آموزش تبدیل فرمت عکس به دیگر فرمت‌ها، آنلاین و آفلاین

هر تصویر دارای فرمت مشخصی است و ممکن است کامپیوتر و یا موبایل شما بتواند آن را نمایش دهد و گاهی هم ممکن است نتواند آن فرمت از تصویر را نشان دهد. گاهی نیز ممکن است برای ارسال و یا ویرایش عکس احتیاج داشته باشید که تغییر فرمت عکس را انجام دهید تا بتوانید آن را ارسال کنید و یا ادیت کنید. تغییر فرمت عکس راه های مختلفی دارد که ما م خواهیم در این مقاله بهترین و سریع ترین راه ها برای این کار را به شما معرفی کنیم.

ابزارهای تغییر فرمت عکس

تغییر فرمت برای عکس ها را می توان به دو صورت آنلاین و آفلاین انجام داد. یکی از ساده ترین روش های تغییر فرمت عکس به صورت آفلاین استفاده از نرم افزار Paint است. این نرم افزار که بسیار ساده و ابتدایی است و امکانات زیادی ندارد، بر روی ویندوز وجود دارد و کاربران می توانند از آن استفاده می کنند. برای آن که به وسیله این نرم افزار فرمت عکس را تغییر دهید باید عکس را به وسیله Paint باز کنید. در صورتی که تغییری می خواهید اعمال کنید آن را انجام دهید در غیر این صورت بدون آن که کار دیگری انجام دهید از منوی بالایی بر روی file کلیک کنید و سپس گزینه Save as را بزنید. در پنجره ای که باز می شود و در قسمت پایینی (زیر باکس نام فایل) می توانید فرمتی که می خواهید با آن عکس را ذخیره کنید انتخاب نمایید. پس از آن بر روی دکمه save کلیک کنید تا عکس با فرمت دلخواه شما ذخیره شود.

راه دیگری که برای تغییر فرمت عکس وجود دارد آن است که از ابزارهای آنلاین استفاده کنید. سایت های زیادی هستند که به وسیله آن ها امکان تغییر فرمت عکس وجود دارد و این نیاز شما را بر طرف خواهند کرد. یکی از معروف ترین و بهترین وب سایت ها برای این کار، وب سایت Free Online Image Converter است که آدرس آن را در زیر برای شما قرار داده ایم:

image.online-convert.com

شما می توانید وارد این سایت شوید و تصاویر خود را با هر فرمتی که هستند آپلود کنید و با فرمت مورد نظرتان دانلود کنید. این کار در سایت های دیگری نیز قابل انجام هستند که پروسه سخت و پیچیده ای ندارد و تنها باید عکس را آپلود کنید، فرمت دلخواهتان را انتخاب کنید و در نهایت عکس را دانلود کنید و یا لینک دانلود را برای شخص مورد نظر ارسال کنید.

ما در این مطلب سعی کردیم بهترین و سریع ترین راه ها برای تغییر فرمت عکس را به شما معرفی کنیم و امیدواریم که این مطلب مورد توجه و استفاده شما قرار گرفته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید