راهنمای همگام‌سازی پیامک‌ها بین آیفون، آیپد و مک‌بوک در iOS 11.4

مشکل عمده ای که در نسخه های قدیمی iOS  وجود داشت این است که هیچ راهی برای هماهنگی پیام ها میان ipad, iphone, ipod touch و Mac ارائه نداده بود. این یعنی اگر شما پیامی را در Mac تان حذف کنید ، این پیام در آیفون  حذف نخواهد شد و همینطور  بالعکس. اما اپل این مسئله را در iOS 11.4 ، با ذخیره همه پیام ها در icloud حل خواهد کرد. این ویژگی برای نگه داشتن پیام ها و همگام سازی آن ها  برای دستگاه های اپل فوق العاده عمل می کند.

مرحله اول: ارتقا به iOS 11.4

ابتدا، برای استفاده از پیام ها در iCloud آیفون شما باید iOS 11.4 را اجرا کند . در حال حاضر این  به روز رسانی انجام نشده است، اما انتظار می رود که برای توسعه دهندگان و آزمایش کنندگان نسخه  عمومی بتا به زودی عرضه شود. اگر توسعه دهنده یا نسخه عمومی بتا را اجرا می کنید، باید مسیر زیر برای شما در دسترس باشد:

Settings –> General –> Software Update

مرحله دوم: احراز هویت دو مرحله ای را فعال کنید

احراز هویت دو مرحله ای  یک اقدام امنیتی است که برای تایید هویت، از یکی از دستگاه های مورد اعتماد تان استفاده می کند. در مورد اپل، هر زمانی که وارد سیستمی شوید که از احراز هویت دومرحله ای استفاده می کند، یکی از ابزارهای مورد اعتماد شما یک کد دریافت می کند که باید با استفاده از آن سرویس وارد دستگاه شوید. اگر فقط یک دستگاه اپل دارید، این کد به آن دستگاه فرستاده می شود. قبل از فعال کردن پیام در iCloud لازم نیست این ویژگی را فعال کنید. با این حال اگر بخواهید، می توانید منحصرا احراز هویت دو مرحله ای را راه اندازی کنید. اگر از Apple pay یا Apple pay cash استفاده کرده باشید، احتمالا قبلا این کار را انجام داده اید. (آیا بروز رسانی جدید اپل، iOS 12 خواهد بود؟ )

 

مرحله سوم: پیام ها را در iCloud فعال کنید

فعال کردن این ویژگی کار ساده ای است. برنامه تنظیمات را باز کنید و سپس تنظیمات Apple ID که با نام خود در بالای صفحه است را انتخاب کنید. در صفحه Apple ID روی “iCloud” کلیک کنید. سپس Message  را به حالت فعال تغییر دهید. اگر احراز هویت دو مرحله ای را تنظیم نکرده باشید، اپل شما را به سمت این مرحله هدایت خواهد کرد. پس از فعال کردن احراز هویت دو مرحله ای، آیکون پیام ها نیز باید فعال باشد. نگران نباشید، اگر تنظیمات به هم ریخت، به نظر می رسد که یک مشکل در نسخه بتا وجود داشته باشد. برای تکمیل این فرایند فقط پیام ها را باز کنید.

مرحله چهارم: پیام ها را در iCloud در لپ تاپ Mac خود فعال کنید

در این جا به صورت آنی تغییر محسوسی را در رابطه با Messages  مشاهده نخواهید کرد. بسیاری از ویژگی های  Messages  در iCloud نامحسوس هستند. هر چند اگر از نسخه مک 10.13.4 استفاده می کنید. (در تنظیمات message باید فعال باشد) متوجه خواهید شد که چه اتفاقی در برنامه message در دستگاه دیگر اتفاق می افتد. اگر در حال حاضر آن را بر روی دستگاه iOS فعال کرده اید پیام فعال سازی در مک را در لپ تاپ خود مشاهده خواهید کرد. در غیر این صورت برنامه پیام ها را باز کنید، سپس بر روی “پیام ها” در نوار منو کلیک کرده و با توجه به اولویت آن را دنبال کنید. از آنجا روی تب حساب ها کلیک کرده و حساب “I message  ” لیست شده در سمت چپ پنجره را انتخاب کنید. اگر نتوانستید، ممکن است کادری که می گوید ” این حساب را فعال کنید” را بررسی کنید. کادر کنار “فعال کردن پیام ها در iCloud را علامت بزنید.

مرحله پنجم: استفاده از پیام ها را در iCloud را شروع کنید:

یک پیام از آیفون خود را حذف کرده اید؟، این پیام بر روی Mac  شما ناپدید شده است. حالا برخی از پیام ها را به طور کامل از ipad خود پاک کنید، شما آن را در هیچ دستگاه متصلی مشاهده نخواهید کرد. پیام های iCloud در فضای ذخیره ساز ی ذخیره خواهند شد. اپل عکس ها و پیوست ها و همچنین پیام های قدیمی تر را از دستگاه شما حذف کرده و آن ها را به Cloud منتقل می کند. این دستگاه را برای محتوا های دیگر آزاد می کند. حالا می توانید اطمینان حاصل کنید که هم اطلاعات شما پشتیبان گیری شده و هم ایمن هستند.

دیدگاهتان را بنویسید