آموزش غیر فعال کردن نمایش اعلان ها در وب سایت ها

میلیون ها نفر در سرتاسر جهان به جستجو در وب سایت ها می پردازند و قطعا شما هم از این قاعده استثنا نیستید. مرورگر کروم به واسطه ی اینترفیس ساده و ارتباطی که با گوگل دارد وب گردی را برای کاربران بسیار لذت بخش کرده است. اما بسیاری از وب سایت ها از شما تقاضا می کنند تا اعلان ها را برای شما ارسال کنند و این امر می تواند در برخی موارد غیر ضروری باعث حواس پرتی شما شود. خوشبختانه باید بگوییم که با روشی بسیار ساده می توان ارسال اعلان وب سایت ها را غیر فعال کرد.

اعلان ها در وب سایت ها

این اعلان ها اغلب غیر ضروری و بیهوده  هستند. برای مثال می توانید به فیس بوک اجازه دهید تا برای شما اعلان هایی را ارسال کند. سپس برنامه ی فیس بوک را ببندید و سایت ها شما را از پیام های جدید آگاه می کنند. گوگل به همین دلیل ویژگی ارسال اعلان را به کروم اضافه کرد اما بسیاری از وب سایت ها از این قابلیت سوء استفاده می کنند. غیر فعال کردن این قابلیت در گوشی های اندروید کار بسیار ساده ای است. (مرورگر فایرفاکس و کروم؛ کدام یک بهتر هستند؟ )

غیر فعال کردن نمایش اعلان های مزاحم

گوگل کروم را باز کنید و روی منویی که در سمت راست نوار آدرس قرار دارد ضربه بزنید. هنگامی که منو باز شد حالا می توانید روی گزینه  Settings (تنظیمات) ضربه بزنید. سپس Site Settings (تنظیمات سایت) را انتخاب کنید. حالا در بخش Notifications،Settings (اعلان ها) را انتخاب کنید. سپس برای غیر فعال کردن این قابلیت بر روی نوار بالای صفحه ضربه بزنید. بدین طریق اعلان ها از روی هر سایتی که قبلا آن را دیده اید مسدود می شوند و دیگر هیچ سایتی از شما تقاضای ارسال اعلان نمی کند. دیگر اعلان های سایت ها مزاحم شما نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید