آموزش نصب برنامه اندروید خارج از گوگل پلی

فروشگاه گوگل پلی، ساده‌ترین و مطمئن‌ترین راه برای دانلود و نصب برنامه بر روی دستگاه شماست. اما گاهی اوقات ممکن است نیاز به نصب برنامه – به هر دلیلی – از یک منبع دیگر وجود داشته باشد. شما به راحتی با دانلود یک فایل APK می‌توانید از طریق ویزارد نصب اندروید، آن برنامه را بر روی دستگاه خود نصب کنید.

اما این روش خطراتی نیز در پی دارد. در اصل در این روش دیگر خبری از تست‌های گوگل نیست و ممکن است هر برنامه مخربی بر روی دستگاه شما نصب شود. پس بهتر است چند نکته امنیتی را فرا بگیرید.

به تنظیمات بروید، سپس به قسمت امنیت (Security) بروید. حالا با زدن تیک Allow installation from unknown sources می‌توانید از سایر منابع اقدام به نصب برنامه کنید. طبیعی است که با خاموش کردن این گزینه، می‌توانید از نصب برنامه‌هایی که از منابع دیگر غیر از گوگل پلی دانلود می‌شوند جلوگیری کنید.

البته اگر از طریق تنظیمات این کار را انجام ندهید، با دانلود و اجرای فایل APK یک درخواست پاپ آپ برای شما نمایش داده می‌شود تا تنظیمات مورد نظر را انجام دهید.

به طور معمول بهترین روش در هنگام ظاهر شدن این پاپ آپ این است که گزینه “تنها این بار” را انتخاب کنید. اما اگر در حال نصب مجموعه‌ای از فایل‌های APK هستید، می‌توانید گزینه “همیشه” را انتخاب کرده و سپس برای حفظ امنیت، این قابلیت را در منو تنظیمات خاموش کنید. به خاطر داشته باشید که فایل‌های نصبی را همیشه از منابع معتبر و قابل اطمینان دانلود کنید.

خطرات ‌

حتما یک دلیل وجود دارد که نصب اپلیکیشن‌ها از منابع مشخص به طور پیش فرض روی اندروید غیر فعال است. اما همانطور که متوجه شدید با کسب آگاهی از این موضوع می‌توانید به راحتی چنین دسترسی را ایجاد کنید.

اینکه برنامه‌های آنتی ویروس واقعا اثر بخش هستند یا خیر، یک بحث جدا است، اما آنها قبل از نصب برنامه آنها را چک می‌کنند و تا حدودی می‌توانند امنیت را تامین کنند. به هر حال اینها می‌توانند به عنوان یک خط دفاعی در مقابل بد افزارها ایفای نقش کنند.

باید متوجه این موضوع باشید که با صادر کردن اجازه نصب برنامه از سایر منابع، دراصل اجازه نصب برنامه‌های مخرب و آلوده را نیز صادر کرده‌اید. اگر این قابلیت خاموش باشد و تنها در زمان لازم روشن شود، می‌تواند دستگاه اندرویدی شما را تا حد زیادی از خطرات امنیتی دور نگه دارد.

دانلود و نصب APK

پس تا اینجای کار متوجه اهمیت منابع دانلود اپلیکیشن شده‌اید. حالا بیایید یک مثال ساده از دانلود و نصب اپلیکیشن واتس اپ از خارج Play Store را انجام دهیم.

در این مورد، واتس اپ امکان دانلود مستقیم برنامه را فراهم ساخته است. کافی است از طریق مرورگر خود به این آدرس رفته و فایل APK را دانلود کنید.

پس از اتمام دانلود، از طریق فایل منیجر فایل دانلود شده را اجرا کنید. در صورت لزوم، اندروید از شما خواهان صدور مجوز برای نصب برنامه می‌کند.

‌انتقال فایل APK از کامپیوتر به گوشی

اگر به هر دلیلی شما امکان دانلود فایل APK به طور مستقیم توسط دستگاه اندرویدی خود نداشتید، می‌توانید آن فایل را با رایانه خود دانلود کرده و سپس به گوشی منتقل کنید. در این روش نیز همچنان نیاز به صدور اجازه وجود دارد و تفاوتی در این موضوع نیست.

بهترین سایت برای دانلود برنامه اندروید

خیلی از برنامه‌ها را بنابر دلایل مختلف مانند منطقه جغرافیایی، نمی‌شود از گوگل پلی یا سایت سازنده دانلود کرد. در اینجا وجود سایت‌های میرور یک نعمت بزرگ هستند. APKMirror یک مخزن بسیار بزرگ از برنامه‌ها است که بسیار معتبر و ایمن نیز هست. نکته مثبت این مخزن این است که برنامه‌های دانلود شده، همگی دارای امضای دیجیتال گوگل پلی بوده و به راحتی می‌توان آنها را نصب کرد.

 

نصب برنامه

دیدگاهتان را بنویسید