آموزش اوبونتو؛ نحوه نصب اوبونتو از روی فلش

اوبونتو یک سیستم عامل کامل و سبک است که کاربران زیادی را به خود اختصاص داده است و نصب اوبونتو از روی فلش یکی از راه های نصب این سیستم عامل می باشد. کاربران با استفاده از اوبونتو می توانند به جستجو در اینترنت بپردازند، ایمیل ارسال کنند و بخوانند، تصاویر را ویرایش کنند و … به طور کلی فعالیت های روزمره کاربران که برای آن ها از کامپیوتر استفاده می کنند، می تواند توسط Ubuntu انجام شود.

چگونگی نصب اوبونتو از روی فلش

همانطور که گفتیم یکی از روش های نصب اوبونتو، استفاده از فلش است. برای این که از این روش استفاده کنید ابتدا باید نسخه مورد نظرتان را دانلود کنید و آن را بر روی فلش نصب کنید. فایل نصبی اوبونتو حدودا ۷۰۰ مگابایت حجم دارد. پیشنهاد می کنیم یک فلش حداقل ۴ گیگابایتی را برای نصب اوبونتو از روی فلش انتخاب کنید تا در هنگام فرایند نصب با مشکلی روبرو نشوید! بعد از دانلود اوبونتو می توانید از نرم افزار Universal USB Installer Utility استفاده کنید تا آن را بر روی فلش نصب کنید. در این برنامه ورژن مورد نظر اوبونتو را انتخاب کنید و سپس مسیر فلش را برای نصب مشخص کنید تا برروی فلش مموری نصب شود.

تذکر: اطلاعات روی فلش مموری به طور کاملاک می شوند پس مطمئن شوید که از فایل های ضروری خود نسخه پشتیبان تهیه کرده اید.

وقتی اوبونتو روی فلش رایت شد، آن را به کامپیوتری که می خواهید اوبونتو را روی آن نصب کنید متصل کنید. بعد از اتصال فلش مموری به کامپیوتر یا لپ تاپ مورد نظر، آن دستگاه را ری استارت کنید و منتظر بالا آمدن صفحه بوت شوید. اگر صفحه بوت بالا نیامد، وارد صفحه Bios شوید و از بخش Boot Devices گزینه USB Boot را فعال کنید. پس از آن که تنظیمات مورد نظر را انجام دادید مجددا رایانه را ری استارت کنید تا صفحه بوت بالا بیاید. در قدم اول اگر شما سیستم عامل دیگری داشته باشید از شما پرسیده می شود که می خواهید آن را حفظ کنید و یا اوبونتو را در کنار آن نصب کنید. اگر سیستم عامل قبلی را پاک کنید، در گام بعدی می بایست فرمت کنید و سپس پارتیشن ایجاد کنید. توجه کنید که ظرفیت پارتیشن را دو برابر رم دستگاه خود انتخاب کنید. شما در هنگام پارتیشن بندی برای نصب اوبونتو از روی فلش باید سه پارتیشن Home, swap و root را ایجاد کنید که نیازهای سیستم عامل اوبونتو هستند.

در طول نصب اوبونتو بر روی رایانه سوالات مختلفی از شما پرسیده می شود که درباره زبان، موقعیت زمانی، نام کاربری، پسورد و … است. پیشنهادی که در پایان مراحل نصب می شود آن است که اینترنت را فعال کنید تا در صورت نیاز به روزرسانی های لازم انجام شود. وقتی تمامی عملیات های نصب انجام شد، می توانید فلش مموری را خارج کنید و کلید Enter را بزنید تا دستگاه ری استارت شود و Ubuntu اجرا شود. پس از اجرا اوبونتو می توانید نسبت به نصب نرم افزارهایی که لازم دارید، کارت حافظه و … اقدام کنید.

در صورتی که اوبونتو را نصب کردید و حالا می‌خواهید روی فلش خود به وسیله اوبونتو رمز بگذارید، پیش تر در مای ترفند این آموزش را برای شما دنبال کنندگان محترم آماده کرده‌ایم که می‌توانید مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید