آپدیت جدید تلگرام: ساخت آلبوم تصاویر، ذخیره کردن پیام ها و بهبود جستجو

در تلگرام نسخه 4.5 شما می توانید تصاویر را به صورت آلبوم ارسال کنید، در واقع شما تعدادی تصویر را از گالری انتخاب می کنید و سپس حین ارسال تعیین می کنید که به شکل آلبوم ارسال شوند، در این حالت تمامی تصاویر در یک پیام قرار می گیرند و از هر عکس یک تصویر بندانگشتی یا Thumbnail ساخته می شود و با ضربه زدن بر روی هر عکس، تصویر به صورت تمام صفحه باز می شود.

محدودیتی که برای هر آلبوم در نظر گرفته شده است 10 تصویر است. همچنین با این ویژگی با ارسال 10 تصویر در یک آلبوم تنها 1 بار نوتیفیکیشن برای شخص ارسال می شود، درحالی که قبل از این وقتی 10 تصویر ارسال می کردید، 10 بار نوتیفیکیشن برای شخصی که پیام را ارسال کرده بودید ارسال می شد.

برای درک بهتر این ویژگی می توانید ویدیو زیر را تماشا کنید.

ترتیب دادن به تصاویر

از حالا می توانید برای تمامی تصاویری که می خواهید آپلود کنید یک شماره شاخص تعیین کنید، یعنی برای هر تصویر معین می کنید که به عنوان اولین، دومین، سومین و… عکس آپلود شود. قبل از این ویژگی زمانی که می خواستید یک سری تصاویر را به ترتیب ارسال کنید ممکن بود حین آپلود ترتیب آن ها بهم بریزد.

تصاویر پروفایل چندتایی

در نسخه 4.5 تلگرام می توانید هنگام تماشای تصاویر کسی که چندین عکس در پروفایل خود قرار داده است یک نسخه بندانگشتی از تمامی تصاویرش در پایین صفحه مشاهده کنید. با این ویژگی به راحتی می توانید تمامی تصاویر را ببینید و به تصویری که مد نظرتان است بروید.

ذخیره کردن پیام های مهم

از حالا به راحتی می توانید پیام های مهم را در تلگرام بوکمارک کنید! برای انجام این کار یک دکمه فوروارد در کنار پیام ها اضافه شده است که با انتخاب آن پیام ذخیره می شود.

ذخیره کردن پیام ها در تلگرام

پس از انتخاب گزینه فوروارد یک گزینه بنام Saved Messages در صدر لیست به صورت ثابت اضافه شده است که با انتخاب آن پیام ها به فضای ابری شما منتقل خواهند شد. دسترسی به پیام های ذخیره شده بسیار ساده است، می توانید در لیست چت ها به آن دسترسی داشته باشید، در اندروید با انتخاب سه خط کناری سمت چپ بر روی آیکون ابر (Cloud) وارد آن بخش می شوید، در سیستم عامل iOS این گزینه در بخش Setting است.

ذخیره پیام ها در تلگرام

بهبود بخش جستجو

تلگرام در این آپدیت الگوریتم بخش جستجورا بهبود داده است، شما می توانید به سادگی کانال ها، ربات ها و گروه های عمومی را از روی عنوان آنها پیدا کنید. لطفا توجه داشته باشید که کانال ها، ربات ها و گروه های محبوب در صدر لیست قرار می گیرند.

پین کردن پیام در کانال

از این پس ادمین کانال ها می توانید پیامی که می خواهند را همانند سوپرگروه ها در کانال سنجاق کنند. این ویژگی بسیار مناسب است و در صورتی که می خواهید یک پیام را همه کاربران مطالعه کنند مثل اخبار مهم کسب و کارتان، می توانید آن را پین کنید.

همچنین این نسخه از تلگرام با آیفون 10 سازگار است.

آخرین نسخه تلگرام برای اندروید و iOS و ویندوز فون و کامپیوتر را از استورها و سایت رسمی تلگرام دانلود کنید.

دیدگاهتان را بنویسید