HomePod اپل چیست؟

HomePod اپل ، اسپیکر هوشمندی است که به تازگی شرکت اپل آن را به بازار عرضه کرده است. این اسپیکر از قابلیت های فوق پیشرفته ای برخوردار است.

HomePod اپل یکی از قدرتمندترین اسپیکرهای شرکت اپل با صدایی بی نظیر است. با این اسپیکر شما می توانید با Apple Music دسترسی راحت و بی دردسری داشته باشید. این اسپیکر هوشمند جدید، معادل گوگل هوم (Google Home) و Amazon Echo است که موسیقی را پخش می کند، به دستورات صوتی شما گوش می دهد و کارها هوشمند زیادی را انجام می دهد.

قیمت این اسپیکر در حل حاضر در آمریکا 349 دلار است و این قیمت در کشور های مختلف کم یا زیادتر می شود. همچنین برای اشتراک اپل موزیک ماهانه 9.99 دلار پرداخت کنید تا بتوانید بیشتر از آن بهره ببرید.

 

چگونه از HomePod استفاده کنیم؟

HomePod از اپل موزیک حمایت می کند. اما برای استفاده از آن شما به آیفون یا دستگاه آی او اس دیگری برای استفاده از آن نیاز خواهید داشت. همچنین می توانید اپل موزیک (Apple Music) را در HomePod با استفاده از آیفون خود کنترل کنید. هیچ گونه line-in و اتصال بلوتوثی وجود ندارد. تمام استریم های شما از اپل موزیک یا توسط دستگاه AirPlay مانند آیفون، آیپد، آیپاد تاچ یا مک می آیند.

HomePod اپل یک پنل لمسی در بالای خود برای تنظیم صدا و فراخوانی Siri دارد.

با یک بار ضربه زدن می توانید آهنگ را پلی یا ترک فعلی را متوقف کنید.

با دوبار ضربه زدن به آهنگ بعدی می روید.

با سه بار ضربه زدن می توانید آهنگ قبلی را پلی کنید.

با ضربه زدن و نگه داشتن می توانید با Siri صحبت کنید.

تکنولوژی Siri در این اسپیکر هوشمند به سادگی می تواند سلیقه شما را در مورد آهنگ بخاطر بسپارد. بر اساس هر آنچه که به Siri می گویید و هر موزیکی که پخش می کنید، اپل موزیک سلیقه شما را در آهنگ یاد می گیرد و می تواند برایتان آهنگ انتخاب کند.

 

HomePod اپل برای اندروید و ویندوز

شاید برایتان سوال پیش بیاید که آیا می توان HomePod اپل را با اندروید یا ویندوز استفاده کرد؟ در پاسخ به این پرسش باید بگوییم بله از لحاظ فنی می شود اما فقط در موارد اندک امکان پذیر است.

این اسپیکر تنها از استاندارد بی سیم AirPlay پشتیبانی می کند و پشتیبانی AirPlay از اندروید بسیار اندک است. AllConnect یکی از اپلیکیشین هایی است که ادعا می کند این کار را انجام می دهد اما آیا اینکه چنین برنامه هایی می توانند با هوم پاد کار کنند چندان مشخص نیست.

همین امر برای ویندوز نیز صدق می کند. با این تفاوت که iTunes شاید بدردتان بخورد. به این صورت که اپل پشتیبانی AirPlay را به نسخه ویندوز iTunes می برد بنابراین اگر از ترکیب ویندوز و آیفون استفاده کنید شاید بتوانید از اسپیکر هوم پاد با ویندوز استفاده کنید.

گفتنی است برخی کاربران انتقاد کرده اند که هوم پاد از اپل تی وی به عنوان منبع صوتی پشتیبانی نمی کند و احتمالا اپل در نسخه های بعدی این مشکل را برطرف می کند.

 

صدای HomePod اپل چگونه است؟

گفته می شود صدای این اسپیکر هوشمند فوق العاده است زیرا از سیستم هوشمند خود برای تنظیم صدا بلندگو با محیط  و میزان کردن تعادل صدا برای عملکرد بهتر استفاده می کند. همچنین به طور خودکار صدا را بر اساس موسیقی که پخش می شود بدون هیچ ورودی از کاربر تنظیم می کند.

به طور کلی HomePod اپل از ساختار فوق پیشرفته برخوردار است. از 7 بلندگو مجزا ساخته شده که صدا را  360 درجه در محیط منتشر می کند. صدا بسیار شفاف است. شما می توانید همچنین از AirPlay برای استریم یوتوب بدون هیچ گونه همگام سازی بین صوت و ویدئو استفاده کنید.

از دیگر قابلیت های هوم پاد این است که از سیری در HomePod درخواست کنید.این فعالیت هوشمندترین و کوتاه ترین راه ممکن برای جستجو و پخش یک آهنگ است. پردازش خلاقانه سیگنال به سیری این اجازه را می دهد تا از فاصله دور صدای شما به خوبی را بشنود.

دیدگاهتان را بنویسید