آموزش تبدیل فایل Word به فایل PDF

امروزه فایل‌های PDF برای توزیع اسناد بسیار مفید هستند.. معمولا شما اسناد را با استفاده از‌یک برنامه‌ی دیگر می سازید و سپس آن‌ها را به فایل پی دی اف تبدیل می کنید. در ادامه به نحوه‌ی انجام این کار با استفاده از نرم افزار Microsoft Word می پردازیم.

تبدیل‌‌یک سند به PDF با استفاده از نرم افزار Word

اگر نسخه‌ دسکتاپ Microsoft Word را دارید، راحت ترین روش تبدیل سند به PDF در خود Word موجود است.

  • سندی که می خواهید تبدیل کنید را باز کرده سپس روی File کلیک کنید.
  • آپشن Save As را انتخاب کنید.
  • در صفحه‌ Save As محلی که می خواهید PDF در آنجا ذخیره شود را انتخاب کنید (One Drive، This PC،‌یک پوشه‌ی خاص‌یا جاهای دیگر).
  • سپس بر روی پیکان عمودی که در سمت راست کادر Save as type قرار دارد کلیک کنید و از منوی کشویی PDF را انتخاب کنید.
  • اکنون می‌توانید در صورت تمایل نام فایل را تغییر دهید. سپس بر روی دکمه‌ Save کلیک کنید.
  • پس از ذخیره‌ PDF به سند Word خود بازگردانده می شوید و فایل PDF جدید به طور خودکار در برنامه‌ پیش فرض اجرا کننده‌ فایل‌های PDF باز می‌شود.

درصورتی که Microsoft Word را نداشته باشید و بخواهید سندی که برای شما ارسال شده است را تبدیل کنید، چند گزینه پیش رو دارید:

استفاده از گوگل درایو

می‌توانید‌‌‌یک سند Word را در گوگل درایو آپلود کنید، آن را به‌‌یک Google Document و سپس فایل پی دی اف تبدیل کنید. این روش در صورتی که‌‌یک سند Word ساده و بدون قالب بندی داشته باشید بسیار کارساز است.

فایل را از طریق وب سایت تبدیل کنید (Conversion Website)

سایت‌های زیادی برای تبدیل اسناد Word به PDF به صورت رایگان وجود دارند. توصیه‌ ما به شما سایت Freepdfconvert.com است. این سایت بسیار امن بوده و سرعت عمل بالایی دارد و با اسناد Word حتی با بیشترین میزان قالب بندی سازگار است. درصورتی که فقط گاه و بی گاه باید‌‌یک فایل Word را به فایل پی دی اف تبدیل کنید این سایت رایگان می باشد اما با پرداخت حق عضویت، قابلیت‌های بیشتری مانند تبدیل نامحدود (تبدیل چندین سند در‌یک لحظه) و تبدیل انواع بیشتری از فایل‌ها در اختیار شما قرار می گیرد.

Libre Office:Libre Office‌‌ نیز‌یک برنامه‌ آفیس رایگان و متن باز است که ویژگی‌های مشابه زیادی با Microsoft Office دارد. حتی می‌توانید اسناد Microsoft Word را باز کرده و آن‌ها را به فایل پی دی اف تبدیل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید