جدیدترین آموزش استفاده از پینترست

پینترست یکی از شبکه های اجتماع بزرگ جهان است و به دلیل پر کاربرد بودن آن تصمیم گرفتیم تا آموزش پینترست را درباره ساخت اکانت و اصطلاحات کاربردی آن برای شما تهیه و منتشر کنیم. پینترست که یک شبکه اجتماعی مبتنی بر تصاویر است، شاید به اندازه ی اینستاگرام بزرگ و فراگیر نباشد اما کاربران زیادی را به خود اختصاص داده است و در سراسر جهان افراد بسیاری پینترست را مورد استفاده قرار می دهند. در ادامه آموزش پینترست را با آموزش ساخت اکانت شروع می کنیم.

آموزش پینترست – ساخت اکانت کاربری

برای ساخت اکانت کاربری پینترست سه راه برای شما وجود دارد! اولین راه آن است که با استفاده از اکانت فیس بوک خود یک حساب کاربری بسازید. در این روش به نوعی اکانت فیس بوک، اطلاعات شخصی و هویتی شما را تایید می کند. در روش دوم شما می توانید اکانت گوگل خود را برای ساخت حساب کاربری مورد استفاده قرار دهید که در این حالت نیز اطلاعات شخصی و هویتی شما از طریق اکانت گوگل تایید خواهد شد. در هر دو حالت قبلی پس از زدن دکمه گوگل و یا فیس بوک وارد صفحه ای خواهید شد و پس از برقراری ارتباط و تایید اطلاعات، می توانید از حساب کاربری خود استفاده کنید. در حالت سوم، شما یک حساب کاربری با استفاده از ایمیل می سازید که پس از وارد کردن نام و اطلاعات لازم، یک ایمیل تاییدیه برای شما ارسال می شود. شما می بایست وارد حساب ایمیل خود شوید و بر روی لینک ارسال شده کلیک کنید تا اکانت پینترست شما تایید و فعال شود.

آموزش پینترست – اصطلاحات

یکی از اصطلاحات کاربری در پینترست، پین (Pin) می باشد. شما می توانید یک تصویر و یا فیلم را که مورد توجه و علاقه تان قرار گرفته است را پین کنید تا ماندگاری بیشتری نسبت به سایر موارد داشته باشد.

اصطلاح بعدی ریپین (RePin) است. این در واقع یک اقدام است که یک کاربر، پین کاربر دیگری را در صفحه خود پین می کند. این اصطلاح و اقدام شباهت زیادی به ریتوییت در شبکه توییتر دارد.

کامنت (Comment) نیز یکی از اصطلاحات پینترست است. در واقع تمایل و اظهار نظر درباره یک پین که توسط دیگر کاربران صورت می گیرد را کامنت می گویند.

لایک (Like) نیز یک اصطلاح آشنا برای تمامی افراد حاضر در شبکه های اجتماعیست که به معنای مورد پسند قرار گرفتن یک مطلب توسط کاربر است. البته در پینترست می توانید به پست های لایک شده ارجاع دهید و یا آن ها را به نمایش بگذارید، بدون آن که نیاز به پست کردن آن تصویر داشته باشید.

بورد (Board) یکی از اصطلاحات مهم این شبکه اجتماعی است که ما در آموزش پینترست آن را به شما معرفی می کنیم. این ابزار به نوعی به نظم دهنده به مطالب و علاقه مندی های شماست و با استفاده از آن می توانید دسته بندی های مشخصی را برای خود در نظر بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید