کدام نسخه از لینوکس سبک ترین نسخه آن است؟

لینوکس یک سیستم عامل بسیار پر طرفدار در میان کاربران جهانی است که بسیاری از افراد و کاربران به دنبال سبک ترین نسخه لینوکس می گردند. اگر شما هم می خواهید سبک ترین نسخه لینوکس را بشناسید تا بتوانید استفاده خوب و رضایت بخشی از این سیستم عامل داشته باشید این مقاله از وبسایت مای ترفند را تا انتها مطالعه کنید.

معرفی سبک ترین نسخه لینوکس

همانطور که گفتیم یکی از سیستم عامل های پر طرفدار جهان لینوکس است! این سیستم عامل ورژن ها و نسخه های زیادی دارد که کاربران با توجه به نیاز خود یکی از آن ها را انتخاب می کنند و نسبت به استفاده از آن اقدام می کنند. اگر شما به دنبال سبک ترین نسخه لینوکس هستید می توانید از نسخه Slax استفاده کنید. Slax که یک سیستم عامل کم حجم، قابل حمل و البته قدرتمند است، بسیاری از برنامه ها را پشتیبانی می کند و نیازهای اصل شما را به عنوان کاربر برطرف خواهد کرد. همانطور که گفته شد Slax قابل حمل است! این به آن معناست که شما می توانید آن را بر روی فلش مموری خود نصب کنید و بدون نیاز به نصب بر روی دستگاه ها، آن را اجرا کنیدو و مورد استفاده قرار دهید. فرمت برنامه های این سیستم عامل sb می باشد که مختص Slax توزیع می شوند. این سیستم عامل که حجم در حدود ۲۰۰ الی ۳۰۰ مگابایت دارد، به صورت پیش فرض تعدادی برنامه بر روی آن نصب شده است و در صورتی که این برنامه ها نیازهای شما را برطرف کنند، دیگر نیازی به نصب برنامه های اضافه نخواهید اشت!

 

در Slax که سبک ترین نسخه لینوکس به حساب می آید شما می توانید برنامه ها را دانلود کنید و درون سیستم عامل کپی کنید و بدون نیاز به نصب، آن ها را اجرا کنید. این یک ویژگی بزرگ برای این نسخه از لینوکس به حساب می آید زیرا شما با یک بار دانلود می توانید برنامه را بر روی تمام Slax ها اجرا کنید.

از ویژگی های بارز و اصلی سیستم عامل لینوکس (Slax) می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • رابط کاربری پیشرفته و مدرن
  • ساخته و طراحی شده مبتنی بر Debain
  • قابل حمل بر روی دیسک ها و فلش مموری
  • حجم بسیار کم و سبک بودن سیستم عامل
  • ارائه شده در دو ورژن ۳۲ و ۶۴ بیت
  • امکان دانلود و اجرای پکیج ها و نرم افزارهای جانبی
  • اجرای سیستم عامل بدون نیاز به نصب

همانطور که در موارد بالا گفته شد، رابط کاربری بسیار مدرن و البته ساده ای برای Slax طراحی شده است. در نظر گرفتن یک رابط کاربری جذاب برای نرم افزارها و سیستم عامل ها از عوامل اصلی موفقیت آن ها به حساب می آید. برای Slax با توجه به حجم کمی که دارد، داشتن یکرابط کاربری جذاب بسیار مهم و تاثیرگذار به حساب می آید که این مهم انجام شده است.

اگر می خواهید یک لینوکس سبک و سریع داشته باشید بدون شک می توانید Slax را به عنوان سبک ترین نسخه لینوکس در میان گزینه های اصلی خود قرار دهید.

دیدگاهتان را بنویسید