استفاده از قابلیت پاسخ گویی خودکار در iOS11

اگر تا به حال به دلیل کثیف بودن دست هایتان و عدم توانایی در لمس صفحه ی گوشی، تماس های تلفنی مهمی را از دست داده اید، وقت آن رسیده که نگرانی در باره ی این مسئله را کنار بگذارید. اپل این مشکل قدیمی را بر روی آیفون با یک ویژگی پنهان در نسخه ی iOS11  اصلاح کرده است و تضمین می کند که هرگز تماس دیگری را از دست نخواهید داد.

در حال حاضر یک تنظیم داخلی در نسخه ی iOS 11  آیفون وجود دارد که به شما اجازه می دهد تا بدون نیاز به لمس کردن صفحه نمایش به طور خودکار تماس ها را پاسخ دهید – که مخصوصا برای موقعیت هایی مناسب است که پذیرش تماس تلفنی دستی امکان پذیر نیست. پس از فعال شدن، این ویژگی که پاسخ گویی خودکار به تماس ها نامیده می شود، به شما این امکان را می دهد که بدون نگرانی برای از دست دادن یک تماس و با اعتماد به این ویژگی به کارهای روزانه خود برسید. از همه مهمتر، اعمال تنظیمات این ویژگی و راه اندازی آن بسیار آسان بوده و پیچیدگی زیادی ندارد.

اولین قدم منطقی برای اعمال این ویژگی این است که به قسمت تنظیمات بروید. با رفتن به بخش

General -> Accessibility -> Call Audio Routing -> Auto-Answer Calls

می توانید به این ویژگی دسترسی پیدا کنید.همچنین می توانید عبارت “پاسخ گویی خودکار تماس” را در قسمت تنظیمات جستجو کرده و آن را پیدا کنید. به محض اینکه گزینه ی تماس خودکار فعال شود، شما می توانید با استفاده از دکمه های افزایش و کاهش در زیر گزینه ی فعالسازی، مدت زمانی که می خواهید آیفون تان پس از تماس ورودی به آن پاسخ خودکار دهد را تنظیم کنید.

پس از فعال شدن، آیفون به طور خودکار هر زمانی که شما نمی توانید تماس های ورودی را بپذیرید، تماس ها را قبول می کند. گزینه ی روتر تماس های صوتی به طور پیش فرض بر روی حالت «خودکار» تنظیم شده است، بنابراین، یا از بلندگوی داخلی ساخته شده در آیفون (یا هدفون سیمی در صورت متصل بودن) استفاده می کند یا به یک دستگاه hands-free  که ممکن است از آن استفاده کنید، مانند یک هدست بلوتوث دار و یا سیستم خودرو وصل می شود.

می توانید این تنظیمات را به “هدست بلوتوث” تغییر دهید که یک گزینه ی مفید برای افراد وابسته به بلوتوث به حساب می آید، مانند رانندگانی که به دلایل ایمنی از تکنولوژی بدون دست استفاده می کنند. این بدان معنی است که در این حالت سیستم، همیشه اتصال به بلوتوث را بر سایر اتصالات موجود ترجیح می دهد.

اگر این امکان را را به “بلندگو” تغییر دهید، سیستم بلندگوی پایینی (اگر آیفون7 داشته باشید با یک گوشی نیز همراه است) – حتی اگر به یک دستگاه بلوتوث متصل باشید – سیستم ،هدفون های سیمی را ترجیح می دهد. اگر همیشه هنگام دریافت تماس از دکمه  “Speaker”  استفاده می کنید، این گزینه برایتان بسیار مناسب است.

محدودیت های استفاده از قابلیت پاسخ گویی خودکار

اگر چه فعال بودن حالت پاسخ گوی خودکار به تماس های دریافتی مزایای بسیاری دارد اما این ویژگی ممکن است برای همه ی افراد هم مناسب نباشد، زیرا هنوز محدودیت های مخصوصی برای اینکار وجود دارد. برای مثال، تماس های اسپم مشکلی هستند که به طور طبیعی هر زمان که به طور خودکار به تماس های پاسخ داده شود، باعث ایجاد دردسرهای غیر ضروری می شوند.

امیدواریم با پیشرفت نسخه iOS11  این ویژگی نیز توسعه یابد. تا آن زمان، می توانید نظرات خود را درباره ی ویژگی پاسخ خودکار به تماس ها و راه های بهبود آن در کامنت ها با ما به اشتراک بگذارید. وقتی شما هم یک گوشی ایفون در دست دارید پس باید ازجدیدترین اخبار مرتبط با سیستم عامل ها و سخت افزار های اپل با خبر باشید. برای اینکه همیشه بروز باشید ما مطالب مهم سایت مای ترفند را به شما پیشنهاد می کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید