آموزش ثبت نام در سامانه تهران من + ویدیو آموزشی و توضیحات طرح جدید

به گفته‌ی سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری از آغاز تیر ماه، طرح زوج و فرد حذف و طرح ترافیکی جدید با عنوان «طرح کنترل آلودگی هوا» فعال خواهد شد، در این طرح که در واقع همان محدوده‌ی طرح زوج و فرد سابق است، مجوز ورود بر اساس پلاک نخواهد بود و خودروهای پلاک تهرانی می‌توانند ۲۰ روز در هر فصل از سال به صورت رایگان وارد منطقه کنترل آلودگی هوا (زوج و فرد سابق) شوند و دیگر پلاک‌ها ۱۵ روز در هر فصل می‌توانند وارد این محدوده شوند.

همچنین لازم به ذکر است طرح جدید ترافیکی کنترل آلودگی هوا از شنبه تا چهارشنبه، ساعت ۰۶:۳۰ صبح تا ۱۹ و پنجشنبه‌ها از ساعت ۰۶:۳۰ تا ۱۳ برقرار خواهد بود.

 

آموزش ثبت نام در سامانه تهران من

برای ثبت نام در سامانه تهران می‌بایست وارد سایت my.tehran.ir شوید و گزینه ثبت نام را انتخاب کنید.

 

سپس در صفحه‌ی جدید یکی از گزینه‌های حقیقی یا حقوقی را انتخاب کنید.

نکته: در صورتی که خودرو برای شرکت یا ارگان خاصی نیست و برای استفاده‌ی شخصی شماست، گزینه حقیقی را انتخاب نمائید.

 

پس از انجام مراحل بالا می‌بایست اطلاعاتی که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید را وارد نمائید، لازم به ذکر است وارد کردن کد پستی الزامی نیست و می‌توانید از این مرحله گذر کنید.

 

سپس در مرحله‌ی بعد می‌بایست اطلاعات تماس و نام‌کاربری و رمز عبور برای پروفایل خود تعیین نمائید. توجه داشته باشید که کد پیامکی‌ای به تلفن همراه شما ارسال خواهد شد، پس در وارد کردن شماره موبایل دقت لازم را به عمل آورید.

پس از انجام مراحل بالا و تائید کردن شماره‌ی موبایل می‌بایست وارد سامانه تهران من شوید.

 

اضافه کردن خودرو در سامانه تهران من

پس از انجام مراحل ثبت نام که بالا توضیح دادیم، اولین کاری که می‌بایست انجام دهید، خودرویتان را به سامانه تهران من اضافه کنید، لازم به ذکر است که برای افزودن خودرو نیازی نیست که حتما به نام خودتان باشد و شما می‌تونید خودروی اعضای خانواده و دوستان خود را نیز به سامانه اضافه کنید.

 

در این مرحله می‌بایست روی دکمه افزودن کلیک کنید تا وارد مراحل وارد کردن اطلاعات خودرو و ثبت آن شوید.

پس از کلیک روی دکمه افزودن می‌بایست اطلاعات ابتدایی خودرو را وارد کنید، همانطور که در تصویر زیر می‌بینید، شماره VIN و شماره پلاک خودرو را باید به صورت صحیح وارد کنید.

 

شماره VIN در کارت ماشین‌های قدیمی، پشت آن به صورت عمودی درج شده است که می‌بایست از بالا به پایین وارد نمائید، در کارت‌های جدید، در همان روی کارت، پایین اطلاعات مالک خودرو درج شده است که می‌بایست از چپ به راست اطلاعات را وارد کنید. علاوه بر کارت شناسایی خودرو، شماره VIN روی سند مالکیت نیز درج شده است.

سپس روی گزینه بعدی کلیک کنید و اطلاعات تکمیلی خودرو از جمله نام مالک و شماره شاسی و موتور و… را به دقت پر کنید.

 

پس از ثبت اطلاعات خودرو، در صورتی که وارد محدوده طرح اصلی ترافیک یا محدوده‌ی کنترل آلودگی هوا (زوج و فرد سابق) شوید، دیگر جریمه نخواهید شد و اطلاعیه‌های لازم در سامانه تهران من ثبت خواهد شد و شما مهلت ۳۰ روزه برای پرداخت بدهی خود خواهید داشت، البته بهتر است پیش از ورود به محدوده‌های ذکر شده حساب کاربری خود را شارژ کنید تا از مشکلات احتمالی جلوگیری نمائید. در ادامه با مای ترفند همراه باشید تا نحوه شارژ حساب کاربری را برای‌تان توضیح دهیم.

 

شارژ حساب کاربری در سامانه تهران من

برای شارژ حساب کاربری می‌بایست یک کارت بانکی دارای رمز دوم داشته باشید که بتوانید از طریق درگاه‌های آنلاین پرداخت را انجام دهید، به این منظور می‌بایست از منوی سمت راست سامانه، گزینه «حساب شهروندی» سپس «افزایش اعتبار» را انتخاب نمائید.

در مرحله بعد می‌بایست مبلغ مد نظرتان را به صورت ریال و با اعداد انگلیسی وارد نمائید و یکی از درگاه‌های بانکی را انتخاب کنید و روی دکمه «پرداخت» کلیک کنید و در درگاه بانکی اطلاعاتتان را وارد کنید.

پس از شارژ حساب کاربری در صورتی که به یکی از مناطق طرح کنترل آلودگی هوا یا طرح اصلی ترافیک ورود کنید، بر اساس نرخ مصوب، هزینه‌ی آن به صورت خودکار از حساب کاربری‌تان کسر خواهد شد.

 

نقشه جدید طرح ترافیک و طرح کنترل آلودگی هوا


آخرین نسخه از نقشه جدید طرح ترافیک و طرح کنترل آلودگی هوا ویژه سال ۱۳۹۸

محدوه‌ای که با رنگ «سبز» مشخص شده است ویژه «طرح کنترل آلودگی هوا یا همان طرح زوج و فرد» است.

محدوه‌ای که با رنگ «قرمز» مشخص شده است ویژه «طرح ترافیک» است.

 

محسابه نرخ ورود به محدوده طرح ترافیک و طرح کنترل آلودگی هوا (زوج و فرد سابق)

خوشبختانه سایت شهرداری تهران سرویس جدیدی برای محسابه هزینه ورود به محدوده طرح ترافیک و محسابه هزینه ورود به محدوده طرح کنترل آلودگی هوا (زوج و فرد سابق) راه‌اندازی کرده است که با چند کلیک ساده می‌توانید هزینه‌ها را محسابه کنید و با توجه به تجربه‌ی خود نسبت به ورود به محدوده‌های خاص، حساب کاربری «تهران من» را شارژ کنید.

لازم به ذکر است در صورتی که معاینه فنی برتر برای خودروی خود تهیه کنید، از تخفیف ۲۵ درصدی برای ورود به طرح‌های فوق برخوردار خواهید شد.

محسابه هزینه طرح ترافیک و کنترل آلودگی هوا

 

برای ساکنین مناطق طرح کنترل آلودگی هوا (زوج و فرد سابق) چه امتیازهایی در نظر گرفته شده است؟

پیش از تغییر طرح زوج و فرد، ساکنین این مناطق می‌توانستند یکبار پیش از ساعت ۸:۳۰ صبح از محدوده خارج شوند و یکبار هم قبل از ساعت ۱۷ به صورت رایگان وارد محدوده شوند، اما پس از بروزرسانی قوانین، علاوه بر ورود و خروج رایگان در ساعات مشخص شده، از ۵۰٪ تخفیف نیز بهره‌مند شده‌اند.

 

شرایط ثبت نام برای استفاده از تسهیلات ساکنین طرح کنترل آلودگی هوا یا همان زوج و فرد سابق

برای استفاده از تسهیلات لازم است تصویر سند ملکی یا اجاره نامه (ویژه مستاجرین) و تصویر قبض عوارض نوسازی و عمران شهری در سامانه تهران من بارگذاری شود و علاوه بر آن می‌بایست اطلاعاتی نظیر شماره ملک، شماره بلوک، نوع ملک و شماره آپارتمان را در سامانه وارد نمائید.

برای انجام موارد فوق می‌بایست وارد سامانه تهران من شوید و از منوی «خدمات طرح ترافیک» و زیر منوی «شرایط خاص شهروندان» شوید و سپس گزینه «ساکنان محدوده طرح ترافیک و کنترل آلودگی هوا» را انتخاب نمایید و اطلاعات لازم را وارد نمایید.

لازم به ذکر است پس از انجام موارد فوق می‌بایست با در دست داشتن مدارک به یکی از دفاتر خدمات الکترونیک شهر شوید و به صورت حضوری نیز اطلاعاتتان را به ثبت برسانید.

هر واحد مسکونی تنها می‌تواند برای یک خودرو از تسهیلات ویژه استفاده نماید.

 

آموزش ویدیویی ثبت نام در سامانه تهران من

در صورت تمایل می‌توانید ویدیو آموزشی ثبت نام در سامانه تهران من را نیز مشاهده کنید.

دانلود ویدیو

 

در صورت داشتن هرگونه مشکل یا سؤال در هر یک از مراحل ثبت نام در تهران من، می‌توانید در بخش نظرات همین مطلب با ما در میان بگذارید.

2 دیدگاه دربارهٔ «آموزش ثبت نام در سامانه تهران من + ویدیو آموزشی و توضیحات طرح جدید;

دیدگاهتان را بنویسید