پس از مفقود شدن کارت عابر بانک چه کار کنیم و چگونه آن را مسدود کنیم؟

گم شدن و دزدیده شدن کارت های بانکی یکی از اتفاقاتی است که برای افراد زیادی پیش می آید و همراه این سوال که پس از مفقود شدن کارت عابر بانک چه کار کنیم مطرح است! اگر شما هم درگیر این اتفاق شده اید و یا می خواهید اطلاعات لازم را برای روز مبادا داشته باشید این مطلب را با ما دنبال کنید تا بدانیم پس از مفقود شدن کارت عابر بانک چه کار کنیم و چگونه جلوی سوء استفاده از آن را بگیریم.

اقدامات لازم پس از مفقود شدن کارت عابر بانک

همانطور که می داهنید در صورتی که شخصی کارت عابر بانک را در اختیار داشته باشد امکان دارد از حساب شما پول بردارد. البته اینکار به شرطی امکان پذیر است که آن شخص رمز کارت را بداند. گاهی دزدی های برنامه ریزی شده اتفاق می افتند و شخصی که کارت شما را سرقت می کند، از قبل رمز آن را به دست آورده است. گاهی برخی افراد رمز کارت بانکی خود را در کنار آن نگهداری می کنند و پس از سرقت و یا گم شدن آن، یک شخص رمز را هم در دست خواهد داشت. برای جلوگیری ازاین اتفاق شما باید کارت خود را مسدود کنید و یا به اصطلاح عامیانه آن را بسوزانید.

مسدود کردن کارت بانکی پس از مفقود شدن کارت عابر بانک

شما برای این کار می توانید به یکی از شعب بانکی که در آن حساب دارید مراجعه کنید و با ارائه مدارک و اطلاعات شناسایی خود، نسبت به مسدود کاردن کارت بانکی اقدام کنید. گاهی ممکن است به دلایل مختلفی افراد دسترسی به بانک نداشته باشند. یکی از اصلی ترین دلایلی که کاربران نمی توانند به بانک مراجعه کنند، تعطیلات رسمی است! به طور ویژه در تعطیلات نوروز، مفقود شدن کارت عابر بانک یکی ازمشکلات بزرگ افراد به حساب می آید که به دلیل بسته بودن بانک ها نمی دانند چطور کارت خود را مسدود کنند! تلفن بانک، اینترنت بانک و اپلیکیشن های بانکی از جمله روش هایی هستند که کاربران به وسیله آن ها می توانند کارت بانکی خود را مسدود کنند.

پس از مفقود شدن کارت عابر بانک می توانید به شماره تلفن بانک زنگ بزنید و با ارائه اطلاعات شناسایی خود، شماره کارت و رمز کارت آن را مسدود کنید. برای استفاده از اینترنت بانک باید به وبسایت بانک مراجعه کنید و در وبسایت وارد بخش کاربری مشتریان شوید. پس از ورود به پنل مشتریان به دنبال گزینه مسدود کردن کارت بگردید و از طریق آن این اقدام را انجام دهید. همچنین بسیاری از اپلیکیشن های بانکی که توسط بانک ها ساخته و ارائه شدند نیز امکان مسدود کردن کارت را دارند. اگر اپلیکیشن بانکتان را دارید، سری به آن بزنید و در صورت وجود چنین گزینه ای، از طریق آن نسبت به مسدود کردن کارت خود اقدام کنید.

در این مقاله تلاش کردیم اطلاعات مفیدی درباره اقدامات لازم پس از مفقود شدن کارت عابر بانک به شما ارائه دهیم. ما را با دیگر مطالب سایت مای ترفند همراهی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید