9 روش حل مشکل کاهش سرعت دانلود در کروم

کروم یکی از سریعترین و پرکاربردترین مرورگرهای موجود در بازار است. با این حال ، ممکن است مواردی پیش بیاید که اشکالات و مشکلات پنهان باعث کاهش سرعت دانلود کروم شود. پس از مرور این مقاله ، می توانید تعیین کنید اینترنت یا مرورگر شما سرعت دانلود شما را کاهش می دهد.

نه راهکاری که در این مقاله ارائه می دهیم ، درصورتی که سرعت دانلود شما کمتر از حد معمول باشد ، می تواند به شما کمک کند.

ابتدا اتصال به اینترنت خود را بررسی کنید

ابتدا باید تأیید کنید که اتصال اینترنت کند دلیل سرعت پایین دانلود شما نیست. دانلود همان فایل ها در مرورگر دیگر یا سیستم دیگری که به همان اتصال اینترنت متصل است ، این موضوع را تأیید می کند.

اگر سرعت دانلود در سایر لپ تاپ ها یا مرورگرهای دیگر در همان لپ تاپ نرمال باشد ، ممکن است مشکل از مرورگر Chrome شما باشد. اگر چنین است ، مراحل زیر را دنبال کنید تا مشکل کاهش سرعت دانلود در کروم  برطرف شود.

1. هنگام دانلود فایل، برگه های بدون استفاده را ببندید

هر برگه باز شده در مرورگر شما برخی از منابع را مصرف می کند. Chrome در هنگام باز بودن بسیاری از برگه ها ، منابع بسیار کمی برای استفاده دارد و شما در حال دانلود فایل هستید. بنابراین ، کمبود منابع RAM می تواند روند دانلود را کند کند.

علاوه بر استفاده از RAM ، هر برگه باز اینترنت را تحت فشار قرار می دهد. با باز شدن برگه های بیشتر ، اینترنت کندتر می شود و دانلود فایل ها طولانی تر می شود. برگه  های استفاده نشده را یکی یکی ببندید تا ببینید آیا در سرعت دانلود تفاوتی ایجاد می کند یا خیر.

2. VPN مورد استفاده خود را خاموش کنید

گشت و گذار در اینترنت با VPN امنیت بیشتری دارد. اگر ، با این وجود ، سرور VPN از شما بسیار دور است ، ارسال بسته داده ها بین مکان شما و سرور مدت بیشتری طول می کشد. این باعث کاهش سرعت دانلود در کروم و همچنین سرعت جستجو می شود.

بررسی کنید آیا حذف اتصال VPN سرعت دانلود را بهبود می بخشد یا خیر. با این حال ، این آدرس IP شما را نشان می دهد ، بنابراین مطمئن شوید که امنیت شما را به خطر نمی اندازد.

3. نسخه Chrome خود را به روز کنید

به روزرسانی های Chrome می توانند مشکلات مخفی را برطرف کرده و عملکرد آن را افزایش دهند. اگر Chrome به آخرین نسخه خود به روز نشود ، ممکن است سرعت دانلود آن کند شود.

برای دیدن اینکه آیا Chrome به روز شده است ، این مراحل را دنبال کنید.

در گوشه بالا و سمت راست ، روی سه نقطه کلیک کنید.
به Help > About Google Chrome بروید.

اگر Chrome قبلاً به روز شده است ، پیام “Google Chrome is up-to-date” را مشاهده خواهید کرد. در غیر این صورت ، آن را به روز کنید و دوباره فایل را دانلود کنید. به روزرسانی خودکار را فعال کنید تا در آینده با مشکل مشابهی روبرو نشوید.

4- سایر دستگاه ها را از همان اتصال اینترنت جدا کنید

داشتن اتصالات بیش از حد به همان اتصال اینترنتی می تواند سرعت دانلود و مرور Chrome را کند کند. اگر از یک اتصال اینترنتی مشترک در Chrome برای دانلود فایل ها استفاده می کنید ، از سایر کاربران بخواهید دستگاه خود را قطع کنند تا دانلود کامل شود.

اگر دستگاه های خود را به همان اتصال اینترنت متصل کرده اید ، آن ها را قطع کنید تا ببینید سرعت دانلود فرق می کند یا خیر. برای بهبود قدرت سیگنال می توانید لپ تاپ را به روتر نزدیک کنید.

5. دانلود موازی یا Parallel Downloading را فعال کنید

دانلود موازی یک فایل را به قطعات کوچکتر تقسیم کرده و به طور همزمان دانلود می کند. اتصالات متعدد برای دانلود یک فایل باعث کاهش بار سرورها می شود که این امر روند دانلود را تسریع می کند. Chrome پس از دانلود  ، به طور خودکار این بسته های کوچک را در فایل دانلود نهایی ترکیب می کند.

برای فعال کردن بارگیری موازی در Chrome ، این مراحل را دنبال کنید:

یک برگه جدید باز کنید.
به قسمت  Chrome flags بروید.
parallel downloading را جستجو کنید

گزینه را از لیست کشویی فعال کنید.
یکبار مرورگر را راه اندازی کنید.
اگر بر سرعت بارگیری تأثیر منفی دارد ، این ویژگی را خاموش کنید.

6. پاک کردن داده های مرور

اگر فایل های موقت در مرورگر جمع شوند ، می توانند در روند دانلود داده ها وقفه ایجاد کنند. بنابراین ، پاک کردن کوکی ها ممکن است به حل کاهش سرعت دانلود در کروم کمک کند.

CTRL + H را فشار دهید
روی Clear browsing data کلیک کنید.
همه گزینه ها ، از جمله cookies و cached data را انتخاب کنید.
روی Clear data ضربه بزنید.

با انجام این عمل نام کاربری ، گذرواژه و سایر اطلاعات ذخیره شده حذف خواهد شد. اگر می خواهید آن را دست نخورده نگه دارید ، می توانید یک حساب جدید در همان مرورگر Chrome بدون داده های حافظه پنهان یا کوکی های ذخیره شده ایجاد کنید.

7. افزونه ها را غیرفعال کنید

در برخی موارد ، افزونه های Chrome همچنین می توانند در دانلود تداخل ایجاد کنند. افزونه ها را یکی یکی غیر فعال کنید تا ببینید چطور روی سرعت دانلود تأثیر می گذارند. غیرفعال کردن یک افزونه  خاص می تواند سرعت دانلود را افزایش دهد. اگر چنین است ، آنافزونه  را به طور دائم از Chrome حذف کنید.

8- Hardware Acceleration را در Chrome خاموش کنید

فرآیند Hardware Acceleration محاسبات گرافیکی بالا را به سخت افزاری مانند GPU منتقل می کند ، بنابراین پردازنده مجبور نیست با این حجم کار مقابله کند. بیشتر اوقات ، عملکرد مرورگرها و برنامه ها را بهبود می بخشد.

با این حال ، این ممکن است سرعت دانلود را کاهش دهد. اگر قبلاً روشن بوده است ، آن را خاموش کرده و تأثیرش را در سرعت دانلود مشاهده کنید. اگر خاموش کردن باعث کند شدن دانلود می شود ، دوباره آن را روشن کنید.

برای خاموش کردن Hardware Acceleration در Chrome ، مراحل زیر را دنبال کنید.

به Settings بروید.
به پایین بروید و به advanced settings بروید

در تنظیمات سیستم ، “Use hardware acceleration when available” را خاموش کنید.

9. یک Download Manager نصب کنید

Download Manager به همان روش بارگیری موازی در Chrome کار می کند. هر قسمت از فایل به طور جداگانه دانلود می شود که استرس کمتری را بر روی سرور ایجاد می کند. تمام دانلود ها با استفاده از پهنای باند کامل و اتصالات متعدد انجام می شود.

علاوه بر این ، پس از قطع اتصال ، باید فایل را از ابتدا در Chrome دانلود کنید.

Download Manager قسمت دانلود شده را حفظ کرده و دانلود را از جایی که اتصال قطع شده است از سر می گیرند.

محبوب ترین Download Manager برای سرعت بخشیدن به سرعت دانلود ، IDM (Internet Download Manager) است.

دانلود : Internet Download Manager (Windows | Mac)

افزایش سرعت دانلود در مرورگر Chrome

راهکارهای بالا سرعت دانلود  Chrome را بهبود می بخشد. در سرور اغلب مشکلاتی وجود دارد که یک فایل خاص را میزبانی می کند و سرعت دانلود  را کاهش می دهد. در این صورت ، اصلاحات فوق کمک چندانی نخواهد کرد.

برای به دست آوردن حداکثر سرعت ، هر بار یک فایل  را دانلود کنید و اگر مشکل کاهش سرعت دانلود در کروم هم چنان ادامه داشت، به مرورگر دیگری بروید که سریع تر از Chrome فایل ها را دانلود کند.