با قابلیت جدید اینستاگرام به نام «استاپ موشن» آشنا شوید

استاپ موشن نام ویژگی جدیدی است که اینستاگرام به صورت آزمایشی برای برخی کاربران خود فعال کرده است. اگر بخواهیم به طور خلاصه استاپ موشن را توضیح دهیم، از چسباندن چند تصویر به هم استاپ موشن تشکیل می شود و در نهایت مجموعه تصاویر شما تبدیل به یک تصویر Gif می شوند.

همچنین اینستاگرام نوع نمایش Story ها را برای کاربران iOS را کمی تغییر داده است که در ادامه مقاله درباره این موضوع نیز توضیح دادیم، با «مای ترفند» همراه باشید.

استاپ موشن

استاپ موشن به شما اجازه می دهد یک سری تصاویر را پشت هم بگیرید، اما نمی توانید هیچ ویرایشی روی تصاویر انجام دهید. بعد از عکس‌برداری باید بر روی دکمه «Done» کلیک کنید تا ابزار های تزئینی مثل استیکر ها و نوشتن متن و… دسترسی پیدا کنید. در ادامه می توانید یک نمونه از Stop Motion را مشاهده کنید.

با استاپ موشن آشنا شوید
قابلیت جدید اینستاگرام – Stop Motion

آغاز رسمی این قابلیت منوط به استقبال کاربران در نسخه آزمایشی است و در صورتی که رضایت اینستاگرام جلب نشود، به صورت جهانی فعال نخواهد شد.

تغییر نحوه نمایش استوری در اینستاگرام

پس از گذشت بیش از ۱ سال از قابلیت محبوب و کاربر پسند نمایش پست ها در قالب استوری در اینستاگرام که در واقع از نرم‌افزار اسنپ چت کپی کرده بود، حال نحوه نمایش استوری ها را برای کاربران iOS تغییر داده است. در این حالت شما یک پیش‌نمایش از استوری را قبل از باز کردن آن می بینید، البته ناگفته نماند که در منوی بالای صفحه اینستاگرام همان حالت قبل باقی مانده است و در صورتی که می خواهید پیش نمایش استوری ها را ببینید باید پس از اجرای برنامه کمی به پایین اسکرول کنید، این بخش با عنوان «Recent Stories» از پست های تایم لاین جدا شده است و با کلیک بر روی Watch All می توانید همه استوری ها را پشت سر هم تماشا کنید.

در این حالت ۳ استوری اول که در بک گراند کار یک پیش نمایش از استوری قابل مشاهده است و روی آن عکس پروفایل شخصی که استوری را ارسال کرده است به همراه نام آن قابل مشاهده است و با کشیدن انگشت خود به سمت چپ می توانید بقیه استوری ها را مشاهده کنید.

نمایش استوری ها در اینستاگرام تغییر کرد
قبل از باز شدن استوری اینستاگرام آن ها را ببینید

سخنگوی Instagram طی یک بیانیه ای اذعان داشته که این قابلیت تماشای استوری را برای کاربران آسان تر می کند.

البته برخی کاربران در خارج از کشور می گویند که دوست ندارند محتوای تایم لاین با اِلِمان، متن و عکس اضافه دیگری جدا شوند و ناراضی هستند. البته به نظر می رسد مجبور هستیم با این تغییر کنار بیاییم.

نظر شما درباره این تغییرات چیست؟ آیا با تغییراتی که اینستاگرام اعمال کرده است موافق هستید یا خیر؟

1 دیدگاه دربارهٔ «با قابلیت جدید اینستاگرام به نام «استاپ موشن» آشنا شوید;

  1. سلام. ممنون از توضیحتون. چرا recent stories رو گاهی میشه دید و گاهی نمیشه؟ من گاهی ندارم این قابلیت رو

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید