حذف فایل‌های تکراری در مک

فایل‌ها تکراری بسیار اعصاب خورد کن هستند. آنها مقدار زیادی از فضای ذخیره سازی را اشغال می‌کنند و کم کم حجم زیادی از فضای اشغال شده را فایل‌های تکراری تشکیل خواهند داد. اغلب این فایل‌ها به صورت تصادفی ایجاد شده‌اند و برخی را نیز به دلیل نا آشنایی با آنها، از حذف کردنشان می‌ترسید.

خبر خوب اینکه با استفاده از ابزارهای مناسب می توانید اقدام به حذف فایل‌های تکراری در مک کنید. پس با مای ترفند همراه شوید.

برنامه برای پیدا کردن فایل تکراری در مک

بگذارید در ابتدا بهترین برنامه‌ها را برای پیدا کردن فایل تکراری در مک را بررسی کنیم و ببینیم چگونه می‌توانیم از آنها استفاده کنیم.

Gemini 2

Gemini 2 یکی از سریع ترین و بهترین اپلیکیشن‌های یافتن فایل‌های تکراری در مک است. این نرم افزار با اسکن عمیق خود از SSD، علاوه بر فایل‌های تکراری، فایل‌های مشابه را نیز پیدا می‌کند. به عنوان مثال می‌تواند دو تصویر با عنوان مختلف را که شبیه به هم هستند را بیابد.

Gemini 2

رابط کاربری Gemini 2 بسیار ساده و کاربر پسند است و این باعث می‌شود خیلی راحت با آن ارتباط برقرار کنید و سریع‌تر کار خود را پیش ببرید. اما نحوه استفاده از Gemini 2:

  • Gemini 2 را روی مک اجرا کنید.
  • برای انتخاب یک پوشه، دکمه بزرگ + را کلیک کنید. همچنین امکان کشیدن و رها کردن پوشه‌ها به درون پنجره برنامه هم وجود دارد.
  • برای پیدا کردن تصاویر تکراری بر روی Pictures Folder کلیک کنید و اگر به دنبال موزیک‌های تکراری هستید بر روی Music Folder کلیک کنید. همچنین اگر به دنبال نوع خاص دیگری از فایل‌ها هستید، می‌توانید از گزینه Add Custom Folder برای این کار استفاده کنید.
  • حالا برای شروع فرایند بر روی Scan for Duplicates کلیک کنید. مدت زمان اسکن کاملا به حجم فایل‌های موجود در آن پوشه بستگی دارد. پس از اتمام اسکن، بر روی  Smart Cleanup کلیک کنید. Gemini تمامی فایل‌های تکراری را پاک و به سطل زباله منتقل می‌کند.

نکته: اگر به صورت اتفاقی فایل مهمی پاک شد، می‌توانید با رجوع به سطل زباله آن را بازیابی کنید.

دانلود: Gemini 2

حذف فایل‌های تکراری در مک با DupeGuru

متاسفانه برای استفاده از  Gemini  باید 20 دلار هزینه بپردازید. اگر به دنبال یک جایگزین مناسب برای آن هستید، dupeGuru شایسته انتخاب است. این نرم افزار به شما اجازه می‌دهد تا فایل‌های تکراری، تصاویر و موسیقی‌ها را بیابید. الگوریتم فوق العاده آن همه فایل‌های تکراری را پیدا می‌کند، حتی اگر نام آنها یکسان نباشد.

نکته: اگر شما از MacOS Sierra یا High Sierra استفاده می‌کنید، با پیغام dupeGuru can’t be opened because it is not from an identified developer روبرو خواهید شد. برای رفع این مشکل باید به System refePrences > Security & Privacy بروید و بر روی Open Anyway کلیک کنید.

خب، حالا که با موفقیت dupeGuru را اجرا کردید، مراحل زیر را برای پیدا کردن فایل‌های تکراری انجام دهید.

  • بر طبق نیاز خود، گزینه های موسیقی، تصاویر یا فایل‌ها را انتخاب کنید/
  • برای اضافه کردن یک پوشه، دکمه + را کلیک کنید.
  • حالا بر روی دکمه Scan کلیک کنید.
حذف فایل‌های تکراری در مک

هنگامی که اسکن تمام شد، می‌توانید انتخاب کنید که فایل‌ها حذف شوند یا اینکه به یک پوشه منتخب شما منتقل شوند. در آزمایش ما این برنامه تنها کمی بیشتر از Gemini زمان برای پیدا کردن فایل‌ها صرف کرد اما نتایج بسیار شبیه به هم بود.

دانلود: dupeGuru (رایگان)

 

دیدگاهتان را بنویسید