اشتراک گذاری اینترنت مک از طریق WiFi

WiFi امروز یکی از پرکاربردترین راه‌های ارتباطی و به اشتراک گذاری اینترنت است. گاهی اوقات به هر دلیلی ممکن است دسترسی به یک WiFi نداشته باشید و این در حالی است که برای اتصال آیفون خود نیازمند شبکه بی سیم هستید. در چنین مواقعی ایجاد هات اسپات و اشتراک گذاری اینترنت مک از طریق WiFi، بهترین روش ممکن برای حل این مسئله است.

در موقعیت‌های مختلفی این آموزش می‌تواند گره از مشکل شما باز کند. شاید در محل کارتان سرویس WiFi نداشته باشید و شما برای مرور برخی صفحات دوست داشته باشید از طریق آیپد و در حال صرف یک قهوه در کنار دوستانتان اقدام کنید. بنابراین وجود اینترنت بر بستر وای فای می‌تواند به آرزوی شما در چنین شرایطی تبدیل شود.

نحوه اشتراک گذاری اینترنت مک از طریق WiFi

برای شروع تنها لازم است یک اتصال کابلی اینترنت به مک خود ایجاد کنید. حالا تنظیمات را باز کرده و Sharing را انتخاب کنید. اگر صفحه زیر را نمی‌بینید، روی آیکون 12 نقطه‌ای کلیک کنید.

حالا روی Internet Sharing کلیک کنید.

در کنار Share your connection from، اتصال کابلی خود را مشخص کنید.

در پایین، در کنار عبارت  ‘To computers using:’، گزینه WiFi را انتخاب کنید.

حالا بر روی Wi-Fi Options کلیک کنید، در اینجا می‌توانید برای شبکه خود یک رمز (حداقل 8 کارکتر) ایجاد کنید تا هر کسی نتواند به شبکه شما دسترسی پیدا کند. برای امنیت بیشتر گزینه امنیتی WPA2 Personal را انتخاب کنید و پسورد خود را وارد کرده و آن را تأیید کنید. (WPA2 استاندارد 802.11i برای رمزگذاری است).

اشتراک گذاری اینترنت مک از طریق WiFi

اکنون بر روی جعبه کنار  Internet Sharing کلیک کنید. حالا با کلیک بر روی دکمه Start، اشتراک گذاری اینترنت مک از طریق WiFi را شروع کنید.

حالا شما یک نقطه اتصال WiFi با استفاده از مک خود ایجاد کرده‌اید. می‌توانید نماد فعال بودن هات اسپات مک را در همانجا که اتصال WiFi مک را می‌دیدید، به صورت یکون فلش ببینید. حالا بر روی آیفون یا آیپد خود به تنظیمات رفته و وارد WiFi شوید. حالا شبکه‌ای را که ایجاد کرده‌اید را انتخاب و سپس رمز عبوری را که در مراحل قبل تعیین کردید، وارد کنید.

علاوه بر iPhone و iPad، می‌توانید هر دستگاه دیگری که قابلیت اتصال بی سیم از طریق وای فای را داشته باشد را نیز به این شبکه متصل کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید