راهنمای مخفی سازی Nacho notch در گوشی های اندروید

پس از اینکه چندین مدل از گوشی های اندروید شروع به استفاده از ویژگی Nacho Notch آیفون X کردند، جامعه آنلاین با نارضایتی های بسیاری از سوی کاربران مواجه شد.. خوب، به لطف XDA Forum Moderator Zacharee1، در حال حاضر برنامه ای برای خنثی کردن موج ورودی notch  داریم.

همانطور که منتظر ارائه گوشی های جدیدی مانند LG G7، Huawei P20 و OnePlus 6 هستیم، توانستیم اپلیکیشن را در اولین گوشی برای شروع روند notch – Essential PH-1 آزمایش کنیم. ازآنجایی کهnotch  آن به اندازه مدل اپل بحث برانگیز نبود، این عامل می توانست تا حدودی برای برخی تعیین کننده باشد. برای آن افراد، و برای کسانی که به طور کلی از گسترشnotch  در حالت عمومی متنفر هستند. دیگر نباید نگران این مشکل باشید.

 مرحله 1

 نصب Nacho Notch

برای شروع، فقط نیاز به دانلود برنامه ای به نام Nacho Notch – Notch Hider  دارید. این برنامه که اولین بار توسط تیم XDA Portal  پشتیبانی شد، با قرار دادن یک نوار سیاه آن را پنهان می کند.

مرحله 2

قرار دادن Nacho Notch  در بخش تنظیمات فوری

به دلیل قرار دادن قابلیت ساده سازی برای آن، توسعه دهنده ی آن یعنیZachary Wander  هیچ آیکونی برای برنامه ایجاد نکرده است. در عوض، ویژگی افزودن آن به تنظیمات سریع را ایجاد کرده تا امکان فعال کردن و غیرفعال کردن ویژگی ضدnotch  را نیز داشته باشد.

این برنامه به طور پیش فرض در منوی تنظیمات سریع شما دیده نمی شود، بنابراین  باید آن را اضافه کنید. برای نمایان سازی لیست کامل امکانات  تنظیمات سریع، دو بار صفحه را به پایین بکشید. در انتهای این منو یک نماد مداد شکل خواهد بود – برای ورود به حالت ویرایش آن را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که این ویژگی ممکن است برای برخی از OEM ها متفاوت باشد، که بعضی اوقات این آیکون را با یک دکمه “ویرایش”  یا سه نقطه عمودی جایگزین می کند.

هنگامی که در حالت ویرایش قرار گرفتید، ردیف های بیشتری از tile  زیر تنظیمات سریع فعال خود پیدا می کنید. به پایین بروید و به دنبال گزینه “مخفی کردن” بگردید. این گزینه را فشار داده و نگه دارید، سپس آن را به قسمت بالای منو بکشید تا در میان گزینه های فعال قرار بگیرد. از آنجا، از فلش برگشت در گوشه سمت چپ بالای صفحه (بعضی ازOEM  ممکن است این گزینه را با یک دکمه “ذخیره” جایگزین کنند) برای بازگشت به منوی تنظیمات سریع خود با زدن گزینه اضافه شده، استفاده کنید.

 

 مرحله سوم

 Notch را مخفی کنید

پس از اضافه کردن گزینه “مخفی کردن”، منوی تنظیمات سریع خود را دوباره بسط دهید، سپس به سادگی روی آن گزینه ضربه بزنید تا notch  خود را پنهان کنید. پس از انتخاب، گزینه باید سفید شود و متن آن باید به  “نمایش Notch ” تغییر پیدا کند. یک برنامه را باز کنید سپس در قسمت کناری یک نوار سیاه و سفید پیدا خواهید کرد که کاملا notch  را پنهان می کند. این برنامه همچنین با نماهای شبیه سازی شده برای افرادی که برنامه پیش نمایش برنامه Android P را اجرا می کنند، کار خواهد کرد.

برای کسانی که گوشی هایشان notch  ندارد، یک اثر جانبی سودمند وجود دارد. هنگامی که این ویژگی در هر گوشی فعال می شود، از جمله آن هایی کهnotch  ندارند،یک نوار وضعیت سیاه و سفید در همه جا ارائه می شود. این گزینه ها را از برنامه های صفحه نمایش سه جانبه مانند Nova  که نوار وضعیت را تغییر می دهند، جابجا می کند.

کاربران اندرویدی دیگر نیازی به ترس از  صفحه نمایش notch جدید ندارند. از آنجایی که شایعات حاکی از آن است که گوشی هایی مانند LG G7 گزینه ای در تنظیمات با قابلیت های مشابه با برنامه Zachary Wander خواهند داشت، دیگر نیازی به وابستگی به OEM ها هم نداریم. شما در مورد Nacho Notch چه فکر می کنید؟ در موردnotch های نمایشگر چه؟نظرات خود را درقسمت کامنت ها با ما به اشتراک بگذارید. این مطلب را مطالعه کنید : نحوه ی فعال کردن Full-Screen Camera ( حالت دوربین تمام صفحه ) در Galaxy S9

دیدگاهتان را بنویسید