رفع مزاحمت‌های Gmail با اپلیکیشن ها و افزونه های رایگان کروم

Gmail محبوبترین سرویس ایمیل در دنیا است، اما نواقصی هم در آن مشاهده می‌شود. حتی با وجود تغییرات جدید در Gmail، گوگل به رفع مزاحمت ها و مشکلات موجود نپرداخته است. عده ای از طرفداران Gmail سعی در پر کردن این خلاها داشتند، بیشتر آن ها از افزونه های کروم استفاده کردند اما یکی از آن ها با Gmail روی کروم یا اندروید کار کرده است. همه ی این ابزار گمان می کنند که شما اساس استفاده از Gmail  را می دانید و به دنبال استفاده های بیشتر از آن ها هستید.

(Email Studio for Gmail (Desktop Browsers, Android

برنامه ریزی ایمیل ها، ارسال ایمیل های حجیم، پاک سازی صندوق ورودی و موارد بیشتر

آمیت آگراوال در زمینه ی استفاده از اسکریپت های گوگل بسیار حرفه ای است. در طی سال ها، تعدادی اسکریپت Gmail را ایجاد کرد که خصوصیاتی بیشتر از موارد مورد نیاز از جمله : زمان بندی ایمیل ها برای ارسال در آینده و یا ارسال یک ایمیل به صورت انبوه را دارد. حال او همه ی این ها را در یک مجموعه گردآوری کرده است.

Email Studio  هفت خصوصیت دارد:

  • ارسال ایمیل های انبوه که به نظر می رسد شخصی باشند با نمایش نام مخاطب در بدنه ی آن.
  • افزودن تاریخ و زمان برای ارسال ایمیل در آینده یا تنظیم یک برنامه ی منظم برای ایمیل(به عنوان مثال ماهانه)
  • ارسال پیام های قدیمی Gmail  به یک آدرس ایمیل جدید برای گرفتن پشتیبانی
  • تنظیم یک پاسخگوی خودکار برای ایمیل های قطعی
  • همانند سازی پیش نویس های Gmail
  • تنظیم قانونی برای حذف خودکار ایمیل ها پیش از تاریخ یا زمان قطعی
  • Email unsubscriber برای حذف خود از لیست ایمیل های ناخواسته

Email Studio به دلیل اینکه از sidebar جدید Gmail  استفاده می‌کند، روی همه ی مرورگرهای دسکتاپ و هم چنین Gmail  و اندروید کار می‌کند. دکمه ی Email Studio با باز کردن هر پیام نمایش داده می‌شود و پس از آن می توانید برای کارکردهای بالا از آن استفاده کنید.

در صورتی که به مشکل برخوردید، فیلم ها را برای هر کارکرد روی صفحه ی Email Studio for Gmail official مشاهده کنید.

(Murmure for Gmail (Chrome

ارسال پیام به صورت خصوصی به افراددی که به عنوان BCC اضافه کرده اید

(Blind Carbon Copy (BCC، یکی از ویژگی های اساسی ایمیل است که به شما اجازه می دهد ایمیلی را به صورت خصوصی و پنهان از سایر گیرندگان به یک شخص خاص ارسال کنید. در صورتی که نیاز است فرد را با نشانه گذاری از آن چه که اتفاق می افتد مطلع سازید.

Murmure براساس ویژگی BCC  ساخته شده است و به شما اجازه می دهد که پیغام خصوصی را با ایمیل ارسال نمایید که تنها توسط مخاطبی که در BCC  ذکر کرده اید قابل خواندن باشد. Murmure  پیام را به ۲۰۰ کاراکتر محدود می‌کند و به عنوان ایمیل دوم به گیرنده ارسال می‌کند و ابتدای متن را به او نمایش می دهد.

این روش از روش های معمول بسیار ساده تر است، علاوه بر آن اگر به صورت خودکار آدرس ایمیل خودتان را در BCC  بیاورید، می توانید از آن برای ارسال یادداشت هایی به خودتان درباره ی مکالمات استفاده کنید.

