7 ترفند جالب برای صفحه خانه گلکسی نوت 9

صفحه خانه (Home Screen) یکی از پر بازدیدترین صفحه های گوشی همراه شما است. تمام ابزار و چیزهای مهم و مورد نیاز شما در این صفحه قرار دارند و شما تمام تلاش خود را می کنید تا آن را با نظم بچینید. برای همین است که باید گوشی گلکسی نوت ۹ سامسونگ را تحسین کرد؛ زیرا پنل لبه خمیده (Edge Panel) به کاربران دسترسی سریع به برنامه ها و ابزار می دهد. همه این همه چیز نیست. وقتی حرف از صفحه خانه و صفحه قفل (Lock Screen) می‌شود، احتمالات پایان ناپذیرند.

در این مقاله می خواهیم شما را با چندین ترفند هوشمندانه برای ویرایش صفحه خانه گوشی گلکسی نوت ۹ آشنا کنیم.

برای چگونگی شخصی سازی صفحه خانه یا اصلی گوشی های اندروید این مقاله را مطالعه کنید.

نوار دسترسی

اگر از نوار دسترسی (Navigation bar) معمولی خود خسته شده اید، می توانید با استفاده از برنامه Navbar آن را با رنگ دلخواه خود، رنگ کنید. حتی می توانید تصویر دلخواه خود را از گالری به آن اضافه کنید.

وقتی برنامه را نصب کردید، می توانید از بین طرح های گرافیکی یکی را برای نوار انتخاب کنید. از کاراکتر های انیمه ای گرفته تا اموجی های جالب؛ شما می توانید آن هارا هر از چند گاهی عوض کنید. حتی می توانید کاری کنید که رنگ نوار دسترسی از برنامه ای که در حال اجراست، پیروی کند.

دانلود برنامه Navbar Apps

البته اگر دوست ندارید از برنامه فرعی برای شخصی سازی آن استفاده کنید، می توانید نگاهی به تنظیمات داخلی نوار دسترسی در تنظیمات گوشی بندازید. تنظیمات را باز کنید و برای تغییر رنگ نوار به بخش Display و سپس Navigation bar را بروید. همچنین می توانید جای دکمه های نوار دسترسی را به دلخواه جا به جا کنید؛ این قابلیت در بخش Button layout قرار دارد.

از ویجت وضعیت آب و هوا استفاده کنید

بعضی از کاربران برای اطلاع از وضعیت آبو و هوا برنامه آبو و هوا را باز نمی کنند. آن ها ترجیح می دهند وضعیت آب و هوا را روی صفحه خانه داشته باشند. خوشبختانه، برنامه آب و هوا به صورت پیشفرض این قابلیت را برای شما فراهم می سازد.

انگشت خود را روی صفحه خانه قرار دهید تا به تنظیمات آن واردا شوید. قسمت Widgets را انتخاب کنید و پایین بیایید تا ویجت آب و هوا (Weather) را پیدا کنید. آن را بگیرید و روی صفحه خانه بکشید. خوبی این ویجت این است که تمام جزئیات را نشان می دهد.

علاوه بر این ها، اگر دوست دارید ویجت های دلخواه خود را بسازید، برنامه Zooper Widget را امتحان کنید. با این برنامه می توانید ویجت های مختلفتی در اندازه ها و طراحی های متنوع، بسازید.

دانلود برنامه Zooper Widget

تنظیم کاربری پنل لبه خمیده گوشی

تنظیمات پیشفرض پنل لبه خمیده گلکسی نوت ۹ واقعا دلپذیر است. با این حال دسته لمس آن در محل خوبی نیست و نسبتا بزرگ است. خوشبختانه هر دو این ها را می توان به سرعت تغییر داد.

به تنظیمات لبه خمیده (Edge) بروید. روی منوی سه نقطه ضربه بزنید و پنل دسته لبه خمیده (Edge panel handle) را انتخاب کنید. در اینجا می توانید محل دسته و انداره آن را به دلخواه تنظیم و تغییر دهید. حتی می توانید شفافیت این پنل را تنظیم کنید.

یک تم مشکی انتخاب کنید

که قابلیت اعمال تم تیره در گوشی به صورت فابریک وجود ندارد. تم تیره منطقی تر به نظر می رسد زیرا ظاهر گوشی شما را شیک تر نشان می دهد و همچنین به لطف صفحه نمایش Super AMOLED شارژ باتری بیشتری ذخیره خواهید کرد.

نکته مثبت استفاده از تم های مشکی Samsung Store این است که این تم در تمام اجزا و ابزار گوشی مانند ماشین حساب، تنظیمات و غیره نیز اعمال می‌شود.

 

برای اعمال اینگونه تم، به تنظیمات بروید. سپس روی قسمت Wallpapers and themes ضربه بزنید و در نوار جست و جو واژه Black را تایپ کنید. یکی از آن ها را انتخاب کرده و روی گزینه Download بزنید؛ پس از دانلود با گزینه Apply آن را اعمال کنید. تم Black Onix یکی از بهترین گزینه ها است.

شخصی سازی و نوتیفیکیشن ها صفحه قفل

شخصی سازی فقط به صفحه خانه محدود نمی‌شود؛ از آنجایی که قابلیت های زیادی (مانند Always On Display و FaceWidget) برای شخصی سازی صفحه قفل وجود دارد.

مشخصا قابلیت Always On Display بسیار طرفدار دارد. شما می توانید نوع ساعت آن را از بین نوع دیجیتالی و آنالوگ انتحاب کنید و همچنین رنگ ان را نیز به دلخواه تغییر دهید. همچنین می توانید گیف های مورد علاقه خود را در این صفحه قرار دهید.

برای اعمال این تغییرات، به تنظیمات بروید. روی بخش Lockscreen (صفحه قفل) کلیک کنید سپس قسمت Clock Style (نوع ساعت) را انتخاب کنید. در این قسمت می توانید انواع ساعت ها را مشاهده و از بین آن ها یکی را انتخاب کنید.

مرحله بعد faceWidget است. فیس ویجت ها به شما اجازه می دهند تا به اطلاعات مفیدی روی صفحه قفل دسترسی پیدا کنید. از خلاصه برنامه روزانه شما گرفته تا وضعیت آب و هوا.

به قسمت Lockscreen در تنظیمات بروید. سپس قسمت Facewidget را انتخاب کنید. در آن جا فیس ویجت هایی که مورد نیازتان هستند را انتخاب کنید. وقتی انتخاب کردید، صفحه هایی که می خواهیید در آن ها پدیدار شوند را نیز انتخاب کنید.

برنامه ها را در پوشه ها با نظم بچینید

لانچر سامسونگ به صورت خودکار برنامه های شما را در پوشه های مشخص سازماندهی نمی‌کند؛ بلکه خودتان باید دست بکار شوید و به صورت دستی این کار را انجام دهید.

شما همچنین می توانید از برنامه های دیگر برای انجام این کار کمک بگیرید؛ برنامه هایی که دارای قابلیت Smart Folder باشند.

نوار جست و جو را شفاف کنید

یکی از ویجت های کاربردی دیگر، نوار جست و جو گوگل (Google Search) است. اما لانچر سامسونگ شما را برای شفاف سازی ویجت نوار جست و جو گوگل محدود می‌کند. بدین ترتیب باید از لانچر Nova استفاده کنید.

با لانچر Nova می توانید استایل های مختلفی مانند نوار شفاف یا حلالی را انتخاب کنید. شما می توانیز اندازه آن را تغییر دهید و آن را پایین صفحه خانه قرار دهید. برای اعمال این تغییرات، نوار جست و جو را بگیرید (پس از زمانی که لانچر Nova را نصب کردید) سپس روی گزینه Edit ضربه بزنید.

با لانچر Noav همچنین می توانید رنگ آیکون ها، پوشه ها و غیره را شخصی سازی کنید.

دانلود لانچر Nova

در آخر می توانید برای تزئین بیشتر صفحه خانه از پک های متنوع ایکون ها و تصویر زمینه ها استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید