معرفی بهترین اپلیکیشن‌ها برای Apple Pencil در آیپدپرو و آیپد

Apple Pencil‌ آیپد را از یک تبلت لمسی به یک دستگاه کامپیوتر با ابزار اشاره دقیق تبدیل کرده است. افزودن Apple Pencil به آیپد یا آیپد پرو باعث توسعه قابلیت های دستگاه شما می شود.

کارهایی مانند ویرایش تصاویر، یادداشت برداری در کلاس، نقاشی و طراحی گرافیکی با استفاده از Apple Pencil بسیار راحت تر و سریع تر انجام می شوند. در ادامه لیستی از بهترین اپلیکیشن های برای Apple Pencil به منظور استفاده در آیپد و آیپد پرو را معرفی می کنیم. با ما همراه باشید.

۱. Apple Notes

Apple Note از قابلیت های Apple Pencil پشتیبانی می کند. کافی است یک یادداشت جدید بسازید ، سپس نوشتن را با Apple Pencil شروع کنید. شما می توانید نوشتن، ترسیم یا هر کار دیگری را که می خواهید انجام دهید. برای نشان دادن نوار ابزار، روی نماد مداد در پایین ضربه بزنید. از اینجا می توانید به یک قلم یا نوک نشانگر بروید و هر رنگ دلخواه خود را انتخاب کنید. برای ساختن یک بخش، روی نماد ابزار lasso ضربه بزنید. با استفاده از آن، به سادگی بخشی از یادداشت را بکشید و هم چنین قادر خواهید بود آن را انتخاب کرده و جا به جا کنید.

بهترین دلیل برای استفاده از Apple Note به عنوان یک برنامه سریع یادداشت برداری در آیپد، ادغام آن با iOS / iPadOS است. روی صفحه قفل با Apple Pencil خود ضربه بزنید و بلافاصله برنامه Notes را با یک یادداشت خالی یا آخرین یادداشتی که به آن دسترسی پیدا کرده اید باز می کنید (می توانید این مورد را در تنظیمات برنامه مشخص کنید).

هم چنین بخوانید: iPadOS جدیدترین سیستم عامل آیپد اپل: معرفی و بررسی ویژگی های جدید

۲. Notability

Notability به عنوان یک برنامه یادداشت برداری چند منظوره، به ویژه برای دانش آموزان طراحی شده است. هنگامی که یک یادداشت را باز می کنید، می توانید نوشتن را با Apple Pencil خود انتخاب کنید یا با صفحه کلید تایپ کنید (و به راحتی بین آن ها جا به جا شوید).

به علاوه، شما می توانید صدا را در پس زمینه ضبط کنید. این امر باعث می شود Notability بهترین ابزار برای یادداشت های سخنرانی باشد. می توانید پس زمینه را برای نشان دادن کاغذ طراحی تغییر داده و به لطف ویژگی پیمایش نامحدود، هر چقدر که دوست دارید بنویسید. Notability همچنین محل جدایی صفحات را نشان می دهد، که باعث می شود ذخیره یادداشت ها به صورت PDF یا چاپ آن ها آسان شود.

دانلودNotability(با پرداخت های درون برنامه ای)

۳. Adobe Photoshop

همگام با قدرتمندترشدن آیپد، برنامه های کلاس دسک تاپ در حال حرکت به سمت تبلت از جمله Adobe Photoshop هستند. Adobe این برنامه را طراحی کرد تا از صفحه لمسی آیپد بهره ببرد و پشتیبانی از Apple Pencil را در خود جای دهد.

با استفاده از این برنامه، می توانید فایل های PSD کامل با لایه های مختلف ایجاد کنید و از ویژگی هایی که از نسخه دسک تاپ می شناسید، مانند spot healing و blending استفاده کنید. ابزارهای آشنای دیگری مانند Layer stack و Toolbar هم وجود دارند.

دانلودAdobe Photoshop

۴. Linea Sketch

Linea Sketch در جایی بین یک برنامه ساده doodling و ابزارهای حرفه ای تر نقاشی مانند Procreate قرار دارد. این نرم افزار با استفاده از ابزارهای قدرت مانند لایه های نامحدود، ابزارهای تبدیل، خط کش خودکار، شبکه ها و موارد دیگر، سادگی انجام doodling و هر آنچه را که می خواهید به شما می دهد.

مانند هر برنامه نقاشی دیگر، Linea یک رویکرد مبتنی بر بوم را در پیش می گیرد. بر خلاف موارد دیگر، شما صفحه بی پایان پیمایش را در اینجا پیدا نمی کنید. با این وجود، می توانید چندین بوم ایجاد کرده و آنها را در پروژه ها سازماندهی کنید. ابزار grid زمینه هایی را برای یادداشت برداری ، طراحی و طراحی رابط کاربری فراهم می کند. نبوغ Linea Sketch در طراحی ساده آن نهفته است. این ابزارها در دو صفحه در دو طرف صفحه تنظیم شده اند و به شما امکان می دهند ویژگی هایی را که لازم ندارید، نادیده بگیرید.

اما این برنامه یک شمشیر دو لبه است، زیرا بسیاری از ویژگی های جالب Linea در پشت دکمه ها پنهان است. هنگامی که با کار کردن با برنامه راحت تر شدید، باید یک صفحه خالی ایجاد کنید و حداقل یکبار تمام ابزارها را امتحان کنید.

دانلودLinea Sketch

۵. GoodNotes

GoodNotes 5 نسخه مدرن شده از برنامه یادداشت برداری آیپد است. فرض نخست برنامه ساده بود: یک محیط نوشتاری فیزیکی را در آیپد تکرار کرد. اما این همچنین بدان معنی بود که GoodNotes در عملکرد محدود بود. به عنوان مثال، پیمایش عمودی بی پایان را که قبلاً در برنامه هایی مانند Notes و قابلیت های یادداشت استفاده می کردیم نداریم.

GoodNotes 5 این قابلیت ها دارد. پیمایش مداوم عمودی، یادداشت برداری را بسیار ساده تر می کند. و این نسخه در تمام جنبه هایی که GoodNotes را چنین برنامه یادداشت برداری مستحکم می کند، بهبود می یابد. اکنون می توانید به همان اندازه پوشه هایی را که می خواهید ایجاد کرده و آن ها را به راحتی سامان دهید.

به علاوه، تشخیص دست خط هم در این برنامه کار می کند.

دانلود GoodNotes 5

۶. Pixelmator

Pixelmator به عنوان یک ویرایشگر تصویر بصری و ساده شناخته می شود. از Pixelmator برای ویرایش سریع عکس ها استفاده کنید. هم چنین می توانید یک بوم خالی ایجاد کرده، عکس اضافه کنید و آن ها را منظم کنید، هم چنین اشکال مختلف ایجاد کرده و متن اضافه کنید. هر یک از این موارد در لایه مستقل خود کار می کنند.

Apple Pencil یک لایه اضافی از خلاقیت را اضافه می کند. با استفاده از ابزار انتخاب، می توانید قسمت هایی از تصاویر را که می خواهید ویرایش کنید را با دقت مشخص کنید. همچنین می توانید روی تصاویر با دست خط خودتان متن بنویسید و یا هر شکلی را که می خواهید بکشید. Pixelmator دارای براش های مختلفی است، از خطاطی گرفته تا مداد رنگی که به راحتی می توانید از آن ها استفاده کنید.

دانلودPixelmator

۷. Procreate

Procreate برنامه نهایی و کامل Apple Pencil  است. اگر مهارت داشته باشید، احتمالاً می توانید با استفاده از Procreate در آیپد آن را بسازید. اگر نمی خواهید از فتوشاپ استفاده کنید، Procreate به عنوان جایگزین قوی مجموعه Adobe و یکی از بهترین برنامه های تخصصی حرفه ای برای آیپد شناخته می شود.

اگرچه، Procreate برای نقاشی و طراحی بهترین گزینه است، اما این برنامه واقعا برای طراحی گرافیک و کارهای برداری طراحی نشده است.
دانلودProcreate

۸. Nebo

Nebo یک برنامه یادداشت برداری کامل است که با Apple Pencil نیز بهتر شده است. با استفاده از آن، شما می توانید متن را ویرایش و قالب بندی کنید و کارهایی مانند اضافه کردن یا حذف محتوا و فضا، به علاوه تزئین و اعمال سبک های مختلف را انجام دهید.

یکی از ویژگی های اصلی آن، تبدیل دست نویس از Apple Pencil به متن است که می توانید آن ها را ویرایش کرده و به یادداشت های مختلف اضافه کنید. این برنامه بیش از 65 زبان را به رسمیت می شناسد و هم چنین نمادهای دست نویس را تبدیل خواهد کرد. در صورت تمایل می توانید متن را با استفاده از صفحه کلید وارد کنید. علاوه بر این هنگام جستجوی اطلاعات خاص، متن نوشتاری و دستنویس قابل جستجو هستند.

پس از پایان نوشتن یا ویرایش یک یادداشت، می توان آن را به Word ،PDF ،HTML یا متن تبدیل کرد. در حالی که برنامه برای دانلود رایگان است، اما اکثر ویژگی ها برای باز کردن نسخه Pro ، به یک خرید درون برنامه ای نیاز دارند.

دانلود: Nebo

۹. Sketch Club

Sketch Club یک برنامه عالی برای نقاشی و طراحی است. هنگام ایجاد یک Apple Pencil، طیف گسترده ای از ابزارهای مختلف در اختیار شماست که به شما امکان می دهد لایه های مختلفی با ترکیب، نامگذاری و برچسب گذاری رنگی ایجاد کنید. شما می توانید یک بوم تا رزولوشن 16K با تعدادی اندازه ذخیره از جمله استاندارد 300 DPI ایجاد کنید. برای کمک به خلاقیت کامل، ابزارهای داخلی بسیاری برای انتخاب وجود دارد.

در کنار ویژگی های ترسیم، می توانید سایر هنرمندان را دنبال کنید و حتی در هنگام به اشتراک گذاشتن خلاقیت، فالور جذب کنید. در این برنامه، هر روز یک چالش جدید فرا می رسد و هر هفته یک رقابت جدید ایجاد می شود و به شما فرصتی برای پیشرفت می دهد.

دانلود: Sketch Club

۱۰. Affinity Designer

Affinity Designer تنها برنامه طراحی وکتور کاملاً برجسته بر روی آیپد است. تقریبا تمام ویژگی های برنامه نسخه Mac را به iPad شما منتقل می کند و این کار را به روشی بصری انجام می دهد.

در نگاه اول، ممکن است احساس کنید که کارهای زیادی باید انجام دهید زیرا برنامه سه لبه صفحه را با نوار ابزار پوشانده است. اما اینگونه نیست. روی هر دکمه ضربه بزنید و مشاهده می کنید گزینه های تفصیلی ظاهر می شوند.

برای آسان تر کردن کار، Affinity دارای سه حالت مختلف است: VectorPixel, و Export.. حالت Vector برای نقاشی است، در حالی که حالت Pixel شبیه به استفاده از یک برنامه شطرنجی مانند فتوشاپ است. اگر طراحی گرافیک یا رابط های کاربر انجام می دهید، حالت Export ذخیره و انتشار کارها را آسان می کند.

برنامه سریع و ساده است. در ابتدا شروع به ایجاد نقاط و مسیرها کنید. ویژگی هایی که از یک برنامه طراحی بردار خوب (ابزار قلم ، ابزار گره ، ابزار پر کردن ، اشکال زنده) انتظار دارید، همه در اینجا موجود هستند و برای یک صفحه لمسی بصری تر ساخته شده اند.

دانلود Affinity Designer

۱۱. Flow by Moleskine

Flow by Moleskine  نوت بوک نمادین را به آیپد شما می آورد. درست مانند یک Moleskine واقعی، برای استفاده از آن کافی است از یک Apple Pencil در این اپلیکیشن استفاده نمایید.

یکی از منحصر به فرد ترین ویژگی های این برنامه این است که اسناد، پهنای نامحدود دارند، بنابراین می توانید به راحتی نقشه را بکشید و کار را  ادامه دهید. و با داشتن یک  ابزار مجازی، می توانید فقط با یک ضربه زدن، ابزارهای سفارشی موجود را ایجاد کنید.

برنامه برای دانلود رایگان است. اشتراک برنامه قفل ذخیره سازی ابری و پشتیبان گیری برای همه اسناد و ابزارها را باز می کند، بنابراین می توانید در یک iPad کار را شروع کنید و سپس در آیپد دیگر کار را انتخاب کنید و بردارید.

دانلود: Flow by Moleskine

۱۲. Pigment

رنگ آمیزی به عنوان عاملی برای کاهش استرس و اضطراب شناخته شده است. صرف عمل در وقت گذاشتن از زندگی پر مشغله و تمرکز روی رنگ آمیزی می تواند تأمل برانگیز باشد. برای شروع این کار، نیازی به خرید کتاب رنگ آمیزی بزرگسالان یا مدادهای رنگی ندارید. تمام آنچه شما نیاز دارید یک برنامه رنگ آمیزی آیپد است.

Pigment مجموعه ای از بیش از 4000 صفحه رنگ آمیزی دارد. مطمئناً از میان آن ها چیزی را پیدا خواهید کرد که علاقه شما را به خود جلب کند، زیرا همه چیز از نقشه های ساده طبیعت گرفته تا ماندالاهای پیچیده وجود دارد که می توانید آن ها را انتخاب کنید.

Pigment دارای دو حالت رنگ آمیزی است. اگر می خواهید، می توانید بر روی یک شکل ضربه بزنید تا فقط داخل آن رنگ شود. مهم نیست که چقدر حرفه ای باشید، زیرا رنگ بیرون از قسمت انتخاب شده، نمی ریزد. اگر می خواهید یک تجربه واقعی تر نقاشی داشته باشید، قبل از شروع رنگ آمیزی، روی شکل ضربه بزنید.

دانلودPigment
در این مطلب بهترین اپلیکیشن ها برای استفاده از Apple Pencil ‌در آیپد معرفی شدند. آیا شما تجربه کار با این اپلیکیشن هادر آیپد یا آیپد پرو را دارید؟ نظرات و تجربیات خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید