آموزش تبدیل آنلاین و آفلاین اعداد انگلیسی به فارسی و بالعکس

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که بخواید در یک نوشته یا سایت یا مقاله‌ای اعداد را به صورت فارسی بنویسید ولی کیبرد شما از اعداد فارسی پشتیبانی نمی‌کند، در ادامه این مقاله راه‌کارهایی را برای‌تان آماده کرده‌ایم تا بتوانید به صورت آنلاین و آفلاین اعداد فارسی و انگلیسی را به یکدیگر تبدیل کنید.

روش آنلاین

شرکت آسان سیستم مبنا بخش آنلاینی در سایت خود در نظر گرفته است که به راحتی می‌توانید اعداد را از فارسی به انگلیسی یا از انگلیسی به فارسی تبدیل کنید.

کافیست به سایت easysoft.ir/services/Convertor مراجعه کنید و در صورتی که می‌خواهید عددی را از انگلیسی به فارسی تبدیل کنید در باکس سمت راست عدد را وارد کنید و در صورتی که می‌خواید عددی را از فارسی به انگلیسی تبدیل کنید در باکس سمت چپ وارد کنید.

روش آفلاین ویژه کامپیوتر

در صورتی که از کیبرد فارسی استاندارد استفاده نمی‌کنید، نمی‌توانید از اعداد فارسی بهره‌مند شوید، ابتدا می‌بایست کیبرد فارسی را از اینجا دانلود کنید و نصب کنید. در صورتی که اطلاعاتی درباره این کیبرد ندارید از صفحه ویکی‌پدیا کیبرد فارسی دیدن فرمائید.

پس از نصب و فعال‌سازی کیبرد فارسی، در صورتی که کیبرد فارسی به لیست زبان‌های کامپیوتر شما اضافه نشد (کنار ساعت و تاریخ) می‌بایست به Control panel بروید و از بخش کیبرد و زبان بروید و به دنبال گزینه Iranian Standard Persian keyboard بگردید و انتخاب و فعال کنید.

برای نوشتن اعداد فارسی می‌بایست از اعدادی که در بالای کیبرد (زیر دکمه‌های F1 F2 و…) استفاده کنید و در صورتی که می‌خواهید اعداد انگلیسی بنویسید از دکمه‌های عدد ماشین حساب کیبرد استفاده کنید.

در صورتی که از موبایل استفاده می‌کنید، امروزه اکثره کیبردهای رسمی شرکت‌های سازنده موبایل از اعداد فارسی و انگلیسی به راحتی پشتیبانی می‌کنند و تنها با تغییر زبان کیبرد، به اعداد رسمی آن زبان نیز دسترسی پیدا می‌کنید.

دیدگاهتان را بنویسید