آموزش بارگذاری تصاویر و ویدیو قدیمی در استوری اینستاگرام

اینستاگرام در آخرین آپدیت خود محدودیت بارگذاری تصاویر و ویدیوهایی که در 24 ساعت گذشته گرفته شده اند را برداشت! یعنی در واقع الان شما می توانید تصاویر و ویدیوهای قدیمی تر خود را نیز در استوری اینستاگرامتان بارگذاری کنید.

قبل از این آپدیت بسیاری از کاربران برای اینکه بتوانند از مدیاهای قدیمی خود در استوری استفاده کنند مجبور بودند آنها را در یکی از شبکه های اجتماعی مثل تلگرام و یا واتس اپ آپلود و مجدد دانلود و ذخیره کنند،‌ با این روش اینستاگرام فکر می کرد که تصویر یا ویدیو به تازگی گرفته شده است و اجازه می داد تا به عنوان استوری قرار بگیرد.

یکی از ویژگی هایی که این محدودیت داشت حس تازگی و داستان تازه را به کاربر منتقل می کرد، در واقع شما وقتی استوری را مشاهده می کردید مطمئن بودید که در 24 ساعت گذشته گرفته شده است و این محدودیت حداقل به خود من حس خوبی را منتقل می کرد.

اما اینستاگرام اینجا به فکر محدودیت زمانی و استفاده از شبکه های اجتماعی کاربران خود علل‌خصوص افراد مطرح و سلبریتی ها بود، معمولا افراد معروف و سلبریتی ها زمان زیادی برای استفاده از شبکه های اجتماعی ندارند و با توجه به محدودیت قبلی این شبکه اجتماعی بسیاری از لحظه ها و تصاویر و ویدیو های این افراد از بین می رفت و نمی توانستند با دوستداران خود به اشتراک بگذارند. اما با این حال با توجه به این که این محدودیت برداشته شده است ولی زمانی که شما تصویر قدیمی (تصویر یا ویدیویی که بیش از 24 ساعت قبل گرفته شده باشد) را بارگذاری کنید اینستاگرام یک برچسب به طور خودکار بر روی تصویر یا ویدیو قرار می دهد و تاریخ واقعی گرفته شدن عکس را نمایش می دهد. لطفا توجه داشته باشید که این برچسب حاوی زمان واقعی است که تصویر توسط گوشی شما گرفته است و به راحتی می توانید با ضربه زدن بر روی این برچسب رنگ آن را تغییر دهید و یا با نگه داشتن انگشت خود بر روی آن و درگ کردن به سمت پایین آن را پاک کنید.

چگونه تصاویر و ویدیوهای قدیمی را در استوری اینستاگرام بگذاریم

اگر از کاربران iOS یا اندروید هستید فرقی نمی کند کافیست بر روی آیکون دوربین در بالا سمت چپ اینستاگرام ضربه بزنید و یا در صفحه اصلی برنامه به سمت راست اسلاید کنید و پس از آن برای بارگذاری تصاویر و مدیاهای داخل گالری انگشتتان را از پایین صفحه به بالا بکشید، در ابتدا تصاویر و ویدیوهایی که در 24 ساعت گذشته گرفته اید را نمایش می دهد و کافیست کمی به پایین بیایید و متوجه خواهید شد تمامی مدیاهای داخل گوشی‌تان را برای شما لود کرده است.

بارگذاری تصاویر قدیمی در story اینستاگراماستوری در ماه آگوست سال 2016 به اینستاگرام اضافه شد و در همان اوایل معرفی بسیاری از کاربران را شیفته خودش کرد و در سال 2017 حدود +300 میلیون کاربر فعال از آن استفاده می کنند و این رقم نشاندهنده رشد بسیار عالی و علاقه کاربران به استوری اینستاگرام است.

از سوی دیگر پس از رونمایی قابلیت استوری در اینستاگرام،‌ رشد اسنپ چت نیز کاهش یافته و تقریبا یک روال ثابتی را طی می کند و در جذب کاربر فعال به مشکل خورده است. البته لازم به ذکر است که اینستاگرام قابلیت استوری را از اسنپ چت الگوبرداری کرده است.

نمودار مقایسه‌ای رشد کاربران استوری اینستاگرام و اسنپ چت
نمودار مقایسه‌ای رشد کاربران استوری اینستاگرام و اسنپ چت

 

نظر شما در مورد این قابلیت جدید اینستاگرام چیست؟ آیا با برداشتن محدودیت بارگذاری تصاویری که در 24 ساعت گذشته گرفته شده‌اند موافقید یا فکر می کنید که این کار اینستاگرام باعث شده که استوری ها حس و حال تازه بودن لحظه ها را از دست بدهند؟ شما می توانید دیدگاهتان را در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید