امسال شاید پرچمدار گوشی های iPhone باز هم گران تر شود

پرچمدار گوشی های iPhone امسال گران تر از همیشه خواهند بود. اواخر سال گذشته، شرکت اپل با عرضه ی گوشی های iPhone X خود و با قیمت 999 دلار، وارد عرصه ی  قیمت ها شده است. با وجود بی میلی اولیه، اما با قیمت بالای محصول، خرید مردم تنها اندکی کاهش را نشان می داد؛ اما با این حال شرکت مجبور شد تا در ادامه ی روند فورش اندکی از قیمت آن را کاهش دهد.

با این حال اخیرا گزارش شده است که شرکت اپل به دنبال ایجاد سیر جدیدی در قیمت های خود است که از 999 دلار آغاز می شوند. راهی که این شرکت برای آن در نظر گرفته است، این است که با بزرگ کردن صفحه ی نمایش جانشین گوشی های iPhone X ، شروع قیمت ها را از 1100 دلار در نظر بگیرد. سپس یک قیمت گذاری جدید ایجاد می شود که  اگر تنظیمات ذخیره سازی بیشتری برای این گوشی ها در نظر بگیرد، قیمت گوشی ممکن است حتی از تا 1200 دلار و حتی شاید به بیشتر از آن نیز برسد.

iphone

علاوه بر این ها، اگرچه طبق گزارشات رسیده، شرکت اپل می خواهد با کاهش قیمت کاربران خود را فریب دهد، اما به نظر می رسد که با عرضه ی iPhone SE 2016 قیمت را تا 300 دلار پایین خواهد آورد که برای خریداران رقمی بسیار جذاب است. پس از همه ی این ها، شرکت اپل گفته است که یک استراتژی سه مرحله ای در نظر دارد تا با کاهش برخی ویژگی ها قیمت دستگاه ها خود را نیز کاهش دهد. هدف از دنبال کردن این استراتژی، این است که بتوانند پس از مدتی و هر زمانی که خود شرکت خواست، با تغییر و بهبود ویژگی های دستگاه ها، قیمت را نیز افزایش دهد. با وجود همه ی این ها، شرکت اپل قصد دارد تا در حالی که با ایجاد یک گروه از قیمت های جدید خریداران را به قیمت های بالا تر نیز راضی می کند، قیمت گوشی های قدیمی را نیز کاهش دهد تا مشتریان را جذب خود کند.

از اواخر سال 2010 شرکت اپل به تدریج قیمت فروش گوشی های خود را افزایش داده است که بطور متوسط از زیر 670 دلار به نزدیکی 800 دلار رسیده اند. این شرکت با عرضه ی یک دستگاه ارزان در سال جاری، احتمالا دوباره قیمت های گوشی خود را افزایش می دهد و احتمالا تا 900 دلار نیز خواهد رسید. به روز ترین اخبار مربوط به گوشی های آیفون رو در سایت مای ترفند درنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید