چگونه اندروید را آپدیت کنیم؟ نحوه و روش‌های آپدیت اندروید

آپدیت اندروید یکی از مواردی است که افراد زیادی احتمالا به دنبال آن هستند. آپدیت کردن اندروید و به روزرسانی این سیستم عامل، ظاهر و امکانات جدیدی را برای کاربران به ارمغان می آورد و به همین دلیل است که کاربران زیادی به دنبال آپدیت اندروید هستند و می خواهند از جدیدترین نسخه این سیستم عامل بهره مند شوند. در ادامه ما را با آموزش چگونه آپدیت کردن اندروید همراهی کنید.

چک آپدیت اندروید

به طور پیش فرض موبایل ها به کاربران اطلاع می دهند که نسخه جدیدی از سیستم عامل آن ها در دسترس است و آن ها می توانند این نسخه را دانلود کنند. البته گاهی این اطلاع رسانی دیر انجام می شود و کاربران با مدتی تاخیر متوجه به روزرسانی ها می شوند! یکی از پیشنهادهای ما به شما آن است که هر چند وقت یک بار خودتان به صورت دستی بررسی کنید که آیا آپدیتی برای موبایل شما و اندروید آن ارائه شده است یا خیر! برای این کار می توانید از بخش تنظیمات گوشی خود استفاده کنید. به بخش تنظیمات موبایل خود مراجعه کنید و به انتهای صفحه بروید. بر روی About Phone بزنید تا ورژن اندرود خود را مشاهده فرمایید. اگر مطمئن هستید که این ورژن آخرین ورژن اندروید برای موبایل شما است احتیاجی به کاری نیست اما اگر مطمئن نیستید باید بر روی Check For Updates بزنید تا در صورتی که آپدیتی منتشر شده است به شما نمایش داده شود. اگر گزینه Check For Updates را در این بخش نمی بینید، در بخش تنظیمات موبایلتان به دنبال System Updates بگردید و در آن قسمت Check For Updates را بزنید تا نتیجه به شما نمایش داده شود.

چگونگی آپدیت اندروید

در صورتی که برای موبایل شما نسخه جدیدی از اندروید ارائه شده است، می توانید آن را به راحتی دانلود و نصب کنید. این روند به طور کامل توسط موبایل شما انجام می شود و شما احتیاج به انجام هیچ کار خاصی ندارید! کافیست دانلود و نصب را تایید کنید تا این کار انجام شود. نکته بسیار مهمی که وجود دارد آن است که بهتر است از فایل های خود نسخه پشتیبان تهیه کنید. البته که آپدیت اندروید باعث پاک شدن فایل ها و اطلاعات شما نخوهد شد اما بهتر است جهت جلوگیری از مشکلات احتمالی، از فایل های مهم خود بکاپ بگیرید تا در صورت نیاز بتوانید به آن ها دسترسی داشته باشید.

راه دیگری نیز برای به روزرسانی اندروید وجود دارد که به صورت دستی می بایست فایل اندروید را دانلود کنید و آن را بر روی موبایل خود نصب کنید! البته که ما این کار را به شما پیشنهاد نمی کنیم چرا که پیچیدگی ها و سختی های خاصی که این کار دارد ممکن است شما را به اشتباه بیاندازد و موبایل شما با مشکلات نرم افزاری مواجه شود.

در مطلب تلاش کردیم درباره آپدیت اندروید و راه های آن برای شما صحبت کنیم تا بتوانید این اقدام را به خوبی انجام دهید. امیدواریم این مطلب از وب سایت مای ترفند مورد توجه و استفاده شما قرار گرفته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید