راهنمای خرید اینترنت از بهترین شرکت ADSL

این روزها اینترنت پر سرعت یکی از نیازهای واجب برای هر خانه و یا شرکتی است! پیدا کردن بهترین شرکت ADSL برای خرید اینترنت یکی از مواردی است که کاربران به دنبال آن هستند. در این مقاله می خواهیم بهترین شرکت ADSL ایران را به شما معرفی کنیم تا بتوانید انتخاب درست و مناسبی برای خرید اینترنت انجام دهید. ای دی اس ال معمولا مورد استفاده کاربران خانگی است، البته گاهی شرکت ها کوچک و متوسط نیز از این نوع اینترنت استفاده می کنند و به همین دلیل است که متقاضیان این نوع از اینترنت زیاد هستند!

بهترین شرکت ADSL ایران کدام است؟

نام های زیادی در میان شرکت های ارائه دهنده اینترنت پر سرعت به چشم می خورد و هر کدام از این شرکت ها طرح ها و قیمت های مختلفی دارند. تا حدود یکسال پیش تفاوت قیمت نسبتا زیادی در میان شرکت ها وجود داشت اما پس از اجرای طرح یکسان سازی طرح ها، قیمت ها با یکدیگر برابر شدند، اگرچه که هنوز هم تفاوت هایی در این طرح ها به چشم می خورد. شرکت های مانند شاتل، آسیاتک، های وب و … از شناخته شده ترین نام ها در حوزه ارائه اینترنت پر سرعت هستند. این شرکت ها که عموما خدمات خوبی به مشتریان خود ارائه می دهند گاهی دارای مشکلاتی نیز هستند. به عنوان مثال پر بودن پورت های یک شهر یا یک محله یکی از مشکلاتی است که مشتریان جدید با آن روبرو می شوند و امکان خرید و دریافت اینترنت را در همان لحظه ندارند. در چنین شرایط مشتریان مجبور هستند که به سراغ شرکت دیگری بروند! شلوغ بودن خط ها و بالا بودن تعداد اشتراک ها نیز یکی دیگر از مشکلات شرکت ها بزرگ است که گاها منجر به افت سرعت در ساعاتی از روز می شود.

از سوی دیگر شرکت های جوان تر و ناشناخته تری هم در این حوزه فعالیت می کنند و خدمات ارائه می کنند. این شرکت ها هم خدمات مشابهی نسبت به شرکت های بزرگ ارائه می دهند و حتی گاهی حجم بیشتری را با قیمت مشابه به کاربران خود اختصاص می دهند. از نقاط قوت شرکت های نو پا می توان به خلوت تر بودن خط ها اشاره کرد که می توانید دلیلی برای بالاتر بودن سرعت در ساعات شلوغ روز باشد. همچنین احتمال آن که پورت ها پر باشند و شما نتوانید از آن شرکت خرید کنید تقریبا صفر است. البته این را هم در نظر بگیرید که شرکت های بزرگ و پر سابقه، پرستیژ و جایگاه بهتری در میان کاربران و جامعه دارند و قطعا اگر کیفیت مناسبی نداشتند تا این حد شناخته شده و پر طرفدار نبودند. در تصویر زیر به مقایسه طرح های شرکت های مختلف برای سرعت های متفاوت می پردازیم:

image credit: Zoomit

در مجموع می توان گفت که اگر به دنبال آن هستید که حجم بیشتری دریافت کنید می توانید به سراغ شرکت هایی مانند داده پردازی فن آوا و یا پیشگامان توسعه ارتباط بروید. اگر به دنبال شرکت های شناخته شده تر هستید تا بتوانید با اعتماد و خیال آسوده تری خرید کنید، می توانید به دنبال نام هایی همچون آسیاتک، پارس آنلاین، های وب و … بروید. برای خرید اینترنت به نظرات افراد مانند دوستان و آشنایان خود توجه کنیدو آن ها را در هنگام خرید در نظر بگیرید.

از نظر شما بهترین شرکت ارائه دهنده اینترنت در ایران کدام شرکت است؟

دیدگاهتان را بنویسید