سایز استاندارد کارت ویزیت چقدر و چگونه است؟

کارت ویزیت یک ابزار ارائه اطلاعات تماس است که بسیاری از افراد از آن استفاده می کنند تا اطلاعات کار و تماس خود را در اختیار مشتریان خود قرار دهند. سایز استاندارد کارت ویزیت نیز مسئله ای است که بسیاری از افراد به دنبال آن هستند تا بتوانند یک کارت ویزیت با اندازه و ظاهری استاندارد داشته باشند. در این مطلب از وب سایت مای ترفند میخواهیم درباره سایز استاندارد کارت ویزیت صحبت کنیم و برخی نکات طراحی آن را توضیح دهیم.

سایز استاندارد کارت ویزیت چقدر است؟

اندازه ایده آل و استاندارد برای کارت های ویزیت افست ۴٫۸ در ۸٫۴ سانتی متر است و به دلیل آن که این کارت ها در کنار هم گذاشته می شوند و برش می خورند، نوشته های رو کارت باید از هر طرف ۳ میلی متر با لبه فاصله داشته باشند تا بعد از برش آسیبی به آن ها وارد نشود و از بین نروند!

کارت های ویزیت نوع دیگری دانرد که به آن ها دیجیتال می گویند. سایز استاندارد کارت ویزیت دیجیتال به دلیل آن که تعداد کمتری در کنار هم قرار می گیرند کمی بزرگ تر از کارت افست می باشد و اندازه آن ۵ در ۹ سانتی متر است. در این نوع از کارت ویزیت نیز بهتر است ۳ میلی متر فاصله نوشته ها از لبه رعایت شود تا آسیبی به نوشته ها و محتوای کارت ویزیت وارد نشود.

نکته قابل توجه آن است که همه کارت ها پس از برش دارای گوشه های تیز هستند و می توان به همان صورت آن ها را مورد استفاده قرار داد. البته گاهی افراد تمایل دارند که گوشه کارت ها به صورت گرد و منحنی در بیاید که در صورت درخواست مشتری، این کار توسط چاپ کننده کارت قابل انجام است.

کارت های ویزیت دارای جنس های متفاوتی هستند که با توجه به خواسته مشتری از هرکدام از این جنس ها می توان استفاده کرد. از جمله جنس های مختلف کارت ویزیت می توان به سلفون مات، سلفون براق، گلاسه، گلاسه یووی، کتان، PVC و … اشاره کرد. البته که هرکدام از این موارد دارای کاربرد خاص خودشان هستند که شما می توانید با توجه به نیاز و موارد استفاده از کارت یکی از آن ها را انتخاب کنید.

همانطور که متوجه شدید علاوه بر سایز استاندارد کارت ویزیت موارد دیگری نیز هستند که در طراحی و چاپ کارت ها اهمیت دارند. امیدواریم این مقاله از وب سایت مای ترفند برای شما مفید بوده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید