چگونه خلافی خودرو را بگیریم؛ دریافت اینترنتی و پیامکی خلافی خودرو

در گذشته استعلام خلافی خودرو بسیار کار سخت و زمان‌بری بود ولی حالا خوشبختانه با پیشرفت تکنولوژی در کشور می‌توانید به راحتی با چند کلیک ساده استعلام خلافی خودرو خود را بگیرید، در ادامه با مای ترفند همراه باشید تا نحوه دریافت خلافی خودرو به صورت اینترنتی را یاد بگیرید.

استعلام خلافی خودرو از سایت راهور ۱۲۰

سایت راهور ۱۲۰ که متعلق به «پلیس راهنمایی رانندگی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران» است، این قابلیت را برای صاحبان خودرو فراهم کرده است که به راحتی با وارد کردن شماره بارکد پستی که در پشت کارت ماشین وجود دارد می‌توانید خلافی خودرو را به صورت آنلاین ببینید.

ابتدا وارد سایت راهور ۱۲۰ شوید و طبق تصاویر زیر شماره بارکد پستی را در باکس مربوطه وارد کنید و روی دکمه جستجو بزنید.

لطفا توجه داشته باشید که کیبردتان را روی حالت انگلیسی بگذارید و اعداد را وارد کنید.

همچنین توصیه می‌شود توضیحات زیر را نیز بخوانید:

محتویات این بخش ازسایت آفلاین بوده وبه هیچ وجه به بانک اطلاعاتی پلیس راهورمتصل نمی باشد و یک نسخه بروزرسانی شده با تاریخ مندرج زیر، از سایت اجرائیات پلیس راهور می باشد.
بدلیل حجم بالای داده هاوعدم ارتباط آنلاین به بانک اصلی،درحال حاضربهنگام رسانی اطلاعات بصورت هفتگی مصوب واجراگردیده است.
به استناد قانون جرائم رایانه ای باسوءاستفاده کنندگان،متخلفین ومزاحمین سایبری برخوردقانونی خواهدشد.
بعد از استعلام میزان تخلفات می توانید از طریق ارتباط با درگاه بانک ملی و با استفاده از شناسه قبض و شناسه پرداخت اقدام به پرداخت مبلغ جرائم خود نمائید.
توجه : در صورت پرداخت مبلغ جرائم از طریق این سایت اطلاعات با تاخیر ۷۲ ساعت در سامانه مرکزی پلیس راهور درج خواهد شد که در بروزرسانی بعدی اطلاعات تخلفات سایت قابل رویت خواهد بود.

استعلام پیامکی خلافی خودرو

برای دریافت پیامکی جریمه خودرو می‌بایست VIN خود را به شماره ۱۱۰۱۲۰۲۰۲۰ پیامک کنید و البته لازم نیست از کاراکترهای اضافی‌ای مثل فاصله یا خط فاصله استفاده کنید، توجه داشته باشید که اعداد را به انگلیسی بنویسید.

کد VIN کارت ماشین
کد VIN کارت ماشین

در صورتی که در هر یک از بخش‌های استعلام خلافی خودرو مشکلی داشتید می‌توانید از بخش نظرات همین مطلب با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید