آموزش جلوگیری از اد شدن بی اجازه به گروه‌های واتس اپ

حتماً شما هم دست کم یک‌بار پیام‌رسان واتس‌اپ را نصب کرده و اگر نکرده‌اید نامش را شنیده‌اید. این پیام‌رسان یکی از برنامه‌های محبوب و نامی در دنیا است؛ اما نقصی که پیام‌رسان داشت، نبودن امکاناتی جهت نظارت دقیق حسابتان داخل قسمت “دعوت کردن به گروه‌ها” بوده‌ است، به این شکل افراد می‌توانستند بنا بر میل خود هر فردی که بخواهند را به گروه‌هایی که داشتند وارد کنند؛ گرچه در به‌روزرسانی تازه‌ی واتس‌اپ مشکلات سابق را رفع کرده‌ است.

در این مطلب شیوه‌ی پیشگیری از افزوده شدن در گروه‌های در واتس‌اپی را خواهید آموخت.

 

راه‌کار ممانعت با ورودهای بی‌مجوز و برخلاف میل‌مان به گروه‌های پیام‌رسان واتس‌اپ چیست؟

این پیام‌رسان پیام‌ کاربران خود را کدگذاری کرده و به این شکل جزء پیام‌رسان‌هایی است که امنیت و طرفداران فراوانی در تمام جهان دارد. امکان تازه‌ای که واتس‌اپ طراحی کرده است، معین‌ ساختن افرادی‌ است که توسط شما مجوز وارد و یا ادد کردنتان در گروه‌های موردنظر خود را دارند. به این روش افراد دیگر قادر نخواهند بود که شما را داخل گروه‌های گوناگونی که شما تمایلی به حضور در آن‌ها ندارید اضافه کنند؛ اگر دوستدار آموزش راه‌کار ما هستید، تا انتها با ما همراه شوید.

سازندگان این پیام‌رسان با ارائه‌دهی به‌روزرسانی‌های خود که دارای قابلیت‌های گوناگون است در تلاش‌اند که کاربرهای بیشتری جذب نموده و رضایت کاربران سابق خود را نیز جلب نمایند، این پیام‌رسان در به‌روزرسانی‌ای که به تازگی ارائه کرده است سعی در جهت ارتقاء سطح امنیت و حفاظت از اطلاعات و حریم خصوصی کاربران کنترل داشته و قابلیتی تازه ارائه داده است. ممانعت از عضویت خلاف میل کاربران در گروه‌های واتس‌اپ سبب می‌گردد سوءاستفاده‌های گوناگونی که از شماره‌های افراد برای افزوده شدنشان در گروه‌های مختلف گرفته می‌شود کم گردد. شاخصه‌ای که قبل از این در دیگر پیام‌رسان‌ها نظیر تلگرام دیده‌ایم؛ همچین کاربران تقاضای بالایی به مدیران و سازندگان پیام‌رسان واتس‌اپ جهت افزودن چنین موردی ارسال کرده بودند.

 

راهکار رهایی از عضویت خلاف میل‌مان چیست؟

پیش از آزمایش کردن باید بگویم این خصیصه در آخرین به‌روزرسانی ارائه شده‌ی واتس‌اپ امکان‌پذیر است و قاعدتاً باید برنامه‌ی خود را ارتقاء داده و آخرین به‌روزرسانی را دریافت نمایید.؛ هرچند خصیصه‌ی یاد شده در حال حاضر بر روی تمام برنامه‌های نصب شده‌ی واتس‌اپ فعال‌سازی نگردیده، اما به زودی برای تمام نصب شده‌ها راه‌اندازی خواهد شد.

حالا که پیام‌رسان خود را به‌روز‌رسانی کرده‌اید، از دستورالعمل زیر پیروی کنید:

  • وارد برنامه‌ی واتس‌اپ شوید.
  • نشانه‌ی ۳ نقطه‌ای که منوی برنامه نیز گفته می‌شود انتخاب نمایید.
  • وارد بخش تنظیمات‌تان یا همان “Settings” بشوید.
  • پس از آن به قسمت “Account” اکانت بروید.
  • حالا بر روی گزینه‌ی “Privacy” کلیک کرده یا ضربه بزنید.
  • میان موارد عنوان شده‌ی پیش رویتان، گروه‌ها و یا “Groups” را انتخاب نمایید.(*گزینه‌ای که پس‌ از به‌روزرسانی افزوده شده است.)

حالا بخشی در واتس‌اپ ساخته شده و کاربران سه مورد را خواهند دید:

“Everyone”

تمام افراد دارنده‌ی واتس‌اپ مجاز هستند که مرا عضو گروه‌ها کنند. گزینه‌ای که اوضاعتان همان وضع قبلی است و تغییری نمی‌کند، یعنی مجوز هنوز پابرجاست و پیش‌‌فرض توسط واتس‌اپ همان مورد انتخاب شده.

“My contact”

تنها به مخاطب‌های خودتان مجوز عضویت خودتان را به گروه‌های دیگر می‌دهید. موردی که موجبات مسدود سازی راه دیگر افراد ناشناس برای دعوت شما به گروه‌ها را به گروه توسط افراد ناشناس فراهم می‌آورد.

“Nobody”

هرگز هیچ شخصی چه مخاطبین چه افراد ناشناس اجازه‌ی دعوت از شما به گروه‌ها را نخواهند یافت، چنانچه تمایل به حضور در گروه‌ها را ندارید این مورد را انتخاب نمایید.

حالا گزینه‌ی “DONE” را انتخاب کرده و موارد تازه جایگزین موارد پیشین شده است.

چنانچه افراد برای دعوت از شما کاربرهایی‌اند که بیرون از لیست‌تان هستند و مجوز دعوت‌تان در گروه‌هایشان را ندارند، اگر بخواهند دعوت‌تان کنند با پیام نداشتن مجوز روبه‌رو می‌شوند.

راه‌حل دعوت به گروه‌ها از افرادی که مجوز ندارند با ارسال پیامی شخصی صورت می‌گیرد؛ چنانچه فردی پیامی مبنی بر دعوت از کاربری دیگر در “چت” یا محل گفت‌وگوی خصوصی‌اش ارسال کرد، آن‌ فرد دعوت‌نامه‌ای را می‌بیند که حاوی محتوا و عنوان گروه‌ مربوطه است‌.

کاربر به مدت سه روز زمان دارد تا عضو گروه گردد، و برای این مورد می‌بایست “JoinGroup” یا پیوستن به گروه را انتخاب نمایید. مهلت پیوستن شما سه روز خواهد بود و چنانچه نخواهید عضویت را بپذیرید با زدن لغو یا “Cancel” قادرید به سرعت دعوتشان را رد نمایید.

1 دیدگاه دربارهٔ «آموزش جلوگیری از اد شدن بی اجازه به گروه‌های واتس اپ;

دیدگاهتان را بنویسید