موقعیت مکانی جعلی در گوشی‌های آیفون برای استفاده در برنامه‌های متنوع

اگر می خواهید به آیفون و دیگر برنامه هایتان موقعیت مکانی دیگری نسبت به جایی که هستید بدهید، در اینجا به چگونگی جعل موقعیت مکانی خواهیم پرداخت. شما از طریق iOS11 جیلبریک شده می توانید این کار را انجام دهید، همچنین روش دومی وجود دارد که می توانید بدون جیلبریک کردن در سال 2018 موقعیت گوشی آیفون خود را جعل کنید. هر دو این روش ها مراحلی برای تنظیم دارند ولی هنگامی که این مراحل پایان یابند شما قادر خواهید بود تا موقعیت گوشی آیفون را با اراده خودتان مشخص کنید.

جعل موقعیت مکانی به شما اجازه می دهد تا اطلاعات را از برنامه ها پنهان کنید، موقعیت مکانی های مختلف را به عکس ها برچسب بزنید، محدودیت خاموشی برنامه های جاری را دور بزنید و شاید به شما در TINDER کمک کند تا بازی های بیشتری بدون پرداخت  Tinder Plus یا  Tinder Gold پیدا کنید. همچنین می توانید از این قابلیت در بازی Pokémon Go استفاده کنید به طوری که شما بدون خارج شدن از خانه و با جعل موقعیت مکانی می توانید محل پوکمون ها را پیدا کنید.

همچنین می توانید از این قابلیت در شبکه های اجتماعی استفاده کنید و مثلا پستی به اشتراک بگذارید که موقعیت آن در سواحل گرمسیری است، در حالی که شما در خانه گیر کرده اید.

اگر دستگاه آیفون شما جیلبریک شده است می توانید با استفاده از انواع تغییرات برنامه سیدیا (Cydia) موقعیت خود را جعل کنید، این مورد به شما اجازه می دهد تا موقعیت خود را در مختصاتی خاص قرار دهید. اگر دستگاه آیفون شما جیلبریک شده نیست می توانید روش دیگری را دنبال کنید که البته کمی پیچیده تر است ولی شما می توانید از آن برای آیفون های قدیمی هم استفاده کنید.

شما می توانید iOS9، (h3lix or h3lix for 32 bit)iOS10  و برخی نسخه های iOS11 را جیلبریک کنید. نمی توانید در نسخه های پایانی iOS11 جیلبریک کنید ولی اگر از iOS 11.1.x یا نسخه های پایین تر استفاده می کنید، می توانید جیلبریک را انجام دهید.

جعل موقعیت مکانی در آیفون

می توانید از طیف گسترده ای از پیچاندن ها را در جیلبریک پیدا کنید که توسط آن ها می توانید  برای جعل و تغییر موقعیت مکانی آیفون استفاده کنید. البته بستگی دارد به اینکه از چه نسخه ای از iOS روی دستگاه خود استفاده می کنید. پیچاندن یکی از همان عواملی است که در iOS11 قابل اجراست.

برنامه جعل موقعیت مکانی سیدیا (Cydia) برای دانلود و استفاده رایگان است. زبان آن چینی است ولی به راحتی می توانید با آن کار کنید.

 1. پس از نصب، برنامه را از صفحه اصلی خود باز کنید.
 2. صفحه را به مکانی که می خواهید انتخاب شود، هدایت کنید.
 3. روی آن ضربه بزنید در این صورت گیره ای قرمز همراه آدرس ظاهر می‌شود.
 4. در صفحه کناری روی زبانه آبی کلیک کنید.
 5. برنامه هایی که می خواهید موقعیت مکانی در آن ها پنهان شود، انتخاب کنید.
 6. روی متن موجود گوشه بالا سمت چپ که در آن دو کلمه وجود دارد ضربه بزنید.
 7. برنامه ای که می خواهید مکان خود را جعل کنید باز کنید، در حال حاضر این برنامه موقعیت جدید شما را نشان می دهد.

کاربران ردیت (Reddit) این روش برای بسیاری از برنامه ها کارساز است. همچنین می توانید برنامه های دیگری که موقعیت شما را جعل می کنند پیدا کنید. برخی گزینه های دیگر عبارتند از    akLocationX و .LocationHandle

بسیاری از خدمات جاری کنونی شامل آدرس IP و سایر اطلاعات برای جلوگیری از دسترسی غیرمجاز هستند. شما ممکن است با استفاده از   Unlocatorروی روتر خود، به وسیله پنهان کردن موقعیت مکانی هر دستگاهی در شبکه خانگی بدون جیلبریک، قادر به دورزدن این مشکل باشید.

این برنامه های جیلبریک به شما اجازه می دهد تا موقعیت مکانی خود را در آیفون یا آی پاد جیلبریک شده جعل کنید.

چگونه موقعیت مکانی آیفون را بدون جیلبریک جعل کنیم

شما همچنین می توانید با استفاده از ابزاری رایگان به نام BackupBot و انجام مراحل زیر در  iOS11 جیلبریک نشده موقعیت مکانی خود را جعل کنید.

 1. آیفون خود را به یک دستگاه مک متصل کنید.
 2. iTunes را باز کنید.
 3. روی نماد دستگاه کلیک کنید.
 4. روی بخش پشتیبان گیری و بازیابی دستی Manually Backup and Restore section ضربه بزنید.
 5. Back Up Now را انتخاب کنید (مطمئن شوید Encrypt iPhone تیک نخورده است)
 6. صبر کنید تا پشتیبان گیری کامل شود.
 7. iBackupBot را باز کنید.
 8. ابزار باید پشتیبان شما را پیدا و باز کند.

پس از این اتفاق شما باید به یکی از دو مکان موجود در پشتیبان (بک آپ) خود بروید. شما قصد دارید فایل Apple  Maps را ویرایش کنیم. به یکی از  مکان های زیر بروید و سپس فایل com.Apple.Maps.Plist را باز کنید.

مراحل روبرو را به ترتیب از چپ به راست دنبال کنید.

    System Files – > HomeDomain  -> Library -> Preferences

    User App Files-> com.Apple.Maps -> Library -> Preferences

پس از باز شدن فایل به دنبال برچسب <dict> بگردید و سپس کد زیر را در آن قرار دهید.

<key>__internal__PlaceCardLocationSimulation</key>

<true/>

پس از ذخیره کردن فایل ویرایش شده خارج شوید، سپس  iBackupBot را ببندید. گوشی را از کامپیوتر خارج نکنید همچنین iTunes را نبندید.

در دستگاه آیفون خود نیاز دارید تا Find My iPhone را غیرفعال کنید. برای این کار:

 1. ابتدا به تنظیمات بروید.
 2. روی نام خود در بالای صفحه کلیک کنید.
 3. iCloud را انتخاب کنید.
 4. روی Find My iPhone ضربه بزنید.
 5. turn off را انتخاب کنید. برای خاموش شدن آن رمز خود را وارد کنید.

حالا می توانید iTunes را باز کرده و Restore Backup را انتخاب کنید. نسخه پشتیبانی که ویرایش کرده اید را انتخاب کنید.

پس از اتمام باز یابی می توانید نقشه های اپل را باز کنید. به سمت مکانی که می خواهید جعل شود، حرکت کنید. زیر صفحه ضربه بزنید تا اطلاعاتی را درباره آن موقعیت مکانی به دست آورید. شما باید گزینه ای به نام  Simulate Location ببینید. روی آن ضربه بزنید در این صورت، شما در موقعیت مکانی جعلی هستید. دیگر برنامه هایتان را در دستگاه آیفون باز کنید در این صورت خواهید دید موقعیت جعلی شما به جای موقعیت اصلی در رسانه های اجتماعی نظیر پوکمون قرار گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید