آموزش گام به گام تغییر زبان اینستاگرام به «فارسی» به صورت رسمی

اینستاگرام بالاخره زبان فارسی را به اپلیکیشن خود اضافه کرد. طبق آمار های منتشر شده در فضای مجازی، اینستاگرام در ایران حدود ۴۵ میلیون کاربر دارد و پس از تلگرام دومین اپلیکیشن محبوب میان ایرانیان است. پیش از این زمانی که متن فارسی در اینستاگرام می نوشتید به صورت چپ به راست بود و همین ایراد باعث می شد متون فارسی در اینستاگرام به صورت نامرتب نمایش داده می شد.

این شبکه اجتماعی محبوب در کنار زبان فارسی زبان های عبری و عربی را نیز به اپلیکیشن خود اضافه کرده است.

در ادامه با «مای ترفند» همراه باشید تا نحوه تغییر زبان اینستاگرام به فارسی را با هم مرور کنیم.

تصویری از زبان فارسی اینستاگرام
محیط فارسی شده اپلیکیشن اینستاگرام

آموزش فارسی کردن اینستاگرام

نخست باید اینستاگرام خود را به آخرین نسخه بروزرسانی کنید، در صورتی که جزء کاربران اندروید هستید از استور گوگل بروزرسانی را انجام دهید و در صورتی که جزء کاربران اپل هستید از اپل استور اپلیکیشن اینستاگرام را بروزرسانی کنید.

برای کاربران اندروید

پس از بروزرسانی اینستاگرام را اجرا کنید، به پروفایل خود بروید و بر روی علامت  که در گوشه سمت راست اپلیکیشن وجود دارد کلیک کنید و وارد محیط تنظیمات شوید.

کمی پایین تر بر روی گزینه Language کلیک کنید و از بین زبان های موجود فارسی را انتخاب کنید.

برای کاربران iOS

تغییر زبان برای کاربران آیفون هم تقریبا مشابه اندروید است و پس ورود به پروفایل خود باید بر روی آیکون  کلیک کنید تا وارد بخش تنظیمات شوید و بر روی گزینه Language کلیک کنید و فارسی را انتخاب کنید.

البته لازم به ذکر است که زبان فارسی برای تمامی کاربران فعال نشده و است و ممکن است با انجام کارهای بالا نیز نتوانید زبان اینستاگرام خود را به فارسی تغییر دهید، باید منتظر باشیم تا instagram این قابلیت را برای تمامی کاربران خود اعمال کند.

پس از تحریم های متعدد از سوی شرکت ها و سرویس دهنده های آمریکایی علیه ایران این خدمت از اینستاگرام قابل تحسین است. در صورتی که در هر یک از بخش ها به مشکل خوردید در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

2 دیدگاه دربارهٔ «آموزش گام به گام تغییر زبان اینستاگرام به «فارسی» به صورت رسمی;

دیدگاهتان را بنویسید