iPhone XS Max ، سنگین ترین گوشی اپل تابه حال است

iPhone XS Max، با رونمایی در ۲۱ سپتامبر به عنوان گوشی دارای بزرگترین صفحه نمایش در بین گوشی های اپل شناخته شد(صفحه نمایش ۶.۵ اینچی با ۱۲۴۲x۲۶۸۸ پیکسل). نکته جالب توجه این است که با این وجود iPhone XS Max بزرگترین گوشی هوشمند اپل تا کنون نبوده است،‌از آنجایی که iPhone 8 Plus، یک مقدار از آن بلندتر و پهن تر است. اما اگر به سراغ وزن گوشی ها برویم، در این مورد، iPhone XS Max گوی سبقت را ربوده است.
با وزن ۲۰۸ گرم(۷.۳۴ اونس) iPhone XS Max قطعا سنگین ترین گوشی هوشمند اپل تا به امروز است. iPhone XS Max با دومین گوشی سنگین ۶ گرم اختلاف وزن دارد (iPhone 8 Plus با ۲۰۲ گرم). البته که ۶ گرم بسیار ناچیز است  و هنگامی که این دو گوشی را در دست خود نگه می دارید این اختلاف وزن به نظر نمی رسد. به هرحال این مورد را باید هنگام خرید iPhone XS Max در نظر گرفت.
نکته ی عجیب دیگر این است که iPhone XS Max حتی از رقیب اصلی خود یعنی Galaxy Note 9 با ۲۰۱ گرم وزن، هم سنگین تر است. علی رغم اینکه گوشی های سامسونگ کمی بلندتر و ضخیم تر هستند، ممکن است در دنیای حقیقی متوجه اختلاف وزن نشوید.
اگر فکر می کنید که ۲۰۸ گرم خیلی زیاد است و در عین حال مایل به استفاده از بهترین گوشی اپل هم هستید، iPhone XS ۵.۸ اینچی را باید انتخاب کنید که وزنی معادل ۱۷۷ گرم دارد و جدا از صفحه نمایش کوچکتر  و طول عمر کمتر باتری،  بسیار شبیه به iPhone XS Max است و قیمت آن ۱۰۰ دلار از گوشی مشابه خود کمتر است. اما به نظر نمی رسد که این موضوع آن را از iPhone XS Max محبوب تر سازد.
به نظر شما آیا سنگین بودن iPhone XS Max موجب کاهش محبوبیت و فروش آن می‌شود؟

دیدگاهتان را بنویسید