چگونگی پیگیری پرداخت‌های ناموفق در سامانه ۱۸۱۸

سامانه ۱۸۱۸ یک سامانه تلفنی برای پرداخت قبوض و بسیاری دیگر از خدمات مخابراتی می باشد که پیش از این آموزشی برای وصل کردن آنی تلفن قطع شده را برای‌تان آموزش دادیم، البته گاهی پرداخت هایی که از طریق این سامانه انجام می شوند ممکن است به صورت ناموفق باشند و بسیاری از مشتریان می خواهند پیگیری پرداخت‌های ناموفق در سامانه ۱۸۱۸ را انجام دهند. اگراین اتفاق برای شما هم افتاده است و می خواهید از چگونگی پیگیری پرداخت‌های ناموفق در سامانه ۱۸۱۸ مطلع شوید، این مطلب از وب سایت مای ترفند را تا انتها مطالعه بفرمایید.

پیگیری پرداخت‌های ناموفق در سامانه ۱۸۱۸

همانطور که اشاره کردیم اصلی ترین خدمت این سامانه پرداخت قبوض تلفن می باشد. از دیگر خدمات سامانه ۱۸۱۸ می توان به ارائه ریز مکالمات، صورتحساب و … به صورت تلفنی اشاره کرد. در بازخوردهای ثبت شده توسط کاربران موارد زیادی دیده شده است که پرداخت ناموفق بوده و یا آن که پس از گذشت چند روز از پرداخت هنوز خط تلفنی که قطع شده بوده وصل نشده است و یا آن که بدهی مشترکین همچنان بر طرف نشده است!

نکته مهمی که در رابطه با سامانه ۱۸۱۸ وجود دارد آن است که در زمان اوج پرداخت ها که معمولا ابتدای ماه ها است، اعمال شدن پرداخت و صفر شدن بدهی مشترکین طول خواهد کشید و کمی زمان بر است. البته در روزهای عادی و در مواقعی که سامانه شلوغ نیست، پس از نهایتا یک ساعت بدهی مشترکین وصول می شود و مشکل برطرف خواهد شد. در صورتی که کاربران پرداخت را انجام دهند و پس از چند روز بدهی آن ها صفر نشد و یا تلفنشان وصل نشد، جهت پیگیری پرداخت‌های ناموفق در سامانه ۱۸۱۸ می توانند به وب سایت مخابرات مراجعه کنند. در این سایت با وارد کردن چهار شماره ابتدای تلفن ثابت خود را وارد کنند و سپس شماره تماس مرکز پاسخ گویی مربوط به منطقه خود را دریافت کنند. پس از دریافت شماره تماس می توانید به آن شماره زنگ بزنید و مسئله را از طریق مرکز پشتیبانی پیگیری کنید. همچنین برای دریافت شماره تماس مرکز پشتیبانی منطقه، می توانید از طریق ۱۱۸ اقدام کنید و سپس با مرکز تماس بگیرید. از دیگر روش هایی که برای رفع مشکلات مخابراتی می توان از آن استفاده کرد، روابط عمومی مخابرات است که با شماره تماس ۲۰۲۱ قابل دسترسی می باشد.

در این مطلب از وب سایت مای ترفند تلاش کردیم تا نحوه پیگیری پرداخت‌های ناموفق در سامانه ۱۸۱۸ را آموزش دهیم. امیدواریم این مطلب مورد توجه و استفاده شما عزیزان قرار گرفته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید