نحوه ی غیرفعال کردن حالت Edge screen در گلکسی s9

در این مطلب نحوه ی غیرفعال کردن حالت Edge screen  در گوشی های  Galaxy S9 و +Galaxy S9  را  به شما آموزش خواهیم داد.  پانل کشویی در کنار صفحه ی گوشی تان، امکان دسترسی سریع به برنامه ها، مخاطبین و ویژگی های جالبی را به شما می دهد، اما برای بعضی ها نیز سد راه است. اگر صفحه ی نمایش Edge  برای شما بیشتر خسته کننده است تا مفید، چگونگی خلاص شدن از آن را در ادامه ی همین متن یاد بگیرید.

صفحه ی Edge  در گوشی های سامسونگ، پانل سفید کوچکی است که در لبه ی بالایی صفحه ی نمایش قرار دارد. آن را بکشید تا بلافاصله به برخی از ویژگی های مفید دسترسی پیدا کنید. یا اگر می خواهید از شر ویژگی “Edge lighting” خلاص شوید، ما نحوه ی انجام اینکار را به شما نشان خواهیم داد.

غیرفعال کردن حالت Edge Screen در Galaxy S9

اگر متوجه یک چراغ چشمک زن در طرف گوشی خود شدید، باید بدانید که مربوط به ویژگی “Edge lighting”  است. هنگامی که صورتتان به سمت پایین است، نوری مبنی بر هشدار پیام های دریافتی به چمشتان می خورد. ویژگی جالبی است اما می تواند برای برخی، هم عامل حواس پرتی محسوب شود. علاوه بر این، برخی ممکن است بطور تصادفی نوار برنامه ها در لبه را باز کنند که ما به شما نحوه ی غیرفعال کردن هر دو را آموزش می دهیم.

 دستورالعمل ها

  • به قسمت تنظیمات در نوار برنامه ها بروید، و یا با کشیدن نوار اعلان و کلیک روی آیکون چرخ دنده اینکار را انجام دهید.
  • گزینه ی صفحه ی نمایش را انتخاب کنید.
  • صفحه را پایین بکشید و گزینه ی صفحه نمایش Edge را انتخاب کنید.
  • روی دکمه ی تغییر جهت در کنار پانل Edge کلیک کرده و آن را به خاموش تغییر دهید.
  • برای رهایی از لبه های نورانی گوشی نیز در هنگام نگاه کردن به پایین، ویژگی Edge lightening را غیرفعال کنید.

اینکار فرآیندی سریع است و تنها 20 ثانیه طول می کشد. فقط پانل های Edge  را در تنظیمات غیرفعال کنید، روشنایی Edge را غیرفعال و یا شخصی سازی کنید. در واقع شما می توانید تمام ویژگی های مربوط به لبه را شخصی سازی کنید، به طوری که بجای غیر فعال کردن همه چیز، آنچه را که می خواهید نگه دارید و از آنچه که دوست ندارید، انجام شود خلاص شوید.

شخصی سازی صفحه ی Edge

هرچند که اولین واکنش شما به این ویژگی احتمالا غیر فعال سازی کامل آن باشد، اما سعی کنید اول آن را شخصی سازی کنید. بیش از 14 پانل پر از کنترل های مختلف، گزینه ها، و یا ویژگی های گوناگون در دسترس شما است.لازم به ذکر است که حتی می توانید ویژگی های بیشتر را دانلود کنید. بنابراین علی رغم دوست داشتنی بودن این ویژگی ها دلایلی هم برای غیرفعال کردنشان وجود دارد. فقط بدانید که می توانید از این تجربه استفاد کنید و یا همه چیز را غیرفعال کنید.

علاوه بر این، توصیه می کنیم پانل Edge  را پیش از غیرفعال کردن کامل به مکان راحت تری منتقل کنید. سعی کنید آن را در قسمت بالای سمت چپ و یا راست، و جایی دور از خود منتقل کنید. به این ترتیب شما بدون اذیت شدن می توانید این ویژگی را در گوشی خود داشته باشید. سامسونگ گزینه ای برای کاهش اندازه ی پانل نیز فراهم کرده و یا حالت ناپیدا به آن داده به طوری که زیاد در دید شما نباشد. چگونگی انجام این مراحل را نیز در ادامه ی مطلب مطالعه کنید:

  • صفحه ی نمایش لبه ( Edge ) را باز کرده و دکمه ی تنظیمات چرخ دنده را در وسط صفحه ی نمایش انتخاب کنید.
  • روی نماد منو 3 نقطه ای در سمت راست بالای منوی سفارشی کلیک کنید.
  • تنظیمات دستی را انتخاب کنید.

از اینجا، اولین گزینه کشیدن نوار پانل Edge  به سمت بالا یا پایین یا هر نقطه ای روی صفحه نمایش است. اگر همچنان به طور تصادفی به آن ضربه می زنید، آن را به مکانی که کمتر لمس می کنید، حرکت دهید. سپس سمت چپ یا راست را انتخاب کنید، اندازه ی پانل را تغییر دهید و آن را شفاف کنید، حالا کمتر به چشم می آید.

ما توصیه می کنیم آن را به کوچکترین اندازه ی ممکن درآورده و به سمت چپ بالای صفحه ی نمایش انتقال دهید. اکنون هرگز به طور تصادفی به پانل لبه ضربه نخواهید زد، با این وجود در صورت نیاز هنوز در دسترس شماست. اگر با بروز رسانی های مداوم در گوشی گلکسی s9  خود رو به رو هستید برای غیر فعال کردن به روز رسانی های خودکار کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید