آموزش فتوشاپ؛ چگونه در لینوکس فتوشاپ نصب کنیم؟

نصب فتوشاپ در لینوکس یکی از مواردی است که بسیاری از کاربران به دنبال آن هستند. بسیار از کاربران که در ویندوز با فتوشاپ کار کرده اند و این نرم افزار را به عنوان یک ابزار قوی برای کارهایشان مورد استفاده قرار داده اند، می خواهند این برنامه را بر روی لینوکس نیز نصب کنند تا با نصب فتوشاپ در لینوکس بتوانند کارهای خودشان را به بهترین شکل انجام دهند. در ادامه ما را با آموزش نصب فتوشاپ در لینوکس همراهی کنید.

چگونگی نصب فتوشاپ در لینوکس

برای این کار می توانید از نرم افزارهای متفاوتی استفاده کنید. به عنوان مثال نرم افزار wine گزینه خوبی برای نصب فتوشاپ در لینوکس می باشد. اگر این نرم افزار را ندارید ابتدا آن را نصب کنید.

sudo add-apt-repository ppa:ubuntu-wine/ppa

sudo apt-get update

sudo apt-get install wine

حالا باید نسبت به دانلود نسخه پرتابل فتوشاپ اقدام کنید. نسخه ۳۲ بیتی Photoshop Portable را دانلود کنید. برای این کار می توانید از یکی از سایت های دانلود معروف ایرانی مانند سافت ۹۸، دانلودها، پی سی دانلود و … استفاده کنید. در این میان نکته ای وجود دارد که بعضی از ورژن های wine با فتوشاپ C7 مشکل دارند و پیشنهاد می کنیم که یکی از ورژن های C5 و یا C6 را استفاده کنید. بعد از آن که فتوشاپ را دانلود کردید آن را از حالت فشرده خارج کنید و فایل اجرایی را به وسیله نرم افزار wine باز کنید. حالا شما فتوشاپ را با همان امکانات ویندوز و با همان کیفیت در اختیار دارید.

راه دوم برای نصب فتوشاپ در لینوکس

نرم افزار PlayOnLinux یکی دیگر از برنامه هایی است که می توانید به وسیله آن فتوشاپ را بر روی لینوکس اجرا کنید. برنامه را نصب کنید و آن را باز کنید. از منوی سمت چپ بر روی Install a program کلیک کنید. در پنجره ای که باز می شود به دنبال فتوشاپ بگردید و آن را انتخاب کنید. بعد از آن نسخه های متفاوت فتوشاپ را مشاهده خواهید کرد که می توانید هرکدام را خواستید انتخاب کنید و بعد از آن بر روی Install کلیک کنید. در حین طی کردن مراحل نصب از شما مسیر فایل setup را می خواهد که شما می بایست مسیری که فایل در آن قرار گرفته است را مشخص کنید. همچنین در پروسه نصب فتوشاپ بر روی لینوکس ممکن است با اخطار عدم نصب شدن فونت های مایکروسافت مواجه شوید که در این صورت بر روی ok کلیک کنید و بعد از آن next را بزنید. پس از نصب کامل فتوشاپ برای باز کردن این برناه احتمالا از شما درخواست می شود که آی دی Adobe خود را وارد کنید. پس از وارد کردن آیدی و باز شدن برنامه، می توانید از تمامی امکانات نرم افزار فتوشاپ بهره مند شوید.

در این مقاله تلاش کردیم آموزش نصب فتوشاپ در لینوکس را ارائه دهیم و امیدواریم این مطلب برای شما مفید و مورد استفاده بوده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید