چگونه اندازه متن را در مرورگر سافاری آیفون تغییر دهیم؟

 مرورگر وب سافاری برای آیفون یکی از بهترین برنامه های پیش فرض تلفن همراه اپل است. از جمله ویژگی های آن می توان به مسدود کردن تبلیغات و سادگی استفاده اشاره کرد. با توجه به ااینکه از کدام مدل آیفون استفاده می کنید، ، ممکن است حجم یا اندازه متن روی صفحه نمایش بیش از حد بزرگ باشد ، iPhone SE مستر کلاس iOS کوچک است، اما روی نمایشگر ۴ اینچی متن زیادی را نمی توانید مشاهده کنید.

از طرف دیگر ، صفحه نمایش جالب بلند ۶٫۵ اینچی در آیفون ۱۱ پرو مکس آماده است تا به شما متن های بلند را از وب سایت ها نشان دهد. اما از آن جا که به هر وب سایت بستگی دارد که متن چگونه نمایش داده می شود ، ممکن است بخواهید نحوه نمایش متن برای هر وب سایت را تغییر دهید. برای بهبود تجربه خواندن در مرورگر سافاری متناسب با آیفون شما، می توانید اندازه متن وب را برای سایت های خاص یا برای همه وب سایت ها تنظیم کنید. از این قسمت ، شما می توانید آن تنظیمات را برای همه سایت های تلفن همراه یا برخی از سایت های انتخابی نظارت و نگهداری کنید. در ادامه چگونگی انجام این کار را بیان خواهیم کرد.

تغییر اندازه متن روی مرورگر سافاری برای آیفون

نخستین روش بسیار ساده است:

  1. مرورگر سافاری را باز کرده و به وب سایت مورد نظر بروید.
  2. هنگامی که وب سایت load شد، سافاری یک آیکون ‘aA’ را در سمت چپ صفحه نمایش نشان خواهد داد. روی این آیکون کلیک کنید تا یک منو به شما نشان داده شود.
  3. سپس شما می توانید روی برای کاهش اندازه متن روی ‘A’ کوچک و برای افزایش اندازه متن روی ‘A’ بزرگ کلیک کنید.

آیفون شما این اندازه متن انتخابی را برای همین دامنه که مشاهده کرده اید، به خاطر می سپارد و هر بار که از این صفحه بازدید می کنید، نوشته ها را با همین اندازه نمایش می دهد.

این روش برای مواردی مناسب است که شما از چند وب سایت به صورت مکرر روی سافاری بازدید کنید و اندازه متن آن ها روی گوشی خیلی بزرگ یا کوچک باشد و بخواهید آن ها راتنظیم کنید.

تغییر اندازه متن برای همه وب سایت ها

اگر بخواهید اندازه متن همه وب سایت هایی که روی سافاری بازدید می کنید را به صورت پیش فرض تغییر دهید، در ادامه چگونگی انجام این کار را بیان کرده ایم:

  1. به Settings > Safari > Page Zoom بروید. در این قسمت اندازه پیش فرض آیفون برای نمایش متن سافاری را مشاهده می کنید.
  2. اگر شما بخواهید اندازه متن را برای همه وب سایت ها تغییر دهید، کافی است روی یکی از گزینه های زیر سربرگ ‘other websites’ برای کاهش یا افزایش اندازه متن وب سایت ها کلیک کنید.

با استفاده نکاتی که ذکر کردیم، می توانید اندازه متن سافاری را در آیفون خود تنظیم کنید بدون اینکه اندازه متن کل سیستم عامل آیفون را تغییر دهید. اندازه متن هر بار تغییر می کند و صفحه وب تغییر یافته به شما نشان داده شود. اگر از اندازه جدید راضی هستید ،از منو خارج شوید. اگر اندازه متن وب سایت را در خود سافاری تغییر دهید ، در این قسمت در یک لیست هم نمایش داده می شوند.

 

دیدگاهتان را بنویسید