چگونه تولید محتوای خوب و با کیفیت انجام دهیم؟

امروزه تولید محتوای خوب یک راه خوب برای جذب مخاطب و مشتری است. اگر شما هم می خواهید یکی از فعالان و افراد و برندهای موفق در حوزه اینترنت و وب باشید، باید راه و روش تولید محتوای خوب و با کیفیت را بدانید. تولید محتوا به معنای ایجاد و خلق یکی از انواع محتوا می باشد. در ادامه با استانداردها و ترفندهای تولید محتوا آشنا خواهید شد.

آموزش تولید محتوا

ویژگی ها و روش های تولید محتوای خوب

در ابتدای کار لازم است بگوییم که هرگز کپی نکنید! بسیاری از افراد برای آن که نمی خواهند وقت و هزینه چندان زیادی صرف این کار کنند و یا حتی می خواهند به صورت مجانی محتوا را به دست آورند اقدام به کپی کردن از وبسایت ها و افراد دیگر می کنند. این کار علاوه بر خراب کردن تصویر حرفه ای شما در ذهن کاربر، از نظر استانداردها و اصول تولید محتوا کاملا کار اشتباهی است و منجر به از دست دادن جایگاه در شبکه های اجتماعی و موتورهای جستجو خواهد شد.

به عنوان اولین نکته برای تولید محتوای خوب باید بدانید که شما می بایست نیاز و علاقه مندی های کاربران و مخاطبانتان را بدانید. محتوا و مطالبی که شما تولید می کنید باید برای کاربران جذاب و مفید باشد، در غیر این صورت دلیلی ندارد تا آن ها بخواهند وارد صفحه و یا سایت شما شوند. پس  از آن که نیاز کاربر را شناختید باید به دنبال آن بگردید که چه نوع محتوایی برای کاربران شما بهتر و تاثیرگذاتر است! البته که این موضوع به بستر فعالیت شما نیز بستگی دارد. به عنوان مثال اگر شما می خواهید در یوتیوب و یا حتی اینستاگرام فعالیت کنید، به ویژه زمانی که می خواهید یک مفهوم را آموزش دهید، بهترین انتخاب برای شما ساخت و تولید ویدئو است. البته که ویدئوها برای تاثیرگذاری بیشتر هم به کار می روند. اگر می خواهید در وبسایت فعالیت کنید، مرسوم ترین و بهترین نوع محتوا، محتوای متنی است. شما می توانید برای تولید محتوای خوب اقدام به خلق محتواهای آموزشی، خبری، طنز و … کنید. از طرفی دیگر پادکست ها هم گزینه خوبی برای تولید محتوا می باشند و همچنین می توانید آن ها در وبسایت، شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها منتشر کنید.

در گام بعدی شما باید بازدهی محتوای خود را بسنجید و میزان رضایت کاربران و نتیجه دهی محتوا را بررسی کنید. برای این منظور می توانید به نرخ فروش از طریق سایت و یا شبکه های اجتماعی توجه کنید و یا به میزان بازدید روزانه و ماهیانه از وبسایت و شبکه های اجتماعی خود نگاهی بیاندازید. اگر از نتیجه راضی هستید، باید برای بهبود بخشیدن و هر چه بهتر کردن محتواها اقدام کنید. اگر هم نتیجه دلخواهتان را از تولید محتوا به دست نیاورده اید، باید به دنبال نقطه ضعف های خود بگردید و آن ها را برطرف کنید. از جمله پیشنهادهای ما برای بهتر کردن کیفیت و بازدهی محتوای شما می توان به استفاده از تصاویر جذاب و مناسب، ایجاد تنوع در نوع محتوا، نظرسنجی از کاربران، اصلاح محتواهای قدیمی و … اشاره کرد.

اگر شما هم پیشنهادی برای تولید محتوا دارید ممنون می‌شویم در بخش نظرات این مطلب با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید