آموزش خالی کردن کش دی ان اس در ویندوز

خالی کردن کش دی ان اس در ویندوز و آموزش تغییر دی ان اس دی در ویندوز از جمله مواردی هستند که کاربران زیادی می خوهند آن را یاد بگیرند! موارد متعددی هستند که منجر به این می شوند تا شخصی اقدام به خالی کردن کش دی ان اس در ویندوز شود که از مهم ترین آن ها می توان به تعویض هاستینگ یک وبساایت، SSL سایت و … اشاره کرد. در ادامه باید بدانیم که اصلا کش چیست؟! این کلمه به معنای یک حافظه پنهان است که اطلاعات سایت هایی که شما از آن ها بازدید کرده اید را ذخیره می کند و در دفعات بعدی اطلاعات ضرور و اصلی دبگر دانلود نمی شوند تا سرعت بارگذاری وب سایت ها بیشتر شود. یک تاثیر مهم و اصلی دیگری که کش دارد آن است که پهنای باند کمتری مصرف می شود که این نیز هم برای کاربران و هم برای مدیران وبسایت ها بهتر است.

یکی از اقدامات که می توان به جای خالی کردن کش دی ان اس در ویندوز انجام داد آن است که کش مرورگر را پاک کنید. این اقدام معمولا مشکلات عمومی و عمده کاربران را برطرف خواهد کرد و دیگر احتیاجی به خالی کردن کش دی ان اس در ویندوز نمی باشد! اگر با پاک کردن کش مرورگر مشکلتان حل نشد می بایست کش دی ان اس سیستم خود را پاک کنید در ادامه با آموزش این کار در خدمت شما خواهیم بود.

چگونگی خالی کردن کش دی ان اس در ویندوز

برای پاک کردن کش دی ان اس در ویندوز می بایست از Run استفاده کنید. برای باز کردن Run منوی استارت را باز کنید و این کلمه را در بخش سرچ تایپ کنید. ران را باز کنید و در بخش جستجو عبارت cmd را تایپ کنید. هم اکنون یک پنجره با محیطی کاملا سیاه باز می شود که شما می بایست دستور زیر را بدون هرگونه تغییری در آن وارد کنید.

ipconfig /flushdns

پس از آن که این دستور را وارد کردید، کلید Enter را بزنید تا دستور اجرا شود. در صورتی که دستور شما به درستی وارد و اجرا شده باشد با پیغام زیر مواجه خواهید شد.

Successfully flushed the DNS Resolver Cache

پاک کردن کش دی ان اس در برخی موارد برای کاربران بسیار مهم است که به همین دلیل این اقدام بسیار مهم و ضرور است و ما تصمیم گرفتیم این آموزش را برای شما تولید و منتشر کنیم. امیدواریم خالی کردن کش دی ان اس در ویندوز را به خوبی فرا گرفته باشید و مشکلتان حل شده باشد!

دیدگاهتان را بنویسید