آموزش اندروید؛ چگونه فایل ها، تصاویر و برنامه ها را مخفی کنیم؟

ممکن است شما در تلفن همراه تان یک سری اطلاعات محرمانه داشته باشید که نخواهید در اختیار افراد دیگر قرار بگیرد، یا گوشی شما دزدیده شود یا دست افراد غریبه بی افتد یا بسیاری از دلایل شخصی دیگر. ما در این جا می خواهیم روش هایی برای مخفی کردن تصاویر، فایل ها و برنامه ها در اندروید را برای شما آموزش دهیم.

در ادامه با مای ترفند همراه باشید.

آموزش مخفی کردن فایل ها در اندروید

برای مخفی کردن فایل ها در اندروید نیازمند برخی از نرم افزار ها هستید. یکی از برنامه های محبوب برای انجام این کار File Hide Expert است. این برنامه رایگان است و به راحتی می توانید هر فایلی را روی تلفن تان مخفی یا آشکار کنید.

ابتدا برنامه را از گوگل پلی دانلود کنید، پس از نصب و اجرای برنامه یک پیام مبنی بر خالی بودن لیست فایل های مخفی دریافت می کنید. برای ایجاد فایل مخفی جدید روی آیکون پوشه که در بالا سمت راست کلیک کنید.

مخفی کردن فایل ها در اندروید

این برنامه همانند یک فایل منجیر عمل می کند و با مراجعه به پوشه مربوط به هر فایل با هر فرمت، می توانید آن را انتخاب کنید و سپس به لیست فایل های مخفی صفحه اصلی اضافه خواهد شد.

با انتخاب فایل ها و زدن دکمه Hide All تمامی فایل های انتخاب شده از دسترس خارج می شود و مخفی می شوند. برای این که مجدد به فایل ها دسترسی پیدا کنید می بایست مجدد آن ها را انتخاب کنید و سپس گزینه Restore All را انتخاب کنید.

البته فقط با انجام این کار امنیت اطلاعات شما تضمین نمی شود زیرا هر کسی می تواند برنامه file expert را اجرا کند و به فایل های مخفی شده شما دسترسی پیدا کند. برای این که این مشکل حل شود می بایست ویژگی رمزگذاری روی برنامه را فعال کنید.

برای فعال سازی رمزگذاری باید از منوی برنامه گزینه Setting را انتخاب کنید سپس Enable Password را انتخاب کنید، در اینجا از شما یک رمز عبور می خواهد. پس از وارد کردن رمز هر بار که می خواهید برنامه را اجرا کنید باید رمز را وارد کنید.

دانلود برنامه File Hide Expert

آموزش مخفی کردن فایل ها در اندروید

برای مخفی کردن تصاویر در اندروید می توانید از همان برنامه قبلی که معرفی کردیم نیز استفاده کنید ولی اگر از جمله افرادی هستید که روزانه به گالری سر می زنید این روش مناسب شما نیست. پیشنهاد ما استفاده از برنامه Keep Safe است.

این برنامه جزء برنامه هایی است که در حال فراگیر شدن است و به صورت رایگان برای دانلود وجود دارد ولی برخی امکانات پیشرفته در نسخه پولی آن که ماهانه 4.99$ است قرار دارد. به عنوان مثال می توانید از تصاویرتان در فضای ابری پشتیبانی بگیرید، یک درب پشتی برای افرادی که تلاش دارند وارد گالری شما شوند تعیین کنید تا در تله بی‌افتند.

رمزگذاشتن روی گالری در اندروید

پس از نصب برنامه و اجرای آن از شما یک رمز می خواهد که از این بعد برای ورود به برنامه باید از این پین استفاده کنید. پس از وارد شدن به برنامه می توانید بین تصاویر گوشی تان پیمایش کنید و آن هایی که می خواهید مخفی شوند را انتخاب کنید. همچنین علاوه بر این روش، حین مرور تصاویر در گالری با انتخاب گزینه به اشتراک گذاری و انتخاب برنامه Keep Safe می توانید آن تصویر را از گالری مخفی و به گالری شخصی درون برنامه Keep Safe اضافه کنید.

دانلود برنامه Keep Safe از گوگل پلی

آموزش مخفی کردن برنامه ها در اندروید

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که یک سری برنامه مهم دارید که دوست ندارید کسی از وجود آن ها با خبر باشد. در برخی از گوشی ها این امکان به صورت پیش فرض وجود دارد ولی در برخی گوشی ها که این امکان وجود ندارد می بایست با برنامه های جانبی دیگر این کار را انجام دهید.

مخفی کردن برنامه ها و اپلیکیشن ها در اندرویدابتدا برنامه Nova Launcher را نصب و اجرا کنید. پس از اجرای برنامه از مسیر Nova Settings > App & widget drawers > Hide Apps اقدام کنید. در این صفحه لیستی از تمامی برنامه های شما را نمایش می دهد، هر برنامه ای که می خواهید از لیست اپ های شما مخفی شود را انتخاب کنید. برای این که مجددا برنامه های مخفی را نشان دهید می بایست از همین مسیر بیایید و تیک کنار هر برنامه را بردارید.

دانلود برنامه Nova Launcher از گوگل پلی

در این مقاله سعی شد راه هایی برای حفظ حریم خصوصی کاربران و اطلاعات اسناد خصوصی از دست افراد غریبه آموزش داده شود. در صورتی که راه های بهتری برای مخفی کردن فایل ها، تصاویر و برنامه ها در اندروید می شناسید در بخش نظرات همین مطلب با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید