بهترین برنامه‌های ویرایش PDF برای سیستم عامل مک

PDF جز شناخته‌ترین فایل‌ها نزد کاربران است. ادوبی اولین بار این فرمت را در سال 1993 به جهانیان معرفی کرد و سپس آن را در سال 2008 به صورت اپن سورس ارائه داد تا هر کس بتواند فایل‌ها و ابزارهای لازم برای تولید و ویرایش فایل‌های PDF ایجاد کند.

این روزها بسیاری از کاربران به دنبال یک ویرایشگر PDF برای مک هستند. اما یافتن برنامه ویرایش PDF رایگان برای مک کار چندان آسانی نیست و غالبا کاربران در این زمینه دچار مشکلات زیادی می‌شوند.

بنابراین ما در اینجا به معرفی بهترین ابزارها برای ویرایش و ایجاد فایل‌های PDF بر روی سیستم عامل مک پرداخته‌ایم. به همین سادگی و با استفاده از تجربیات ما، می‌توانید بهترین ابزار را مطابق با نیاز خود انتخاب کنید.

چگونه در مک فایل PDF ایجاد کنیم

Mac می‌تواند به صورت بومی یک فایل PDF ایجاد کند. اگر چه با این روش خیلی از ویژگی‌های اصلی فایل‌های PDF مانند فرم‌های تعاملی را نخواهید داشت، اما هیچ راه سریع‌تری برای ایجاد و به اشتراک گذاری فایل PDF در مک از این وجود ندارد.

نحوه گرفتن خروجی PDF در مک

در ویرایشگر متنی، مرورگر وب یا هر برنامه دیگری به منو File> Print بروید.

از منو کشویی، گزینه PDF را انتخاب کنید. حالا بر روی  Save as PDF کلیک کنید.

در صورت نیاز می‌توانید نام فایل را تغییر دهید یا اینکه اگر به امنیت فایل خود فکر می‌کنید، می‌توانید برای آن یک رمز تعیین کنید.

ویرایش فایلهای PDF با پیش نمایش

PDF برای مک

به طور خلاصه، ابزاری که مک در اختیارتان برای ویرایش و نمایش فایل‌های PDF قرار می‌دهد، بسیار ساده و مختصر است.

Preview یک برنامه از پیش نصب شده در سیستم عامل مک است. در اصل این یک مرورگر است، اما در هر صورت برای خواندن یک فایل PDF بسیار کاربردی است. متاسفانه این ابزار توانایی ایجاد یا ویرایش  این فایل‌ها را ندارد.

بهترین ویژگی این ابزار، نشانه‌گذاری و قابلیت یادداشت آن است. Preview همچنین به شما امکان مرتب سازی صفحات، ذخیره صفحات انتخابی به صورت جداگانه، حذف صفحات و وارد کردن صفحات جدید بپردازید. با تمام این توصیفات، شما با Preview قادر به ویرایش اجزا PDF نیستید و نمی‌توانید عناصر موجود در صفحات را ویرایش یا حذف کنید.

Preview یک ابزار برای مشاهده و مرور فایل‌های PDF است. بنابراین همانطور که انتظار می‌رود این ابزار در کار اختصاصی خود بسیار خوب عمل می‌کند. شما می‌توانید فرم‌ها را با استفاده از توابع تعیین شده به صورت خودکار پر کنید و سپس آن را ذخیره کنید. این یک ابزار بسیار مفید برای مرور صفحات پی دی اف است، اما حتما به یک ویرایشگر نیاز خواهید داشت.

LibreOffice Draw ابزاری برای ویرایش PDF در مک

به طور خلاصه باید بگویم که LibreOffice Draw یک ابزار رایگان، پر قدرت و با ظاهری زیبا است که می‌تواند از عهده بسیاری از کارها بر بیاید.

مجموعه اپن سورس LibreOffice، به خصوص ابزار Draw آن که برای ایجاد و ویرایش فایل PDF است، برای بسیاری از کاربران نامی آشنا است. اگر چه ما این ابزار را برای ویرایش معرفی کرد‌ه‌ایم، با این حال LibreOffice Draw برای همه نیازها پاسخ گو نیست.

مایکروسافت آفیس قدرتمندترین ابزار اداری موجود در بازار است، اما این به معنای بهترین انتخاب برای شما نیست.

هنگامی که با Draw فایل خود را باز می‌کنید، برنامه عناصر را به تصاویری ثابت تبدیل می‌کند. بنابراین می‌توانید آنها را تغییر اندازه داده یا جابجا کنید. می‌توانید فرم‌ها را پر کنید و یا اینکه عناصر جدیدی مانند نمودارها، تصاویر و جدول به صفحه اضافه کنید.

بزرگ‌ترین مشکل LibreOffice Draw، خواندن فایل‌های PDF به وسیله آن است. ممکن است قالب بندی صفحات بهم ریخته شده و با نگارشی عجیب و غریب روبرو شوید. به هر صورت این یک ابزار رایگان و مفید برای مک است که در برخی از مواقع می‌تواند راه گشا باشد.

دانلود: LibreOffice (رایگان)

 Adobe Acrobat Pro DC ویرایش PDF برای مک

خلاصه: اگر چه  Adobe Acrobat Pro DC ابزاری رایگان نیست، اما یک ابزار کامل و مناسب برای ویرایش و ایجاد فایل‌های PDF از ابتدا محسوب می‌شود. این برنامه تنها ابزار در این لیست ایت که از قابلیت شناخت کارکترهای نوری (OCR) پشتیبانی می‌کند.

ادوبی مخترع PDF است، به همین دلیل ارائه بهترین ابزار برای ساخت و ویرایش پی دی اف که تمام امکانات را ارائه دهد، چندان امر دور از انتظاری برای این شرکت نیست. عبارت DC در انتهای عنوان این نرم افزار به معنای ابری بودن آن است. به این ترتیب برای استفاده از  Adobe Acrobat Pro DC باید ماهیانه 15 دلار بپردازید. همین دلیل سبب می‌شود ما آن را به عنوان برترین برنامه در لیست معرفی نکنیم. البته شما می‌توانید قبل از خرید، آن را امتحان کنید.

اما با پرداخت این پول می‌توانید  Acrobat را هم داشته باشید. اکروبات بهترین نرم افزار برای مرور و ساخت فایل‌های PDF است.  Acrobat همچنین قادر به تبدیل اسناد دیگر به فایل پی دی اف هستید. بدین ترتیب می‌توانید صفحات خود را با ابزارهایی چون Illustrator طراحی کرده و سپس با Adobe Acrobat Pro DC آنها را به فایل PDF تبدیل کنید. شما حتی می‌توانید یک عکس را با دوربین خود گرفته و سپس آن را به یک سند تعاملی تبدیل کنید.

هر بار که یک فایل را باز می‌کنید، Acrobat با استفاده از تکنولوژی تشخیص متن خود OCR، تمامی متن‌ها را شناسایی می‌کند. خوشبختانه همه ابزارهای ویرایش به صورت یکجا حضور دارند و شما دیگر همانند LiberOffice دیگر نیازی به ابزارهای شخص ثالث ندارید. در هر صورت اگر شما توان پرداخت هزینه این ابزار قدرتمند را دارید، مسلما از انتخاب آن پشیمان نخواهید شد.

دانلود: Adobe Acrobat Pro DC

Readdle PDF Expert برای مک

خلاصه: یک ویرایشگر فایل PDF مقرون به صرفه که علاوه بر داشتن ابزارهای خلاقانه، با بیشتر فایل‌های PDF به درستی کار می‌کند.

Readdle PDF Expert یک ابزار قدرتمند است که بر خلاف Acrobat، تنها نیازمند یکبار پرداخت است. با پرداخت 60 دلار شما صاحب یک ویرایشگر قدرتمند اسناد PDF خواهید شد. متاسفانه این ابزار برای ایجاد یک فایل پی دی اف از ابتدا کاربردی ندارد و تنها از آن می‌توانید برای ویرایش فایل‌ها استفاده کنید.

با این برنامه می‌توانید متون اصلی را نشانه گذاری و تصاویر را شخصی سازی کنید. Readdle PDF Expert شما را قادر می‌سازد اشتباهات تایپی را برطرف سازید و یا عکس جدیدی به رزومه خود اضافه کنید. متاسفانه ابزاری برای درج فیلد و فرم‌های جدید در این برنامه وجود ندارد.

اگر به یک ویرایشگر همه کاره نیاز دارید، باید به اشتراک Creative Cloud ادوبی پایبند باشید. البته اگر برای یک کار کوچک نیازمند آن هستید، می‌توانید از 7 روز فرصت برای آزمایش این برنامه استفاده کرده و اسناد خود را در این فرصت آماده کنید.

حالا تصمیم با شماست، اینکه با پرداختی کمتر یا رایگان خود را محدود ساخته یا اینکه با پرداخت ماهیانه ابزاری همه فن حریف را داشته باشید.

دانلود: PDF Expert به قیمت 60 دلار

دیگر ویرایشگرهای PDF را فراموش نکنید

من بسیاری از برنامه‌های ویرایشگر را تست کردم، به نظر من بهترین ابزار برای ویرایش PDF فارغ از مسئله هزینه Acrobat است. البته کاربران ویندوز می‌توانند ابزارهای بیشتری مانند Nitro و Foxit را برای این کار انتخاب کنند. متاسفانه نرم افزارهای موجود برای مک بسیار کمتر از ویندوز است، اما می‌توانید بر روی ویرایشگرهای آنلاین رایگان نیز حساب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید