آپدیت جدید تلگرام 4.6: مدیریت دانلود رسانه، نمایش مطالب در وب

تلگرام در آپدیت جدیدی که ارائه داد که باز هم مثل همیشه کاربران خود را حیرت زده کرد. در این آپدیت یک ویژگی جالب اضافه شده است که می توانید به راحتی تعیین کنید در حالت دیتا و وای فای مدیاهای مخاطبان خود را اتوماتیک دانلود کنید ولی برای گروه ها به این شکل نباشد، برای دیدن این ویژگی باید به Settings > Data & Storage بروید.

اگر از کاربران پر استفاده تلگرام باشید احتمالا با نسخه های غیر رسمی آن نظیر موبوگرام، پلاس مسنجر و مای تلگرام و… نیز استفاده کرده اید. گاهی کاربران می گویند نسخه های غیر رسمی تلگرام در ابتدا ویژگی های جدید را می دهند سپس تلگرام همان ویژگی را در نسخه اصلی پیاده سازی می کند. به عنوان مثال در نسخه جدیدی تلگرام کاربران iOS را کشیدن پیام به سمت چپ می توانید به آن پاسخ دهید، این ویژگی پیش‌تر در تلگرام های غیر رسمی اندرویدی دیده شده بود.

Embed کردن پیام ها در سایت و نمایش آن در مرورگر

پیش از این اگر لینک پیامی از کانال تلگرامی را به کسی می فرستادید با کلیک روی آن به داخل تلگرام و آن پست هدایت می شد، حالا می توانید با کلیک روی لینک هر پست در مرورگر تصویر آن مطلب، کپشن، تاریخ انتشار و میزان بازدید آن را مشاهده کنید. همچنین یک ویژگی بسیار عالی برای صاحبان سایت ها فراهم شده است که می توانند به راحتی پست ها را در سایت خود نمایش دهند و اصطلاحا Embed کنند. در تصویر زیر می توانید این ویژگی را ببینید.

نمایش مطالب کانال ها در سایت

برای دریافت کد Embed باید روی لینک هر پست کلیک کنید و در مرورگر، پایین هر پست یک بخش جدید به نام «Embed» اضافه شده است با کلیک روی آن می توانید کد Script را دریافت کنید و در سایت خود قرار دهید.

نمایش بهتر تصاویر اینستاگرام و توییتر در تلگرام

از این پس می توانید به راحتی توییت ها و پست های اینستاگرامی که چند تصویر دارند را بدون خارج شدن از تلگرام در یک آلبوم ببینید. البته برای اینستاگرام در نسخه قبلی نیز فعال بود.

موارد امنیتی

افزودن پروتکل های MTProto 2.0 جهت تامین امنیت بیشتر و پروتکل p2p برای تماس ها.

 

در انتها مشکل خارج شدن از برنامه در iOS ۶ نیز حل شده است و سرعت اجرای برنامه برای تمامی کاربران به طور چشمگیری افزایش یافته است.

در این مقاله درباره آپدیت جدید تلگرام نسخه ۴.۶ صحبت کردیم، در صورتی که مشکلی با این آپدیت دارید در بخش نظرات همین پست با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید