22 ویژگی جدید و مخفی iOS 11 که شما باید آنها را بدانید

ویژگی های جدید iOS 11

آی او اس بیشتر از آنچه که فکر می کنید امکانات و ترفند دارد، به عنوان مثال در مقاله های قبلی آموزش فعال کردن Smart Invert را با هم مرور کردیم. در صورتی که مایل هستید از ترفندهای iOS مطلع شوید در ادامه با مای ترفند همراه باشید.

در ابتدا برای بهره بردن از تمامی نکات این مقاله باید آیفون خود را به آخرین نسخه از iOS بروزرسانی کنید.

مشاهده پیام های قدیمی تر

در این تصویر نحوه نمایش پیغام های قدیمی را می بینید
مشاهده نوتیفیکیشن های قدیمی در iOS 11

انگشت خود را در بالای صفحه قرار دهید (با فلش در تصویر بالا مشخص شده است) و به بالا بکشید.

شاید در ابتدا برای شما عجیب به نظر برسد و فکر کنید در تصویر بالا گوشی قفل است ولی در واقع این صفحه نوتیفیکیشن است، برای دسترسی به این صفحه، پس از باز کرد قفل گوشی خود انگشتتان را در بالاترین جای صفحه نمایش خود قرار دهید و سپس به سمت پایین بکشید و سپس مراحل بالا را انجام دهید.

کشیدن و رها کردن متن

درگ اند دراپ متن در آی او اس 11 ios 11

در iOS 11 این امکان وجود دارد که شما متنی که قبلا نوشته اید را انتخاب کنید سپس بکشید و در جای جدیدی که می خواهید قرار گیرد رها کنید. لطفا توجه داشته باشید که این ویژگی در برخی از برنامه ها کار می کند.

فعال کردن ویژگی مزاحم نشوید (Do Not Disturb) در هنگام رانندگی

آموزش فعال کردن Do Not disturb حین رانندگیحالت «مزاحم نشوید» از iOS 6 به بعد برای گوشی های آیفون فعال شد. پس از فعال کردن این حالت تمامی نوتیفیکشن های شما غیر فعال می شود و حتی اگر کسی با شما تماس بگیرد هم صفحه نمایش شما روشن نمی شود.

اما ویژگی جدیدی که در iOS 11 در نظر گرفته شده است فعال سازی خودکار Do Not Disturb در حین رانندگی است برای فعال سازی این ویژگی باید به Setting رفته و گزینه Do Not Disturb را انتخاب کنید، سپس همان بخشی که با فلش قرمز در تصویر بالا مشخص شده است را از حالت Manually به Automatically تغییر دهید.

کشیدن نقاشی در هنگام ارسال ایمیل

نقاشی کشیدن حین ارسال ایمیل در iOS 11در برخی مواقع بهترین راه حل برای رساندن مفهوم مقصود یک موضوع، کشیدن و یا نقاشی کردن است. حالا در iOS 11 شما می توانید در هنگام ارسال ایمیل انگشت خود را در محل نوشتن متن ایمیل به صورت طولانی نگه دارید و سپس از منوی باز شده گزینه Insert Drawing را انتخاب کنید و سپس با توجه به نیاز خود انواع قلم ها و رنگ‌بندی ها را انتخاب و شروع به کشیدن کنید.

جا به جایی نوار آزار دهنده صدا

تغییر طرح میزان صدای گوشی در آی او اس 11اپل در نسخه جدید سیستم عامل خود نوار آزار دهنده میزان صدا را جا به جا کرده است و همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید پس از کم یا زیاد کردن صدا به جای اینکه نوار صدا در وسط تصویر قرار بگیرد و فضای زیادی را اشغال کند، به بالای تصویر سمت راست رفته است و برخلاف طرح قبلی فضای کمتری را نیز اشغال می کند.

اجتماعی شدن اپل موزیک

پروفایل اپل موزیک در آی او اس 11همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید، اپل در iOS 11 این امکان را مجددا فراهم کرده است که شما بتوانید برای اپل موزیک تصویر پروفایل تعیین کنید نام و نام کاربری انتخاب کنید و حتی یک تصویر برای خود بارگذاری کنید.

اسکرین شات گرفتن حین تماس با فیس تایم

فعال کردن عکاسی حین فیس تایم در آی او اس 11 iOS 11در iOS11 این امکان به شما داده شده است که در یک لحظه جذاب و شیرین حین تماس اسکرین شات بگیرید، برای انجام این کار باید به منوی Setting سپس به FaceTime بروید و گزینه FaceTime Live Photos را فعال کنید.

در حین استفاده از فیس تایم یک دکمه جدید شاتر اضافه شده است و هر زمانی که خواستید می توانید به کمک این دکمه اسکرین شات تهیه کنید. لحظه جذاب و شیرینی است نه؟

پیام اضطراری (SOS)

پیام اضطراری در آی او اس iOS 11شما می توانید با ورود به بخش Emergency SOS از Setting تنظیمات مربوط به این ویژگی را فعال کنید. برای انجام تماس اضطراری می توانید 5 بار دکمه Power را فشار دهید و سپس SOS را انتخاب کنید و یا از منوی تنظیمات Auto Call را فعال کنید.

ساخت یادداشت جدید زمانی که صفحه قفل است

تنظیم ایجاد یادداشت جدید زمانی که قفل صفحه فعال استیکی از ویژگی های جالب iOS 11 امکان ایجاد Note جدید حین قفل بودن صفحه نمایش است، برای انجام این کار ابتدا باید شورت‌کات یادداشت را در Control Center ایجاد کنید و سپس به Setting بخش Note بروید و با توجه به تصویر بالا گزینه Access Notes From Lock Screen  را بر روی Always Create New Note تنظیم کنید.

زمانی که صفحه نمایش شما قفل است Control Center را فراخوانی کنید و سپس بر روی آیکون یادداشت کلیک کنید، خواهید دید که بدون نیاز باز کردن قفل می توانید یادداشت جدید ایجاد کنید و از تمامی امکانات بهره ببرید.

تغییرات جزئی در Handoff

ارتباط برقرار کردن با دستگاه های اپلی handoffHandoff یک سرویس عالی از اپل است که به کمک این ویژگی می توانید به گوشی یا دیوایس های اپلی دیگر متصل شوید و صفحات وب، ایمیل یا… را با هم به اشتراک بگذارید. این بخش تغییرات جزئی داشته است.

همه چیز را علامت بزنید و به PDF تبدیل کنید

نکته برداری و ساخت pdf در ios 11شما می توانید حین مرور وب بر روی دکمه Share ضربه بزنید و PDF را انتخاب کنید یک ابزار کاربردی در پی‌دی‌اف جایگذاری شده است که شما می توانید هر چیزی که خواستید را علامت بزنید، نقاشی کنید و متنی بنویسید.

این ابزار کاربرد زیادی برای کسانی که وبگردی می کنند دارد، فرض کنید در حال مرور وب هستید و یک نکته خوبی در یک سایت دیدید، می توانید به راحتی نسخه PDF سایت را بگیرید و آن بخشی که نیاز به علامت گذاری دارد را انتخاب و حتی نوت بنویسید.

به جای صحبت کردن با سیری برای آن بنویسید

نوشتن به جای حرف زدن برای سیریشاید برای شما هم سخت باید تا با siri صحبت کنید و حتی ممکن است شما یک کلمه ای را برای سیری بگویید و سیری اشتباه برداشت کند. با این ترفند می توانید به راحتی برای سیری تایپ کنید!

برای فعال سازی به Setting بروید و بر روی General ضربه بزنید و به دنبال گزینه Accessibility بگردید، siri را انتخاب کنید و Type To Siri را فعال کنید.

دکمه جدید خاموش کردن گوشی

دکمه مجازی جدید جهت خاموش کردن آیفون در iOS 11اگر دکمه خاموش و روشن کردن گوشی شما به مشکل خورده است، شما می توانید به وسیله ویژگی جدیدی که برای خاموش کردن گوشی در iOS 11 اضافه شده است تلفن همراهتان را خاموش کنید. برای انجام این کار باید به Setting سپس General بروید و به دنبال Shut Down بگردید.

همچنین می توانید برای روشن کردن، گوشی خود را به شارژر وصل کنید و پس از گذشت چند لحظه تلفن‌تان روشن می شود.

تنظیمات فرمت عکس و ویدیو

فرمت HEIC و HEVF در iOS 11اپل با رونمایی از iOS 11 فرمت فایل های تصویری خود را نیز تغییر داد. برای ویدیوها از فرمت HEVC و برای عکس ها از فرمت HEIC استفاده کرد.

در صورتی که می خواهید فرمت فایل های تصویری را به حالت قبل برگردانید باید از Setting به Camera رفته و وارد بخش Format شوید، سپس در این بخش گزینه Most Compatible را انتخاب کنید.

کنترل دقیق مصرف داده برنامه‌ها در پس زمینه

تازه سازی برنامه ها در پس زمینه در iOS 11حالا شما می توانید در تعیین کنید که کدام برنامه در Background از اینترنت استفاده کند و داده های تازه رد و بدل کند.

برای انجام این کار باید به Setting سپس General رفته و بر روی گزینه Background App Refresh ضربه بزنید و مجدد گزینه Background App Refresh را انتخاب کنید. در اینجا می توانید تعیین کنید کدام اپلیکیشن ها در چه حالتی (Wi-Fi یا Cellular Data) در پس زمینه از اینترنت استفاده کنند.

غیرفعال سازی نشان دادن برنامه‌هایی که اخیرا استفاده شده‌اند در آیپد

غیرفعال کردن نمایش دادن اپلیکیشن هایی که قبلا استفاده شده اند در آیپدآیپد یک ویژگی‌ای دارد که برنامه‌هایی که اخیرا استفاده شده اند را نشان می دهد، در صورتی که شما این ویژگی را دوست ندارید می توانید آن را غیرفعال کنید.

برای غیرفعال سازی باید به Setting سپس General و Multitasking بروید و گزینه Show Recents را بر روی OFF قرار دهید.

کیبرد یک دستی

کبرد یک دستی برای آیفون در ios 11اپل ویژگی دوست‌داشتنی کیبرد یک دستی را در آی‌او‌اس 11 اضافه کرد به کمک این ویژگی، زمانی که گوشی را با یک دست نگه داشته اید و تایپ کردن برای شما سخت است می توانید کیبرد را به سمتی که تمایل دارید جا به جا کنید. با نگاه کردن به تصویر بالا متوجه این توضیحات خواهید شد.

برای فعال سازی به Setting سپس به بخش General رفته و بر روی Keyboards ضربه بزنید و دنبال گزینه One Handed Keyboard بگردید فعالش کنید.

برای تست و استفاده این ویژگی باید هنگام نوشتن انگشتتان را بر روی دکمه تغییر زبان نگه دارید تا مطابق تصویر بالا بتوانید کیبرد را به سمتی که می خواهید تغییر جهت پیدا کند را انتخاب کنید.

کنترل پیشنمایش نوتیفیکیشن برنامه ها در iOS 11

تنظیمات پیش نمایش نوتیفیکیشن ها در آی او اس 11یکی از بهترین ویژگی ها در iOS 11 کنترل دقیق بر روی اعلان ها است. به کمک این آموزش شما می توانید تعیین کنید که پیشنمایش نوتیفیکیشن ها در چه حالتی برای شما نمایش داده شود.

برای تنظیم این ویژگی باید به Setting سپس Notifications و Show Previews بروید. در این بخش با توجه به نیاز خود تنظیم کنید که پیشنمایش اعلان ها در چه حالتی برای شما نمایش داده شود، Always: همیشه – When Unlocked: زمانی که قفل گوشی شما باز است – Never: هیچوقت.

ترفندهای کیبرد آیپد جهت نوشتن کاراکترهای خاص

گیف آموزشی ترفند های کیبرد آیپد در ios 11در نسخه های قبلی iOS شما زمانی که می خواستید یک کاراکتر خاص مثل اعداد یا علامت تعجب و… را بنویسید باید کلید Shift را پایین نگه می‌داشتید و تا کاراکترها برای شما نمایش داده شوند، اما در iOS 11 می توانید بر روی یکی از حرف هایی که مد نظرتان است انگشتتان را نگه دارید و رو به پایین فشار دهید.

به عنوان مثال در گیف بالا می‌بینید که با استفاده از کلید Q بدون زدن کلید Shift عدد 11 را تایپ می کند.

رفرش کردن لیست برنامه هایی که نیاز به بروزرسانی دارند در اپ استور

نحوه آپدیت کردن لیست برنامه هایی که نیاز به بروزرسانی دارند در ios 11در آی‌اواس 11 برای بروزرسانی لیست اپلیکیشن هایی که نسخه جدید آنها در دسترس قرار گرفته است باید در تب Update صفحه را از بالا به پایین بکشید تا لیست تازه سازی شود و اگر نسخه جدیدی از دیگر برنامه ها در دسترس قرار گرفته بود در این صفحه ظاهر شود. با توجه به گیف بالا متوجه این موضوع خواهید شد.

محصولات خریداری شده در اپ استور iOS 11

مشاهده محصولات خریداری شده در iOS 11در آی‌اواس 11 برای مشاهده محصولات خریداری شده باید به ابتدا App Store را اجرا کنید و سپس بر روی تصویر پروفایل خود کلیک کنید تا همانند تصویر بالا مقدار موجود اپ استور خود و گزینه های دیگر را ببینید، سپس بر روی گزینه Purchased ضربه بزنید. در این بخش شما می توانید محصولاتی که از قبل خریداری یا نصب کرده اید را مشاهده کنید.

فعال کردن تم تاریک یا Dark Mode برای آیفون در iOS 11

در مورد حالت تاریک در آیفون پیش‌تر در یک مقاله به صورت کامل برای شما توضیح داده‌ایم. برای مشاهده آموزش تکمیلی به مطلب «آموزش فعال سازی تم تاریک Dark Mode در آیفون» مراجعه کنید.

 

خوشحالیم که تا انتهای این مطلب با ما همراه بودید، در صورتی که در هر یک از بخش‌ها به مشکل خوردید و یا سوالی داشتید در بخش نظرات همین پست با ما در میان بگذارید.

1 دیدگاه دربارهٔ «22 ویژگی جدید و مخفی iOS 11 که شما باید آنها را بدانید;

 1. سلام
  من همه برنامه ها و بازی هام کلا غیب شدن
  الانم داخل گوشی هستند و حجم رو اشغال کردن ولی هیچ کدوم رو نمیبینم حتی در سرچ هم میزنم و یا در اپل استور میرم ولی باز میگه نصبه ولی در گوشی نشون نمیده
  کلافه شدم بخدا لطفا راهنمایی کنید
  گوشی من اپل۶اس

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید