چگونه در واتس اپ پیام های ارسال شده را پاک کنیم؟

یکی از گله هایی که همیشه کاربران پیام رسان واتس اپ می کردند عدم امکان حذف کردن پیام های شخصی در گفت و گو ها بود. در واقع شما وقتی پیامی را به کسی ارسال می کردید نمی توانستید آن پیام رو حذف کنید و کارتان تمام بود! جای خالی حذف پیام ها در واتس اپ به شدت حس می شد در حالی که رقیب سر سخت واتس اپ (در ایران)، یعنی تلگرام این قابلیت را مدت هاست برای کاربران خود فعال کرده است.

در ادامه با «مای ترفند» همراه باشید تا به شما بگوییم که چگونه پیامی را که برای کسی ارسال کرده اید پاک کنید تا هم برای شما پاک شود و هم برای طرف مقابل.

چگونه می توانیم پیامی را در whatsapp پاک کنیم
آموزش حذف پیام در پیام رسان واتس اپ

آموزش حذف پیام دو طرفه در واتس اپ

در ابتدای کار باید به آخرین نسخه واتس اپ بروزرسانی کنید، برای انجام این کار در ادامه مقاله لینک های دانلود از مارکت های رسمی را در اختیارتان قرار داده ایم.

این پیام رسان همانند پیام رسان های دیگر مثل تلگرام راه ساده و کاربر پسندی را برای حذف پیام در نظر گرفته است که فقط کافیست انگشتتان را بر روی پیامی که می خواهید پاک شود نگه دارید، گزینه «Delete» را انتخاب کنید و سپس بر روی «Delete Foe Everyone» کلیک کنید، به همین راحتی پیامی که ارسال کرده بودید پاک شد. در صورتی که می خواهید پیامی را فقط برای خودتان پاک کنید تمامی مراحل بالا را انجام دهید و در نهایت بر روی گزینه «Delete for Me» کلیک کنید.

در صورتی که پیامی را هم برای خودتان و هم برای دیگران پاک به جای پاک شدن کل پیام و ناپدید کردن کل آثار، یک پیام خودکار با عنوان «This message was deleted» برای طرف مقابل ارسال می شود و شخص مقابل متوجه می شود که شما پیامی را ارسال کرده بودید و قبل از خواندن ایشان پیام را پاک کردید.

نمایش پیغام this message was deleted پس از حذف پیام در واتس اپ

نکته: شما فقط ۷ دقیقه پس از ارسال پیام زمان دارید تا پیغامی که ارسال کرده اید را پاک کنید و در صورتی که زمان شما تمام شود تنها می توانید پیام را «فقط برای خودتان» پاک کنید، پس با توجه به این محدودیت پیشنهاد می کنیم قبل از ارسال پیام به خوبی فکر کنید و سپس اقدام به ارسال پیام کنید.

همچنین این نکته را در نظر داشته باشید که این امکان فقط برای آخرین نسخه whatsapp فعال است، در واقع باید طرف مقابل شما هم آخرین نسخه واتس اپ را بر روی گوشی یا تبلت خود نصب داشته باشد.

 

دانلود آخرین نسخه پیام رسان واتس اپ برای اندروید و آیفون

برای دانلود برنامه با توجه به نوع گوشی و سیستم عامل آن بر روی لینک های زیر کلیک کنید.

دانلود پیام رسان واتس اپ برای اندروید از گوگل پلی دانلود پیام رسان واتس اپ برای آیفون دانلود پیام رسان واتس اپ برای اندروید از بازار

مقایسه واتس اپ و تلگرام در هنگام پاک کردن پیام ها

  • در تلگرام شما می توانید تا ۴۸ ساعت پس از ارسال پیام آن را پاک کنید ولی در واتس اپ این عدد به ۷ دقیقه محدود شده است.
  • در تلگرام پس از پاک کردن پیام هیچ اثری از آن باقی نمی ماند ولی در واتس اپ یک پیغام خودکار به شخص مقابل ارسال می شود که پیامی که ارسال شده بود پاک شده است.
  • در تلگرام پس از حذف پیام در اکثر ورژن های این پیام رسان پیام شما پاک می شود اما در واتس اپ هم شما و هم طرف مقابل باید به آخرین نسخه واتس اپ بروزرسانی کنید تا بتوانید پیام مد نظرتان را حذف کنید.

آیا شما هم وجود قابلیت پاک کردن پیام ها در واتس اپ را ضروری می دانید؟ می توانید نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

خیلی خوشحالیم که تا پایان این مقاله همراه ما بودید، در صورتی که سؤالی درباره این موضوع دارید و یا در هر یک از بخش ها به مشکل خوردید در بخش نظرات مطرح کنید.

3 دیدگاه دربارهٔ «چگونه در واتس اپ پیام های ارسال شده را پاک کنیم؟;

  1. سلام. میخواستم بدونم بعد دیلیت اکانت واتساپ پی ام هایی که برای مخاطبام ارسال کرده بود از گوشی اونا هم پاک میشه؟

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید