AppleSpell چیست و چرا روی مک اجرا میشود

شما در هنگام استفاده از Activity Monitor متوجه چیزی میشوید که، AppleSpell نامیده می‌شود. آیا کسی جادو وحرف زشت را رد می پذیرد؟ خیر: این ابزار برای بررسی جادویی غلط های املایی مک او اس میباشد. برای اجرای نرم افزارهای ویندوز بر روی مک با در این لینک همراه شوید.

این فرآیند یکی از چندین فرآیندی است که در “Activity Monitor” موجود میباشد. برخی از آنها Kernel_Task، hidd، mdsworker، installd، WindowsServer، blued، launchd، backup، opendirectoryd و… نام دارند. نمیدانید این خدمات چیست، پس بهتر است به اصل مطلب برویم.

بحث امروز، AppleSpell میباشد که مسئولیت بررسی املا در مک او اس را بر عهده دارد. اکثر برنامه های کاربردی، چه شخص اول چه شخص ثالث، با استفاده از تست های درون برنامه ای به نشان می دهند یک کلمه اشتباه نوشته شده است. به تنها استثناء برجسته ای که میتوان اشاره کرد، سری برنامه های مایکروسافت آفیس میباشند، که دارای گرامر و بررسی املا کلمه مخصوص به خود است.

پس بدین معنی است که تقریبا در هر برنامه ای از دستگاه خود که در آن تایپ میکنید، از AppleSpell استفاده می‌کند، بنابراین اجرا این فرآیند به طور مداوم امری طبیعی است.

این موضوع همچنین سبب می‌شود، که منابع سیستم هم روشن شوند، گرچه برخی افراد کاربرد بالا را گزارش کرده اند. اگر این نوع استفاده را مشاهده کردید، خاموش کردن بررسی خودکار میتواند کمک کند. البته، شما می‌توانید روند AppleSpell را به صورت دستی با دستور Terminal زیر غیرفعال کنید:

killall AppleSpell

در اکثر موارد، AppleSpell فرایندی است که شما واقعا نیازی به تفکر درباره آن ندارید، البته فارغ از نام جادویی آن. به صورت کلی اشتباهات املایی می تواند شرم آور باشد. اگر می خواهید جلوی اشتباهات املایی در دستگاه مک گرفته شود، این ویژگی می تواند بهترین باشد.

دیدگاهتان را بنویسید