آموزش تبدیل آنلاین و دستی تاریخ شمسی به میلادی

تبدیل تاریخ شمسی به میلادی یکی از مهارت هایی است که گاهی مورد نیاز افراد است. دلایل مختلفی هستند که ممکن است شما احتیاج داشته باشید یک تاریخ شمسی را به میلادی و یا بر عکس تبدیل کنید. از اصلی ترین دلایل این نیاز می توان به این اشاره کرد که تاریخ رسمی اکثر کشورهای دنیا میلادی است و ما نیاز داریم که اطلاعات شخصی خود و یا اطلاعات دیگری را از روی نیاز و یا کنجکاوی به تاریخ میلادی تبدیل کنیم و یا بر عکس! با توجه به این نیاز تصمیم گرفتیم که در این مطلب از سایت مای ترفند این آموزش را برای شما فراهم کنیم.

تبدیل تاریخ شمسی به میلادی

برای این کار می توانید از اپلیکیشن ها و یاسایت های مخصوص این کار استفاده کنید. یکی از بهترین سایت‌هایی که می‌توانید از آن استفاده کنید، time.ir است. اگر به این موارد دسترسی ندارید و یا می خواهید خودتان تبدیل تاریخ شمسی به میلادی را یاد بگیرید، باید کمی با اعداد سر و کله بزنید و این تبدیل را انجام دهید. چهار مرحله زیر شما را به خواسته تان می رساند:

مرحله اول از تبدیل تاریخ شمسی به میلادی

در قدم اول باید تعداد روزهایی که از آن سال شمسی گذشته است را محاسبه کنید. ما می دانیم که سال شمسی ۳۶۵ روز دارد و البته در این میان باید خواستان به سال های کبیسه هم باشد! با توجه به تعداد روزهای هر ماه، ان محاسبه چندان سخت نیست.

مرحله دوم

در این قسمت باید عددی را که به دست آورده اید را با اختلاف تاریخ شمسی و تاریخ میلادی جمع کنید. اختلاف ابتدای تاریخ میلادی و شمسی، ۲۲۶۸۹۹ روز است. به بیان ساده تر شما باید عددی به دست آمده را با ۲۲۶۸۹۹ جمع کنید.

مرحله سوم از تبدیل تاریخ شمسی به میلادی

در این مرحله باید سال میلادی را محاسبه کنید! برای این کار کافیست یک جمع ساده انجام دهید. اگر تاریخ مورد نظر شما قبل از ۱ دی ماه است، سال شمسی را با ۶۲۱ جممع کنید. اگر تارخ مورد نظرتان بعد از ۱۰ دی ماه است، سال شمسی را با ۶۲۲ جمع کنید. البته در این مرحله از تبدیل تاریخ شمسی به میلادی باید به سال های کبیسه توجه کنید! اگر سال شمسی که قصد تبدیل آن را دارید، کبیسه است باید به جاری ۱۰ دی ماه، یازدهم دی ماه را در نظر بگیرید.

مرحله چهارم

تا به اینجا بخش اصلی کار را انجام داده ایم! سال میلادی را ضرب در ۳۶۵ کنید و به ازای هر چهار سال یکی به آن اضافی کنید تا روزهای سالهای کبیسه نیز محاسبه شود. حالا عددی که در مرحله دوم به دست آوردیم را منهای این عدد کنید. هم اکنون شما تعداد روزهایی که از آن سال میلادی گذشته است را دارید! کافیست با توجه به تعداد روزهای ماه های میلادی، روز و ماه را محاسبه کنید و تاریخ مورد نظرتان را به دست آورید.

با این آموزش شما می توانید هرجا و در هر زمانی خودتان یک تاریخ شمسی را به میلادی تبدیل کنید و دیگر مشکلی برای کار نخواهید داشت. امیدواریم این آموزش تبدیل تاریخ شمسی به میلادی برای شما مفید باشد.

1 دیدگاه دربارهٔ «آموزش تبدیل آنلاین و دستی تاریخ شمسی به میلادی;

دیدگاهتان را بنویسید