راهنمای خرید پاور بانک خوب و با کیفیت، چگونه یک پاور بانک خوب بخریم؟

پاور بانک به یکی از ابزارهای مهم برای افراد در این روزها تبدیل شده است به همین دلیل تصمیم گرفتیم که راهنمای خرید پاور بانک مناسب و با کیفیت را برای شما منتشر کنیم.

پیش از هر چیز باید بدانید که دقیقا پاور بانک چیست! پاور بانک یک دستگاه الکترونیکی است که توانایی حفظ و ذخیره برق را در خود دارد و وسایل الکترونیکی که توسط درگاه یو اس بی شارژ می شوند را می توان به وسیله پاور بانک شارژ کرد. امروزه با توجه به افزایش میزان استفاده از تلفن های همراه، احتیاج به دستگاه ها و منابع انرژی مانند پاور بانک افزایش پیدا کرده است. پاور بانک ها انواع مختلف و قابلیت ها و امکانات مختلفی دارند که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت.

آموزش خرید بهترین پاور بانک

راهنمای خرید پاور بانک

شرکت ها و برندهای مختلفی اقدام به ساخت و فروش پاوبانک ها می کنند که برخی از آن ها خوب و برخی بی کیفیت هستند. در این میان می توان شرکت هایی نظیر شیاومی و اِی دیتا (ADATA) را از جمله بهترین سازندگان این محصول به حساب آورد. اگر شما می خواهید چنین محصولی را خریداری کنید می بایست به ویژگی های اصلی آن توجه فرمایید. از اصلی ترین و مهم ترین ویژگی های یک پاور بانک خوب می توان به ظرفیت آن، آمپر خروجی و تعداد خروجی های آن اشاره کرد. البته که دوام، ابعاد بدنه و پشتیبانی از شارژ سریع نیز از دیگر مواردی هستند که برای یک پاوربانک اهمیت دارند.

راهنمای خرید پاور بانک را با بیان اهمیت ظرفیت پاوربانک ها ادامه می دهیم. هر چه ظرفیت آن بیشتر باشد، انرژی بیشتری را در خود ذخیره می کند و به طبع تعداد دفعات بیشتری می تواند موبایل و یا تبلت شما را شارژ کند. مورد دیگری که ذکر کردیم، آمپر خروجی بود! با توجه به نوع باتری موبایل خود باید در انتخاب این مورد تصمیم بگیرید. به عنوان مثال اگر شارژر و باتری تلفن همراه شما ۱٫۵ آمپر است، بهتر است پاور بانکی با توان خروجی ۱٫۵ تهیه کنید و یا اگر باتری موبایلتان ۲ آمپر ورودی می گیرد، یک پاوربانک با قدرت خروجی ۲ آمپر بخرید. تعداد درگاه های خروجی یک پاور بانک از دیگر مواردی هستند که در این راهنمای خرید پاور بانک به شما معرفی کردیم. اگر پاوربانک تنها یک درگاه خروجی داشته باشد، شما می توانید فقط یک موبایل را در لحظه شارژ کنید اما اگر پاور بانک دارای دو و یا سه درگاه خروجی باشد، می توانید به تعداد آن ها، گوشی های موبایل را همزمان شارژ کنید. البته پاور بانک هایی که چند درگاه خروجی دارند، معمولا خروجی های آن ها دارای قدرت آمپرهای متفاوتی است که این نیز یک نقطه قوت به حساب می آید چرا که با یک دستگاه می توانید امکانات منایب برای شارژ چندین نوع موبایل را داشته باشید.

گاهی برخی از پاوربانک ها از شارژ سریع (Fast Charge) پشتیبانی می کنند که اگر موبایل شما این امکان را دارد، این نیز می تواند یک نکته مثبت برای شما باشد. همچنین برخی پاوربانک ها یک چراغ قوه کوچک دارند که در مواقع ضروری کمک حال شما خواهد بود!

این موارد از مهم‌ترین نکات برای خرید پاور بانک بودند که خدمتتان عرض کردیم، حالا اگر شما هم نظر یا نکته‌ای دارید می‌توانید در بخش نظرات همین مطلب با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید