10 قابلیت Apple Music برای استفاده در گوشی های آیفون

Apple Music، بهترین سرویس پخش آهنگ برای آیفون است. این برنامه یک مجموعه بسیار کامل از آهنگ ها است و شما می توانید آن را با سیری استفاده کنید هم چنین می توانید آن را با دستگاه های متصل مانند HomePod هم استفاده کنید. توجه داشته باشید که روی Apple Music چیزهای بیشتری از یک لیست پخش و اکو سیستم یکپارچه وجود دارد.

Apple Music قابلیت های بسیار متنوعی برای ساخت ساده تر و سریع تر جریان های موسیقی دارد. اگرچه ممکن است شما تاکنون به دلایل بسیاری از آن ها استفاده کرده باشید. حال با در نظر گرفتن این موضوع، لیست قابلیت های Apple Music برای استفاده در آیفون را که ما در ادامه معرفی می کنیم، بررسی کنید.

۱. دانلود های خودکار

فرایند دانلود یک آهنگ یا آلبوم در Apple Music بسیار ساده است. کافی است ابتدا روی دکمه Add ضربه بزنید و صبر کنید تا به کتابخانه شما اضافه شود. سپس هنگامی که دکمه Add به دکمه Download تبدیل شد، برای آغاز دانلود روی آن ضربه بزنید.

در این جا راهی وجود دارد که این فرایند را یک مرحله کوتاه تر می کند. اگر شما Automatic Downloads را فعال کنید، هر چیزی که به کتابخانه خود اضافه می کنید به صورت آنی در دستگاه iOS  شما دانلود خواهد شد. این مورد مخصوصا هنگامی که به تازگی ساخت مجموعه خود در Apple Music را آغاز کرده باشید، بسار مفید و کاربردی است.

برای فعال کردن این قابلیت، اپلیکیشن Settings را باز کنید و به قسمت Music بروید. سپس روی دکمه کنار Automatic Downloads ضربه بزنید. شما باید کتابخانه iCloud Music را برای استفاده از این قابلیت فعال کرده باشید. حال نگرانی ای از بابت اینکه آیا آلبوم های مورد علاقه خود را به صورت محلی دانلود کرده اید یا نه نداشته باشید.

۲. دسترسی به لیست پخش های منتخب اپل

بهترین نکته درباره لیست پخش اپل، امکان ویرایش منتخب است. هنگامی که به دنبال یک ژانر یا هنرمند باشید، به لیستی به نام Essentials می رسید. این لیست بهترین مکان برای آغاز جستجوی یک هنرمند جدید است. این لیست شامل همه تراک های مشهور و محبوب آن هنرمند است. برای شناخت بهتر هنرمند به لیست پخش “Deep Cuts” بروید.

اپل هم چنین لیست پخش هایی را برای تشخیص بخش های خاص یک ژانر انتخاب کرده است. به عنوان مثال می توانید یک لیست پخش خاص را پیدا کنید و پخش کنید. برای این کار به Browse > Playlists بروید و جستجو را آغاز کنید.

۳. نگهداری یا ویرایش لیست پخش های منتخب اپل

همانطور که در بالا گفتیم، لیست های پخش اپل نقطه آغاز بسیار خوبی هستند. اگرچه این مربوط به بهترین آهنگ ها از یک ژانر یا یک هنرمند است. اما مشکل این است که همه لیست پخش های اپل پویا هستند. هنگامی که شما یک لیست پخش را به کتابخانه اضافه می کنید، در واقع همه آهنگ ها را اضافه نکردید، بلکه در حقیقت بیشتر لیست پخش را در کتابخانه خود علامت گذاری کرده اید.

 هنگامی که یک لیست پخش آپدیت می شود و  ویرایشگرها یک آهنگ را حذف می کنند، آن آهنگ از کتابخانه شما هم پاک می شود. این مورد کمی آزار دهنده است.
برای نگهداری لیست پخش های منتخب اپل، شما باید آهنگ ها را به لیست پخش خود اضافه کنید. برای این کار کافی است یک لیست پخش اپل را باز کنید، روی دکمه Menu ضربه بزنید و Add to a Playlist را انتخاب کنید. شما می توانید یک لیست پخش جدید بسازید یا به یکی از لیست پخش های موجود اضافه کنید.

۴. محدود کردن دانلودها برای بهینه سازی فضای ذخیره سازی

فعال کردن Automatic Downloads (دانلودهای خودکار) به این معنا است که شما فضای ذخیره سازی آیفون خود را به رعت به پایان خواهید رسانید. قابلیت بهینه سازی فضای ذخیره سازی اپل همین جا است که وارد عمل می شود. از قسمت Settings > Music روی Optimize Storage ضربه بزنید.

از این قسمت، شما می توانید از اپل بخواهید که روی دستگاه آیفون تان تنها چند گیگابایت آهنگ را ذخیره کنید. عددانتخابی شما باید زوج باشد، شما می توانید از ۴ گیگابایت، ۸ گیگابایت، ۳۲ گیگابایت و موارد دیگر انتخاب کنید. Apple Music بیشترین تعداد آهنگ را مطابق با فضای ذخیره سازی، ذخیره می کند. علاوه بر این اگر فضای ذخیره سازی آیفون شما رو به پایان باشد، به صورت خودکار شروع به حذف آهنگ های قدیمی می کند که چند مدتی است شما آن ها را پخش نکرده اید.

 ۵. رفتن به آلبوم یا هنرمند جدید از لیست جدید

در iOS 12ُ ، یک قابلیت جدیدی وجود دارد که مستقیما به آلبوم یا هنرمند جدید از لیست پخش جدید می رود. روی متن قرمز رنگ ضربه بزنید و اطلاعات مربوط به هنرمند یا آلبوم جدید را بخوانید و هم چنین یک منو جدید را مشاهده کنید. از این قسمت شما می توانید روی Go to Artist یا Go to Album ضربه بزنید.

۶. پیدا کردن دکمه هایShuffle و Repeat

 حتی زمان طراحی مجدد iOS 10، اپل بسیاری از قابلیت ها را تغییر داد. حال دکمه های Shuffle و Repeat  از دید مخفی هستند و هنگامی که به صفحه پخش جدید می روید، دکمه های مشابه و آشنایی را در پایین صفحه پیدا نمی کنید. شما باید برای آشکار سازی آن ها به بالای صفحه بروید و صفحه را بالا بکشید.

۷. خواندن متن آهنگ ها

دیگر برای مطالعه متن آهنگ ها به یک اپلیکیشن ثالث احتیاج ندارید. هنگامی که در صفحه پخش هستید، کافی است به بالا بروید و یک قسمت با عنوان Lyrics مشاهده خواهید کرد. اگر این قسمت باز نشده بود روی دکمه Show ضربه بزنید. اگر به دنبال متن آهنگ های همگام شده با آهنگ هستید، باید از سرویسی مانند Musixmatch استفاده کنید.

۸. پخش آهنگ با استفاده از داده موبایل

اولین باری که از Apple Music برای پخش آهنگ استفاده می کنید، اگر به وای فای متصل نباشید، کار نمی کند. اگر خوش شانس باشید یک پنجره برای اتصال به وای فای برای شما باز می شود. برای پخش آهنگ با استفاده از داده های شبکه ای تلفن همراه باید مسیر Settings > Music > Cellular Data را طی کنید. اگر می خواهید پخش با کیفیت بالا را انتخاب کنید هم باید به همین صورت عمل کنید.

۹. شخصی سازی صفحه کتابخانه Apple Music

صفحه کتابخانه شما جایی است که بیشترین تعاملات Apple Music شما اتفاق می افتد. به صورت پیش فرض انتخاب هایی را برای باز کردن لیست های پخش، هنرمندان، آلبوم ها، آهنگ ها و آهنگ های دانلود شده  مشاهده می کنید. ممکن است شما بخواهید فضای بیشتری را ذخیره کنید و یکی از این میانبرها را غیر فعال کنید. روی دکمه Edit ضربه بزنید و شما می توانید یک میانبر را غیر فعال کنید یا با استفاده از آیکون مدیریت در سمت راست آن ها را مجددا مرتب کنید. هم چنین شما می توانید میانبرهایی مانند ژانرها و موزیک ویدیو ها را هم فعال کنید.

۱۰. استفاده از میانبرهای Apple Music

میانبرهای خود اپل، خودکارسازی پیش فرض را برای کاربر آیفون به همراه دارند. با استفاده از اپلیکیشن Shortcuts، شما می توانید لیستی از رویدادهایی که هنگام ضربه زدن روی میان بر آن ویجت یا هنگام گفتن آن عبارت به سیری آغاز می شوند را بسازید. شما می توانید از Shortcuts برای خودکار سازی فعالیت های روزانه استفاده کنید از جمله کار کردن با Music app. اپلیکیشن Shortcuts شامل تعداد زیادی فعالیت و رخداد و میان بر مربوط به موسیقی است. در ادامه درباره دو مورد از پر کاربرد ترین میان بر ها صحبت می کنیم.

پخش لیست پخش از ویجت میانبرها

احتمالا شما یک لیست پخش را بارها و بارها تکرار می کنید. برای تکرار مجدد کافی است از سیری استفاده کنید، اما یکی از سریعترین راه ها برای انجام این کار استفاده از ویجت Shortcuts از Lock screen است.

گام اول: اپلیکیشن Shortcuts را باز کنید و به قسمت Gallery بروید.

گام دوم: برای میانبر Play Playlist جستجو کنید و روی Get Shortcut ضربه بزنید.

گام سوم: در صفحه بعد، روی Choose ضربه بزنید و لیست پخش را انتخاب کنید.

گام چهارم: حال به Library رفته و روی دکمه Menu به منظور میانبری که به تازگی ساخته اید، ضربه بزنید. در این قسمت روی دکمه  Settings  ضربه بزنید. نام و آیکون را در صورت تمایل تغییر دهید. به صورت پیش فرض باید میان بر در ویجت شما نمایش داده شود.

ویجت Shortcuts را اضافه کنید و از صفحه Lock screen، کافی است فقط صفحه را به سمت راست بکشید تا نمایش داده شود. روی میانبر ضربه بزنید و لیست بخش همان لحظه شروع به پخش می کند.

افزودن آهنگ ها به لیست پخش از ویجت Shortcuts

برای افزودن آهنگ ها به ویجت فقط کافی است میانبر Add to a playlist را دانلود کنید و سری بعد که باز هم در این موقعیت بودید، از ویجت روی آن ضربه بزنید. از شما درخواست می شود که لیست پخش مورد نظر خود را انتخاب کنید و آهنگ به انتهای آن لیست به صورت لحظه ای اضافه می شود.

برای دانلود میانبر Add to a playlist از لینک مقابل اقدام نمایید: The “Add to a Playlist” Shortcut

دیدگاهتان را بنویسید