مای ترفند - آموزش و ترفند به زبان ساده

آموزش فعال سازی Face ID (باز کردن قفل صفحه با تشخیص چهره) آیفون 10

همراه با حذف شدن دکمه فیزیکی Home در آیفون 10 تغییرات اساسی در استفاده از این گوشی شکل گرفت و ما در یک مقاله کامل، آموزش استفاده از آیفون 10 را برای شما شرح دادیم. به همین علت امکان استفاده از سنسور اثر انگشت (Touch ID) نیز از بین رفت. حال اپل در آیفون X برای باز کردن قفل صفحه و استفاده از امکانات اپل پی از یک سنسور و دوربین چهره شما را تشخیص می دهد.

در صورتی که شما تنظیمات باز کردن قفل صفحه با تشخیص چهره در ابتدای کار انجام نداده اید در ادامه با مای ترفند همراه باشید تا به صورت کامل آموزش آیفون 10 جهت راه اندازی Face ID را با هم مرور کنیم.

چگونه تشخیص چهره آیفون 10 را فعال کنیم

ابتدا وارد Settings شوید و Face ID & Passcode را انتخاب کنید، در صفحه‌ای که برای شما باز شد گزینه Set Up Face ID را انتخاب کنید و سپس Get Started را بزنید. در ادامه شما باید گوشی را با فاصله 25 تا 50 سانتی متری از صورت خود نگه دارید.

تنظیمات اولیه برای راه اندازی سیستم تشخیص چهره آیفون X

سپس سعی کنید صورت خود را وسط دایره ای که در تصویر مشخص شده است قرار دهید و حرکت دهید تا دوربین مخصوصی که در بالای گوشی تعبیه شده است عمق چهره شما را شناسایی کند.

این دوربین 30.000 نقطه از چهره شما را شناسایی می کند و به کمک این داده هایی که جمع آوری می کند می تواند شما را از دیگران را تشخیص دهد.

سپس برای بار دوم صورت خود را اسکن کنید و تنظیمات را ذخیره کنید.

صفحه تنظیمات فیس آیدی (تشخیص چهره) برای آیفون X
صفحه تنظیمات فیس آیدی (تشخیص چهره)

پس از انجام اسکن چهره به محیط تنظیمات فیس آیدی بروید با توجه به نیاز خود تنظیمات را شخصی سازی کنید.

در صورتی که با هر یک از بخش های فوق مشکلی داشتید می توانید در بخش نظرات همین پست با ما در میان بگذارید همچنین خوشحال می شویم نظر شما را در مورد سیستم تشخیص چهره آیفون 10 بدانیم.

19 comments