6 اپلیکیشن برای بهبود و افزایش عمر باتری مک بوک

یکی از مشکلاتی که ممکن است در رابطه با مک رخ دهد این است که در هنگام نیاز باتری آن تمام شود. لپ تاپ های مک طول عمر باتری بیشتری نسبت به رقبای مشابه خود دارند، اما بهترین باتری ها هم با گذشت زمان دچار افت کیفیت می شوند. باتری ها مصرف می شوند اما شما می توانید طول عمر کلی آن ها با مراقبت و نظارت منظم قابل افزایش است.

در ادامه ما به معرفی ابزار مفید مدیریت باتری می پردازیم که به شما در بهبود عمر باتری مک کمک می‌کند.

 ۱. Battery Health

Battery Health را می توان به جرات محبوب ترین ابزار نظارت باتری برای سیستم عامل مک معرفی کرد. Battery Health 2، نسخه بعدی این ابزار است. این ابزار یک واسط واضح و شفاف است که همه موارد ضروری باتری را لیست می‌کند. این اپلیکیشن مواردی از قبیل شارژ فعلی، ماکزیمم شارژ فعلی، حالت سلامت سیستم عامل مک، چرخه ها، عمر، مصرف باتری و آمپر را نمایش می دهد. خصوصیت نمایش میزان باتری باقی مانده بسیار خوب است، مخصوصا از آنجایی که اپل تصتمیم گرفت که این مقدار را با یک ویژگی بومی مشابه در گذشته نه چندان دور نمایش دهد.

Power History یک ویژگی ابتدایی است که به شما در دست یافتن به دیدهای مفید کمک می‌کند. این خصیصه گراف های مصرف نیروی پویا و اعلان ها را هنگامی که مصرف باتری به بالاتر از سطح آستانه می رسد، نشان می دهد.

برای دانلود اپلیکیشن این اپلیکیشن از طریق لینک مقابل اقدام نمایید: Battery Health 2

۲. Coconut Battery

Coconut Battery، ابزار دیگر نظارت باتری سیستم عامل مک است که بر روی موارد اساسی تمرکز می‌کند. این اپلیکیشن بسیار دقیق و کاربردی است و توسط یک نمودار ظرفیت شارژ کامل فعلی شما را نمایش می دهد و این مقدار با یک نمودار درصد که برای نمایش ظرفیت طراحی شده باتری است، بیان می‌شود. این اپلیکیشن هم چنین این امکان را به شما می دهد که وضعیت باتری را در بازه های مختلف ثبت کرده و مطابق آن گزارش تهیه کنید. هم چنین این ابزار قابلیت چک کردن وضعیت باتری دستگاه IOS در صورتی که با USB یا وای فای به مک شما متصل شده باشند، را هم دارد.

برای دانلود این اپلیکیشن از طریق لینک مقابل اقدام نمایید:  Coconut Battery

۳. iStat Menus

iStat Menus برای استفاده از امکانات پیشرفته تر مانند سرعت فن، مصرف حافظه و شاخص های شبکه بسیار مفید و کاربردی تر است. جدا از این مورد، iStat Menu هم چنین یک ابزار نظارت بر باتری که به شما در همگام شدن با موارد حیاتی و ضروری باتری کمک می‌کند. این اپلیکیشن مواردی از قبیل: سلامت باتری، چرخه ها و وضعیت را نمایش می دهد. علاوه بر این ها زمان باقی مانده در چرخه فعلی شما را هم نشان می دهد و در کنار آن لیستی از منابعی که در حال مصرف کردن باتری شما هستند را هم نشان می دهد. با بردن نشانگر ماوس خود روی هر کدام از انتخاب ها به سمت وضعیت پیشرفته برای کمک به کاهش مصرف باتری هدایت می شوید.

برای دانلود این اپلیکیشن از طریق لینک مقابل اقدام نمایید:  iStat Menus Free Trial

۴. Chargeberry

Chargeberry یکی از اپلیکیشن های جامع و کامل نظارت بر مصرف باتری در مک است. بر خلاف سایر اپلیکیشن ها، تاکید Chargeberry بر حفظ باتری مک بوک است. پس از استفاده از آن به مدت چند روز، رابط کاربری بسیار رشد خواهد کرد زیرا موارد لازم و ضروری نظارت باتری مانند ظرفیت، ظرفیت کارخانه، چرخه های استفاده شده، دما و عمر را ارائه می‌کند.

به تازگی با نوآوری ای که این اپلیکیشن داشته است، گراف مصرف انرژی را به صورت زنده هم ارائه می‌کند. این قابلیت مصرف باتری مک شما را به دسته بندی های مختلف مانند مرورگرهای اینترنت،موسیقی، فیلم ها  و حالت standby تقسیم می‌کند. هم چنین به شما اجازه می دهد که خصوصیات مختلف مانند زمان باقی مانده و… را به هممتصل کنید و علاوه بر آن می توانید اعلان هایی برای قطع شارژ مک در درصدهای خاصی که خودتان مشخص می کنید را هم تنظیم کنید.

Chargeberry یک گام فراتر رفته است و هنگامی که باتری مک شما به ۴۰ درصد برسد به شما یادآوری می کنید که شار/ز آن را متصل کنید، این عمل به افزایش طول عمر باتری هم کمک می‌کند. در نهایت، بخش History یا تاریخچه هم مصرف باتری دستگاه شما را در طول چند روز، ماه یا سال مختلف نشان می دهد. علاوه بر آن این اپلیکیشن هم چنین برنامه هایی که بیشترین استفاده از باتری را دارند را هم نمایش می دهد.

برای دانلود این اپلیکیشن از طریق لینک مقابل اقدام نمایید: Chargeberry Battery Monitor

۵. FruitJuice

مانند اپلیکیشن Chargeberry، اپلیکیشن FruitJuice هم بر نظارت و حفاظت باتری تمرکز دارد. هنگامی که برای اولین بار این اپلیکیشن را اجرا می کنید، یک چرخه حفاظت از باتری اجرا می‌کند. این حالت حالت قطع شارژ را بین رنج بهینه ۱۰۰ تا ۲۰ درصد نگاه می دارد. هم چنین این اپلیکیشن قابلیت جامع تاریخچه انرژی هم دارد که آمار مصرف باتری را به ۳۶۵ روز نگاشت می‌کند.

نکته قابل توجه درباره این اپلیکیشن این است که کاملا اتوماتیک است و شما را گام به گام شما را همراهی می‌کند و هنگامی که نیاز باشد که لپ تاپ خود را به باتری وصل کنید را هم به شما اطلاع می دهد. چرخه حفاظت در بازه های منظم و با هر چرخه جدید اجرا می‌شود و این اپلیکیشن است که تصمیم می گیرد که نیاز به تغییر چرخه قطع شارژ هست یا نه.

برای دانلود این اپلیکیشن از طریق لینک مقابل اقدام نمایید: FruitJuice

۶. Endurance

Endurance ابزار بسیار فعالی در زمینه مدیریت باتری است که هدفش کمک به کابران اپل برای افزایش طول عمر باتری است. این اپلیکیشن مک شما را هنگامی که به پایین تر از سطح مشخصی از باتری برسد به حالت low-power(مصرف کم باتری) تغییر می دهد. این ابزار هم چنین با مواردی از قبیل کم نور کردن صفحه نمایش، نظارت بر اپلیکیشن های پر مصرف، نظارت بر افزونه های فلش، کاهش سرعت پردازنده و مخفی کردن اپلیکیشن های پشت زمینه باعث ذخیره باتری می‌شود.

شما می توانید حالت و سطح مورد علاقه خود را برای اجرا در Endurance انتخاب کنید. پس از اجرای این حالت، یک بهبود و افزایش قابل توجهی را در عمر باتری خود مشاهده خواهید کرد. در واقع، این اپلیکیشن به شما اجازه می دهد که به آسانی بین کارایی و عمر باتری تصمیم بگیرید. Endurance  از جمله اپلیکیشن هایی است که باید به صورت پیش فرض در سیستم عامل مک وجود داشته باشد.

برای دانلود این اپلیکیشن از طریق لینک مقابل اقدام نمایید: Endurance

اپل یک ابزار چرخه مصرف باتری را در سیستم عامل مک تعبیه کرده است. این ابزار به اندازه ابزار هایی که پیش از این گفتیم، کامل و جامع نیست، اگرچه توابع و قابلیت های اساسی را دارد. به منظور دسترسی به ابزار اطلاعات باتری پیش فرض، مسیر زیر را دنبال کنید:

  1. کلید Option را نگه دارید و روی Apple Menu کلیک کنید.
  2. System Information را انتخاب کنید.
  3. در قسمت Hardware، سربرگ Power را انتخاب کنید.

سرتیتر Battery Information، تعداد چرخه ها، وضعیت، باتری باقی مانده و ولتاژ باتری را نمایش می دهد. به صورت ایده آل، باتری یک MacBook Air، باید به اندازه هزار چرخه باتری باقی بماند. مدل های پیشین، تعداد ماکزیمم چرخه باتریشان کمتر بود.

احتمالا پس از مدتی شما مجبور به تعویض باتری می شوید. باتری های قدیمی و کهنه می توانند منجر به خاموش شدن ناگهانی مک شما بشوند. متاسفانه مدل های جدید مک به سادگی امکان تعویض باتری به وسیله خود کاربر را ندارند.

 

دیدگاهتان را بنویسید