(Gmail Audio Alerts (Chrome

دریافت یک هشدار صوتی هنگام دریافت پیام جدید

گوگل کروم یک سری هشدارهای صوتی و دیداری به صورت پیش فرض دارد که می توانید آن ها را هم غیر فعال کنید، بنابراین مانند گوگل نیست که از هشدارها استفاده نکند. هنوز هم پس از سال ها، هیچ انتخابی برای دریافت یک هشدار ساده مانند  “ding!” هنگام دریافت یک پیام جدید در صندوق ورودی ندارد. نهایتا شخص دیگری این مورد را برطرف کرد.

gmail

Gmail Audio Alerts افزونه ای است که در پس زمینه کار می‌کند، بنابراین می توانید آن را از نوار ابزار کروم پنهان کنید. هنگامی که ایمیل جدید دریافت کردید با یک صدای هشدار به شما اطلاع داده می‌شود. شما می توانید از میان صداهای مختلف، مورد دلخواه خود را انتخاب کنید.

Gmail Audio Alerts یک افزونه ی کروم است اما می توانید آن را در اپرا و سایر مرورگرهای کرومونیوم هم استفاده کنید.

(Inbox When Ready (Chrome

مخفی کردن صندوق ورودی یا قفل کردن آن برای جلسات بهره وری

برخی از ما مایل هستیم هنگام دریافت پیام جدید، صندوق ورودی پیام خود را چند بار در روز در حالی که به آن نیاز نداریم، باز کنیم و بررسی نماییم. اعتیاد به ایمیل یک مشکل است و  Inbox When Ready یک راه حل بسیار خوب برای آن است.

این افزونه یک دکمه برای پنهان سازی یا نمایش جعبه ی دریافت شما دارند،‌به این معنا که می توانید Gmail را برای جستجوی پیام ها یا انجام کارهای دیگر، باز نگه دارید اما با ایمیل های جدید اذیت نشوید. Inbox When Ready هم چنین استفاده ی شما را برای نمایش اینکه معمولا چند بار صندوق دریافت خود را چک می کنید و چند بار در روز آن را باز می کنید، پیگیری می‌کند. حتما آن را امتحان کنید.

در پایان این افزونه یک قابلیت خاص برای قفل کردن صندوق دریافت برای یک مدت خاص را دارد. زمانی که آن را قفل کردید، مجبور هستید که به جای چک کردن لحظه به لحظه ی ایمیل ها، روی کار تمرکز کنید. نگران نباشید در مورد ایمیل های مهم و اورژانسی هنوز هم می توانید Gmail را روی تلفن خود داشته باشید.

(Neat Messages for Gmail (Chrome

رفع مشکل خطوط طولانی و آزار دهنده در Gmail

Gmailبه صورت پیش فرض از یک طراحی responsive بهره می برد. به این معنا که هنگامی که ایمیل را باز می کنید، متن تا جایی که پنجره به شما اجازه می دهد ادامه پیدا می‌کند. اگرچه اصلا تجربه ی جالبی برای خواندن نیست.

gmail

Neat Messages for Gmail پیام های Gmail  را به صورتی فرمت بندی می‌کند که مطابق اندازه ی پنجره مختصر و فشرده باشند که برای خواندن هم مناسبتر است. هر خط فقط شامل حدود ۱۰ تا ۱۲ کلمه می‌شود که برای تند خوانی و سریعتر رفتن به خط بعد هم بهتر است.

تصویری که در بالا مشاهده می کنید به خوبی نشان می دهد که به چه اندازه تجربه ی خواندن شما را تقویت می‌کند.

این تنها ترفند برای بهبود Gmail نیست. شما می توانید تم ها را عوض کنید، اندازه ی نوشته اه را بزرگ تر کنید یا فونت ها را به کلی تغییر دهید.

این نکته بسیار قابل توجه است که گوگل توجه بسیاری به طراحی کرده است اما این خصوصیات بسیار کوجک را که موجب ساده تر شدن زندگی می شوند را اضافه نکرده است.

خبر خوب این است که اگر از گوگل کروم استفاده کنید، ممکن است تجربه ی بهتری در استفاده از Gmail داشته باشید. با استفاده از افزونه های کروم برای Gmail، می توانید آن را تبدیل به یک task manager کنید، امضاهای حرفه ای بسازید، ایمیل ها را به نام دلخواه خود تغییر دهید و واقعا صندوق دریافت خود را قدرتمندتر سازید.

تجربیات خود  در زمینه ی استفاده از افزونه های کروم برای Gmail و رفع موارد آزار دهنده ی آن را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید