مای ترفند - آموزش و ترفند به زبان ساده

چگونه فایل Ai را بدون نیاز به Adobe Illustrator باز کنیم؟

آموزش باز کردن فایل های al بدون نیاز به illustrator

در این آموزش قصد داریم نحوه باز کردن فایل های ادوبی ایلاستریتر که با پسوند Ai شناخته می شوند را بدون نیاز به برنامه آموزش دهیم. تصاویر بر پایه وکتور را می توانید بدون افت کیفیت به هر اندازه ای که می خواهید بزرگ کنید.

در ادامه با مای ترفند همراه باشید.

آموزش باز کردن فایل های Ai بدون نیاز به Adobe Illustrator

تبدیل فرمت Ai به PDF

اگر شما یک فایل Ai دارید و فقط می خواهید محتویات درون آن را مشاهده کنید و نیاز به ویرایش آن ندارید، برنامه های زیادی برای انجام این کار وجود دارند.

در تنظیمات پیش فرض ذخیره سازی فایل های .Ai، یک نسخه PDF در نسخه ذخیره شده جایگذاری می کند، در واقع یعنی شما می توانید با برنامه هایی که PDF مشاهده می کنید، فایل ایلاستریتر را نیز باز کنید.

 • اگر از سیستم عامل ویندوز استفاده می کنید، می بایست روی فایل مربوطه کلیک کنید و نام فایل را تغییر دهید، در انتهای نام فایل به جای .Ai فرمت .pdf را بنویسید و سپس تائید کنید. حالا می توانید با هر برنامه نمایش دهنده PDF فایل Illustrator خود را مشاهده کنید.
 • در مک نیز می توانید بدون نیاز به باز کردن یک پیش نمایش از فایل Ai داشته باشید.
 • علاوه بر روش های بالا می توانید فایل Ai مربوطه را در Google Drive آپلود کنید سپس یک پیش نمایش از آن را در گوگل درایو مشاهده کنید.

اگر شما مجموعه زیادی از فایل های مختلف با پسوندهای مختلف دارید پیشنهاد می کنیم از Adobe Bridge استفاده کنید. با ساخت یک حساب پایه و رایگان در ادوبی به شما اجازه می دهد تا فایل های Illustrator را باز و مشاهده کنید.

در تمامی مراحل بالا شما یک تصویر ساده از فایل را مشاهده خواهید کرد.

باز کردن فایل های Illustrator در فتوشاپ

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که یک طرح Illustrator را بخواهید در فتوشاپ باز کنید، به عنوان مثال لوگو برند شما با فرمت Ai و به صورت وکتوری طراحی شده است و می خواهید در یک پوستری که در فتوشاپ طراحی کرده اید استفاده کنید.

باز کردن فایل های illustrator در فتوشاپ

زمانی که شما یک فایل Ai را با فتوشاپ باز می کنید به طور خودکار نسخه PDF شده‌ای که به صورت پیش فرض برنامه ایلاستریتر می سازد را باز می کند، پس از باز کردن همانند تصویر زیر خواهید دید که یک سری اطلاعات درباره نام، حجم، ابعاد و… فایل می دهد. با تائید این اطلاعات یک لایه جدید برای شما ایجاد می شود و فایل Illustrator آماده استفاده است و می توانید به راحتی در کارهای گرافیکی دیگر در فتوشاپ استفاده کنید.

چگونه فایل های Ai را بدون نیاز به Illustrator ویرایش کنیم؟

اگر شما نیاز به ویرایش فایل های ایلاستریتر بدون نیاز به برنامه را دارید کار کمی پیچیده می شود. برنامه های زیادی برای ویرایش فایل های Ai وجود ندارد. واقعیت ما برنامه مناسبی برای انجام این کار نمی شناسیم و همچنین پیشنهاد می کنیم برای ویرایش فایل های Ai حتمن از برنامه Adobe Illustrator استفاده کنید.

تبدیل فرمت Ai فایل های Illustrator به دیگر فرمت ها

یکی دیگر از روش های باز کردن فایل های ایلاستریتر تبدیل فرمت ها است، شاید شما بخواهید فایل Ai خود را به فرمت های دیگر همانند EPS یا SVG تبدیل کنید. برای انجام این کار مراحل زیر را دنبال کنید.

تبدیل فرمت فایل های illustrator

 1. به سایت cloudconvert.com بروید.
 2. دکمه Select Files را انتخاب کنید و فایل خود را بارگذاری کنید.
 3. پس از انجام کار بالا، Select Format را انتخاب کنید و فرمتی که مد نظرتان است را انتخاب کنید.
 4. Start Conversion را انتخاب کنید و منتظر بمانید.
 5. پس از اتمام کار، Download را بزنید و فایل جدیدتان را دریافت کنید.

مشکلات احتمالی هنگام کار با فایل های Ai ایلاستریتر

هنگامی که سعی می کنید فایل های Ai را بدون برنامه Illustrator ویرایش کنید ممکن است با مشکلات زیر رو به رو شوید، پس از آن‌ها آگاه باشید.

 • تبدیل فرمت همیشه ۱۰۰٪ دقیق نیست.
 • ممکن است برخی از اطلاعات لایه ها را از دست بدهید.
 • شما معمولا نمی توانید فایل هایی که با برنامه های دیگر ویرایش کرده اید را با فرمت Ai ذخیره کنید.

ممنون که تا انتهای این مقاله همراه ما بودید، در صورتی که تجربیات متفاوت از راه های بالا دارید لطفا در بخش نظرات همین مطلب با ما در میان بگذارید.

8 comments